1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kriz patlar mı!..
Kriz patlar mı!..

Kriz patlar mı!..

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Kocaeli İl Merkezi’nde partililerle yaptığı sohbette; “ Sonbaharda kriz patlar” demiş. Bunu söylerken de; “Muhalefet milletvekili o

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Kocaeli İl Merkezi’nde partililerle yaptığı sohbette;

“ Sonbaharda kriz patlar” demiş. Bunu söylerken de;

“Muhalefet milletvekili olarak değil, ekonomi hocası olarak konuşuyorum” diye de eklemede bulunmuş.

Hurşit Güneş’in işi budur. Kapitalist ekonomi sisteminin ayrıntılarını, işleyişini yıllardır anlatmaktadır. Bir başka deyişle, kapitalizmin nasıl çalışması gerektiğini de öğretmektedir öğrencilerine ve sistemin sürmesi gereğine inananlara. Bu nedenle inanırım sayın Güneş’e ve konu hakkındaki bilgilerine. “Kriz patlar” diyorsa bir bildiği, bir gördüğü vardır mutlaka.

Aslında sayın Güneş’in çok şey söylemesine gerek de yok. Krizin patlaması için sonbaharı falan beklemeye gerek de yok. Sözü edilen kriz yıllardır sürüp gidiyor zaten ve borç paralarla ekonomi ayakta tutulmaya çalışılıyor…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, ekonomi konusunda yaptığı uyarılara başka uyarılar da eklemiş bu sohbetinde. Örneğin;

“Yerel basın bu kıskanç ve dedikoducu partililere yüz vermesin” demiş.

Önemli bir uyarıdır Güneş’in yaptığı. Açıklamasını da şöyle yapmaktadır bu uyarısının;

“Partinin özelleri olur. Bunlar parti içinde kalmalıdır. Ama birileri ısrarla partiye zarar veriyorlar.”

Bunları söyledikten sonra da sonuca gelip;

“Yerel basını da buna alet ediyorlar” diyerek, yerel basının birilerine alet olduğunu belirtmiş.

Bu da önemli ve basını suçlayıcı bir saptamadır. Sayın Güneş’e göre yerel basın birilerine alet olmaktadır ve yine Güneş’e göre yerel basın o birilerine yüz vermemelidir!..

İnsanın aklına;

“Keşke ekonomist olarak kalsaydı, politikaya hiç bulaşmasaydı” demek geliyor ya, iş işten geçmiş artık! Bunu düşünürken, yalnızca yeni söylediklerinden yola çıkmamalısınız. Milletvekili seçildikten sonra, kayıt işlemlerini yaptırıp rozet takarken devirdiği “takmak” çamı gibi yığınla şey eklemelisiniz.

CHP gibi köklü bir partinin Genel Başkan Yardımcısı olarak seçimlere gireceksiniz, Kandıra gibi küçük bir seçim bölgesinde, doğup büyüdüğünüz yerde ikinci parti olacaksınız ve yerel basını birilerine alet olmakla suçlayacaksınız!..

Seçim öncesi geldiğiniz İzmit’te, köfte yerken sizi görüntüleyen yerel basındaki genç gazeteci arkadaşlarımızı;

“Sizi buraya ben mi çağırdım” deyip tersleyeceksiniz, aynı yerel basından rakiplerinize yüz vermemesini isteyeceksiniz!..

Bir de, Kocaeli’deki kimi eski partilileri disipline verme sözü var ki, o yanını da o sözlerin muhatapları düşünsün artık, onlar kendilerini bilirler sanırım. Kendilerince ayıklayıp temizledikleri partinin son durumu böyle. Pişmanlıkları var mıdır, varsa ne kadar vardır, birilerinden özür dilemeli midirler, bilemem orasını!..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.