1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KPSS'ye Kocaeli'de kaç kişi girecek?
KPSS'ye Kocaeli'de kaç kişi girecek?

KPSS'ye Kocaeli'de kaç kişi girecek?

3 milyon 498 bin 335 adayın başvurduğu KPSS ortaöğretim sınavına ilimizden 96 bin 561 kişi girecek. Saat 10.00'da başlaycak sınav ilimizde toplam 336 binada yapılacak.

A+A-

İlimizde  yapılacak olan KPSS orta öğretim sınav  koordinatörlüğünü Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün üslenecek. Sınav il merkezinde 152 okulda 38 bin 300 kişi, Gebze’de 101 okul 34 bin kişi, Gölcük’te 44 okul 11 bin 900 kişi, Körfez’de 25 okul 8 bin 500 kişi, Karamürsel’de 14 okul 3 bin 280 kişi olmak üzere toplam 96 bin 561 kişi ter dökecek. Sınavlarda ise yaklaşık 5 bin kişi görev alacak. 

Kocaeli Valiliği pazar günü yapılacak KPSS için ÖSYM'nin aldığı kararları ve ilçe ilçe sınava kaç kişinin gireceğini açıkladı. Buna göre;

Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak;

. Çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb.cihazlarla,  kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla(basit başörtü iğnesi ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik /mekanik cihazla ve çağrı cihazı,  telsiz,  fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam   eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç) banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla,

. Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinası vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,

. Her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,

.  Kalem, silgi, kalemtraş, müsvedde kağıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete, vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinası vb. araçlarla,

. Yiyecek, su hariç içecek vb. gıda maddeleriyle,

. İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla

   sınav binalarına girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında veya sınavdan sonra bu araç gereç ve eşyaları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

 

Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece aday şifreleri ile internetten kendilerinin edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve T.C. Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartı veya süresi geçerli pasaportu ile alınacaklardır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.

Sınava giren adaylardan ilgili sınava ait Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/süresi geçerli pasaportu yanında olmayan adaylar kesinlikle sınav binalarına alınmayacaktır.

Sınav Giriş Belgesi yanlarında olmayan adaylar ilgili belgelerini sınav günlerinde Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi ÖSYM Başvuru Merkezinden ve Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık Binasından alabileceklerdir.

Nüfus Cüzdanları olmayan adaylar sınava alınamadığından İzmit Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü 20 Kasım 2016 Pazar günü 07.00 ile 10.15 saatleri arasında açık olacak ve sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafını yanında getiren adaylara “T.C. Nüfus Cüzdanı” vereceklerdir.

Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, bir adet silgi, bir adet kalemtraş ve peçete ÖSYM tarafından her bir aday için temin edilecektir. Adaylar sınava sadece şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

Sınav başladıktan sonra, sınavın toplam süresinin 3/4’ü (90 dk.) kadar zaman geçmeden ve son 15 dakika içerisinde adaylar sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaklardır.

Bina girişinde yığılmaya yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Sınavın yapıldığı her salona en az bir adet duvar saati ÖSYM tarafından temin edilecektir.

Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaktır. Sınav salonundan dışarıya çıkan aday kesinlikle sınav salonuna geri alınmayacaktır. Sınavın toplam süresinin 3/4'ü (90 dk.) tamamlanmadan sınav salonundan ayrılan aday, bu süre doluncaya kadar sınav binası içerisinde bekletilecektir.

Sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla; sınav yapılacak binaların yakınında pazar kurulmayacak, araçların klakson çalmalarına, araç konvoyları oluşturulmasına ve inşaat çalışması yapılmasına izin verilmeyecek ve bu konuda ilgili kurumlar tarafından gerekli tedbirler alınacaktır.

Valilik KPSS için harekete geçti

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.