1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KOTO’da Medya, İletişim ve Reklam Sektörünün sorunları görüşüldü
KOTO’da Medya, İletişim ve Reklam Sektörünün sorunları görüşüldü

KOTO’da Medya, İletişim ve Reklam Sektörünün sorunları görüşüldü

A+A-

Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde  15 ve 19 Meslek Komitelerinin düzenlediği Medya ve İletişim Sektörü toplantısına KOTO Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Şen, TOBB Medya Sektör Meclisi Başkanı Hakan Güldağ, Hürriyet Gazetesinde Vahap Munyar, Sabah Gazetesinden Şeref Oğuz ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol  ve yerel medya, iletişim ve reklam sektörü temsilcileri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan KOTO Başkanı Necmi Bulut, TOBB’un sektör Meclislerinin yaptıkları çalışmaları anlatmak ve bu meclislerde Kocaeli’den de sektör temsilcilerinin de yer almasını sağlamak için düzenlenen toplantının sektör temsilcilerine faydalı olması dileğinde bulundu. TOBB Medya ve İletişim Sektör Meclisi Başkanı Hakan Güldağ, konuşmasında Meclisin yapısından ve yaptığı çalışmalardan bahsederek, ‘Sektör Meclisimiz Yazılı, sözlü, İnternet medyası ve reklam dünyası ve sektörle ilgili Sivil Toplum kuruluşları Gazeteciler, Gazete Sahipleri, Reklamverenler, Halkla İlişkiler ve İletişim Danışmanları Dernekleri  kamu kesimi ile üniversitelerin iletişim fakülteleri temsilcilerinden oluşuyor. Meclisimiz Medya, İletişim ve Reklam Sektörünün yapısal sorunlarıyla ilgili olarak hazırlanacak kanun tasarılarının sektörümüze olumsuz etkilerini en aza indirebilmek için görüş bildiriyor ve Ankara’da hükümete, Siyasi Parti temsilcilerine sorunlarımızı anlatabilmek için çaba gösteriyoruz. Değişen dünyada iletişim yöntemleri hızla değişiyor ve gelişiyor. Yazılı sözlü ve görsel basında da bu değişimi çok hızlı yaşıyor. Medyanın doğru haberi kamuoyuna ulaştırmada ticari kaygıdan uzak olması için gerekli kanuni düzenlemelerin yapılması için sorunlarımızı her platformda gündeme getiriyoruz.Burada da dile getirilen sorunları yasa yapıcılar ve karar verenlere ileteceğiz" dedi.

toplantidan.jpg

Kocaeli’deki yerel gazete, tv, radyo ve internet haber siteleri temsilcilerinin katıldığı toplantıda medya sektörünün ana gelir kaynağı resmi ve özel reklamlarla ilgili düzenlemeler, sorunlar görüşülürken, ‘ Hazırlanmakta olan internet medyası yasa tasarısında düzenlemelerin birçok haber sitesinin kapanmasına yol açar ‘ şeklinde görüşlerle birlikte Basın İlan Kurumunu aldığı komisyonun yüksekliği gündeme getirildi. TOBB Sektör Meclisinde yer alan Vahap Munyar ve Şeref Oğuz’da konuşmalarında yaşanan olaylardan verdikleri örneklerde ‘Medya ve Reklam Sektörü'nde yapılan düzenlemelerin çoğu kez sektörün gelişmesine engel olduğuna vurgu yaptılar.

xx3.jpg

xx1-003.jpg

xx2.jpg


 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.