1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KOÜ’de uzaktan eğitim yarın başlıyor
KOÜ’de uzaktan eğitim yarın başlıyor

KOÜ’de uzaktan eğitim yarın başlıyor

Korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında Kocaeli Üniversitesi 16 Mart tarihinde bir eğitime hafta ara vermişti. 70 bin öğrencisi bulunan Kocaeli Üniversitesi yarından itibaren uzaktan eğitime başlayacak.

A+A-

UZAKTAN EĞİTİM YARIN BAŞLIYOR

Korona virüs salgınına karşı eğitime 16 Mart’ta ara veren Kocaeli Üniversitesi'nde 2019-2020 eğitim-öğretim bahar yarıyılının, ön lisans, lisans ve lisansüstü programların akademik takvimde belirtildiği planda yürütülebilmesi için eğitim-öğretim faaliyetleri yarından itibaren uzaktan öğretim yöntemiyle başlayacak. Uzaktan Eğitim Sistemi ile ilgili açıklama yapan KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, bu kapsamda ders veren öğretim elemanlarının, 2019-2020 bahar yarıyılında açılan derslerine ait materyalleri Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) http://uzem.kocaeli.edu.tr tarafından ilan edilecek olan platforma, 23-30 Mart 2020 tarihleri arasında yüklemeleri gerektiğini söyledi.

 

UZEM TARAFINDAN SAĞLANACAK

Bir hafta sürecek uzaktan eğitim, öğretim elemanlarının verdikleri her bir ders için öğrencileri ile forum ve tartışma oturumları düzenlenecek, bunun için gerekli olan çevrimiçi sistem UZEM tarafından sağlanacak. Ders materyallerinin yüklenmesi, forum ve tartışma ortamlarının oluşturulması bilgileri ders ve öğretim elemanları detayında UZEM tarafından kayıt altına alınacak ve birim amirlerine sunulacak.

 

SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU

Bir hafta sürecek olan eğitimde ön lisans ve lisans programları dönem içi ölçme ve değerlendirme sınavları belli oldu. Buna göre; Bahar yarıyılı ara sınavları 20-30 Nisan 2020 tarihleri arasında, Mazeret sınavları 8-12 Haziran 2020 tarihleri arasında, dersin sorumlusu öğretim elemanı tarafından sistem üzerinden; Hukuki açıdan şeffaf, açıklanabilir ve denetlenebilir ilkeler doğrultusunda yapılacaktır.

 

UYGULAMALAR İLERİKİ TARİHLERDE

KOÜ’ de final ve bütünleme sınavları, laboratuvar, uygulaması olan derslerin uygulama çalışmaları, staj, süren çalışmalar, saha çalışmaları ve kurum dışı ders uygulamaları ile ilgili bilgilendirmeler ileriki tarihlerde yapılacak. Ayrıca, akademik takvimleri farklılık gösteren lisans ve lisansüstü programlar yukarıda belirtilen esaslar çerçevesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütecekler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.