1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. KOÜ Hastanesi’ne yeni poliklinik binası
KOÜ Hastanesi’ne yeni poliklinik binası

KOÜ Hastanesi’ne yeni poliklinik binası

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için geliştirilen büyük projelerden bir yenisi daha hayata geçiyor.

A+A-

Her gün yüzlerce hastaya poliklinik hizmetinin sunulduğu mevcut poliklinik binasındaki modern sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi amacıyla yeni bir hizmet binası projelendirildi. İhale aşamasında bulunan poliklinik binasının 2019 yılında hizmete sunulması bekleniyor.

Yeni Poliklinik Binası Farklı Birimleri de Bünyesinde Bulunduracak

Bölgenin en önemli ve en güvenilir sağlık merkezi olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin gelişmiş teknolojiyle donatılan mevcut poliklinik binalarının, modern tıp standartlarına daha uygun bir hizmet vermesi amacıyla Kalkınma Bakanlığı’nın desteğiyle yeni bir poliklinik binası yapılacak. Bilimsel çalışmaların yanı sıra hizmet alanında da bölgenin en başarılı sağlık merkezi olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yapılacak olan 4 katlı yeni poliklinik binası, tüm poliklinikleri, sindirim sistemi hastalıkları enstitüsünü, iyi klinik uygulamalar merkezini, otoparkı ve helikopter pistini de bünyesinde bulunduracak. Vatandaşa her zaman en iyi hizmeti vermek için projeler gerçekleştiren KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin mevcut poliklinik binasının karşısında konumlandırılacak olan yeni poliklinik binası, giriş katı otopark olmak üzere diğer 4 katı modern ve gelişmiş sağlık hizmeti sunacak.

Yeni Poliklinik Binası İhtiyaçlara Karşılık Verecek

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek Bina projesi ile, her geçen gün artan yurt içi ve yurt dışı hasta potansiyelini karşılamayı, sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlara en iyi şartlarda hizmet sunmayı, İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde beklenen deprem felaketi gibi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek afet durumlarında Bölge Hastanesi olarak sorumluluk üstlenebilecek fiziki ortamı sağlamayı, hizmet alıcıların KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne araç ile ulaşımı ve acil hastaların ambulansla acil servise ulaşımı konusunda düzenlemeler hedeflenmektedir.

105.000 m2 kapalı alana sahip olan KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 6000 m2’lik alanda farklı bilim dallarında 123 poliklinik oda sayısı ile günlük 2600 hastaya poliklinik hizmeti vermektedir. Gelişmiş teknolojilerle verilen bu hizmetleri üst düzeye çıkarmak amacıyla projelendirilen ek poliklinik binası hem vatandaşa refah bir ortamda sağlık hizmeti verecek hem de çalışanların yüksek motivasyonla hizmet vermesine katkıda bulunacak.

Yeni Ek Bina Mevcut Polikliniklerden 3 Kat Büyük Olarak Tasarlandı

Konuyla ilgili açıklama yapan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, halkın artan talepleri doğrultusunda mevcut poliklinik binalarına ek olarak yeni bir poliklinik binasının inşaa edilerek daha kullanışlı bir alanda vatandaşlara hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde her geçen dönemde poliklinik hasta sayılarında artış yaşandığını ve günde 1000-1500 hastanın muayene taleplerinin karşılandığını belirten Prof. Dr. Zafer Cantürk, “Yeni ek binanın büyüklüğünün mevcut polikliniklerden yaklaşık 3 kat fazla olduğunu düşünecek olursak daha fazla sayıda hastaya hizmet verebilme imkanına kavuşacağımızı söyleyebilirim.” diye konuştu.

 Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin bölgenin en önemli hastanesi olduğunu ve kamu nezdinde en güvenilir hastane olduğunu ifade eden Prof. Dr. Zafer Cantürk, “ Biz yeni yapılacak olan ek poliklinik binası ile vatandaşımıza daha modern bir teknoloji ile hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu konuda girişimleri ve gayretleri ile projenin bugünkü hale gelmesini sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Hocamıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yeni Ek Bina 2019 Yılında Hizmet Verecek

2019 yılının ilk aylarında yeni poliklinik binasının kullanıma hazır hale getirileceğini söyleyen Prof. Dr. Zafer Cantürk, yeni poliklinik binası sayesinde hem poliklinik probleminin hem de otopark probleminin çözüleceğini belirtirken, “Projenin kısa sürede ihaleye çıkmasını bekliyoruz. Bizim buradaki amacımız haziran ayında poliklinik binasının inşaatına başlayarak en kısa sürede vatandaşlarımıza hizmet vermektir. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, yeni poliklinik binasının en sağlıklı şekilde hizmet vermesi için bu süreçte Kalkınma Bakanlığıyla iyi ilişkiler kurarak projenin hayata geçirilmesi için oldukça emek verdi.” ifadelerini kullandı.

Proje Kalkınma Bakanlığı’nın desteği ile Hayata Geçiriliyor

Prof. Dr. Zafer Cantürk, yeni binada yer alacak olan polikliniklerin, otoparkın, helikopter pistinin, asansörlerin daha kullanışlı bir alanda hizmet vermeye uygun tasarlanacağını belirtti. Projenin Kalkınma Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirileceğini söyleyen Prof. Dr. Zafer Cantürk, “Projemize desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu olmak üzere bakanlarımıza, milletvekillerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Mevcut Poliklinik Binaları Dönüştürülebilir

Yeni poliklinik binasının tamamlanmasının ardından eski poliklinik binalarında da yeniliğe gidileceğini ifade eden Prof. Dr. Zafer Cantürk, var olan merkez laboratuvarlarının mevcut poliklinik binalarına taşınabileceğini belirtirken bugünkü merkez laboratuvarların da patoloji bölümüne ayrılarak hastalara kolaylık sağlayacak alanlarda hizmet verebileceğini söyledi. Radyoloji ünitelerinin de mevcut polikliniklerle ortak çalışarak genişletilebileceğine vurgu yapan Prof. Dr. Zafer Cantürk, vatandaşlara daha ferah alanlarda hizmet vermek istediklerini ve yeni oluşturulacak mekanlarda çalışanların da motivasyon içerisinde hizmet verebileceğini ifade etti.

Bu haber toplam 5379 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
    İlgili Haberler