1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KOÜ Vakfı 476 bin TL burs ödemesi yaptı
KOÜ Vakfı 476 bin TL burs ödemesi yaptı

KOÜ Vakfı 476 bin TL burs ödemesi yaptı

Kocaeli Üniversitesi Vakfı’nın 24’ncü olağan genel kurulu Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

A+A-

Genel kurula; KOÜ Rektörü ve Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Ercüment Çiftçi ve Prof.Dr.Nilgün Fığlalı, Dekanlar, akademisyenler ile vakıf yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal ile Vakfın Yönetim Kurul üyeleri ve hayırsever işadamları Vefa İbrahim Aracı ve Bahattin Ertuğ katıldı. 

VAKFIN YENİ YÖNETİMİ
Divan başkanlığını Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Küçük, divan başkan yardımcısı Prof.Dr.Burcu Candan, ve Divan saymanlığını Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nigar Pösteki’nin yaptığı genel kurulda vakfın 2017 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Yeni yönetim kurulu belirlendi. Rektör Prof.Dr.Sadettin Hülagü’nün başkanlığındaki Vakıf yönetim kurulunda Prof.Dr.Ercüment Çiftçi, Prof.Dr.Selman Aziz Erdem, Yrd.Doç.Dr.Fatih Akbulut, Vefa İbrahim Aracı, Macit Haldız ve Bahattin Ertuğ yer aldı. 

VERGİ MUAFİYETİ DURUMU
166 üyesi olan Kocaeli Üniversitesi Vakfı’nın 2017 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören 1835 öğrenciye; Kocaeli Üniversitesi Öğrenim Bursu, Yemek Bursu, Posco TJ Park Foundation Başarı Bursu olmak üzere toplam 476 bin 482 TL burs ödemesi yapıldığı açıklandı. Vakfın gelir kaynaklarının ağırlıklı olarak gönüllü yapılan bağışlardan oluştuğu, bağış gelirlerinin artırılması ve vakfa bağış yapılmasının da cazip olabilmesi ve daha birçok konuda Vakfa sağlanacak faydaların olacağı göz önünde bulundurularak Bakanlar Kurulunca Vergi Muafiyeti Tanınan Vakıflar Statüsüne geçilmesi için genel kurul üyelerinden tavsiye ve görüşleri istendi. 

ARACI, HALDIZ VE ERTUĞ’A TEŞEKKÜR
Genel kurulun kapanış konuşmasını yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü ve KOÜ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi’nin 86 bin öğrencisiyle devasa bir yapı olduğunu söyledi. 
Vakfın gelirlerinin artırılması yönünde gayretler gösterdiklerini belirten Prof.Dr Hülagü: “Vefa İbrahim Aracı, Macit Haldız ve Bahattin Ertuğ asıl finansörlerimiz, en büyük destekçilerimiz. Teşekkür ediyorum. Vakfın yaşaması, güçlenmesi ve sağlıklı bir yapının oluşturulması için daha çok destek olması gerekiyor. 2019 yılı için gelir getirici çalışmalar yapacağız. Vakıf üyelerimizin gelir getirici önerilerine açığız” dedi. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hülagü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde yaşanan tatsız olayların bununla sınırlı kalmasını temenni ettiğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum