1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Kulüp bu şekilde doğru yönetilsin, siyaset kayıtsız kalmaz, kalamaz
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Kulüp bu şekilde doğru yönetilsin, siyaset kayıtsız kalmaz, kalamaz

A+A-
Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz sosyal medyayı yakından takip ediyor, görüşleri, önerileri dikkate alıyor özetle taraftarın sesine kulak veriyor. Sosyal medyada Kocaelispor’un siyasi iradeyle olan ilişkilerine, yol haritasına dair çok sayıda görüş, öneri ortaya atılıyor. Başkan Yavuz geçen akşam bu konuyla ilgili düşüncelerini paylaşmış sosyal medyada. Yavuz göreve geldiği ilk günden bu yana altını çizdiği mesajlarını yinelemiş. Yavuz özetle, “Siyasi iradeye veya kişilere yaslanmadan Kocaelispor’u yaşatmayı öğrenmeliyiz, eğer biz gerçekten büyük camiaysak, biz taraftarı olan bir kulüp, iyi yönetilen, kaynak oluşturabilen, proje üretebilen, güvenirliği olan bir yönetimsek biz bunları aşmalıyız” diyor. Başkan Yavuz ilerleyen süreçte siyasi iradeden destek alacakları günler olacağını belirtiyor, “Bu sadece bir destek olmalı yaşama şeklimiz değil” diyor.  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun bir sözü aklıma geldi. Bir vakit, “Bu kulübün geleceği bir kişinin iki dudağının arasında olmamalı” sözleriyle aynı mesajı vermişti. 

NEDEN BU DURUMDAYIZ UNUTMALAYIM 
Yıllarca siyasete arkamızı yasladığımız için bugün bu noktada olduğumuz gerçeğini unutmayalım. Taşıma suyla değirmeni bir yere kadar döndürebildik, destek çekilince dımdızlak ortada kaldık. Sıklıkla dile getiriyorum bu Başkan ve yönetim Kocaelispor’un kurtuluşu için bir şanstır. Kulübü çok doğru yönetiyorlar. Bir bütçeyle yola çıktılar. Bir bölümünü kendi ceplerinden koydular.  Kalan bölümü için siyasilerin, belediyelerin kapısını çalmak yerine projelerle kaynak yaratıyorlar. Kombine kart, lisanslı ürün satışı gibi. Nitekim kombine satışından kulüp tarihinde ilk defa ciddi paralar kazandı. Borçlanmadan yollarına devam ediyorlar. İlerleyen süreçte Başkan Yavuz’un dediği gibi siyasi iradeden destek istenecek günler de gelecektir. Transfer yasağını aşma ve devlete olan borçların ödenmesinde bu yardım mutlak gerekli zaten.

ÇALIŞACAK, SABREDECEK, BEKLEYECEĞİZ
 Siyaset destek verecek, kulüp kendi kaynaklarını üretecek, bu kulüp böyle yol alacak. Kulüp yönetimi anlayışla devam etsin, taraftar taşın altına elini koysun, yük paylaşılsın, göreceksiniz, bu tabloyu gören siyasiler ilerleyen süreçte mutlaka Kocaelispor’a elini uzatacaktır. Yeter ki o güveni, o paylaşımı gösterelim, kulübün çok doğru yönetildiğini ortaya koyalım, siyasi irade mutlaka gereğini yapacaktır. Hayata geçirdiği projelerle fark yaratan, parayı doğru kullanan güvenilir bir yönetim, her maçını dolu tribünlere oynayan, her sezon 8-9 bin kombine satan bir takım karşısında siyasetin kayıtsız kalmayacağı bir gerçektir. Yönetim doğru yoldadır. Taraftar da gelir getirecek projelere katkı sağlayarak kulübün önemli bir parçası olduğunu göstermektedir. Üstüne bir de başarı, şampiyonluk gelirse siyasinin Kocaelispor’a bakış açısı mutlak değişecek, bugünkü soğukluk yerini sıcaklığa, samimiyete bırakacaktır. Çalışacağız, sabredeceğiz ve bekleyeceğiz. Başkan Yavuz’un anlattığı hikayedeki gibi her birimiz yiğit aslan olacağız. Kocaelispor küllerinden doğacak, bu inancımızı hiçbir zaman yitirmeyeceğiz.

 BAŞKAN YAVUZ’UN PAYLAŞTIĞI MESAJ   
 Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz’un altına imza atacağımız sosyal medyada paylaştığı mesaj şöyle: “Sevgili KOCAELİSPORLULAR, sayfada bizim siyasi iradeyle olan ilişkimiz, kulübümüzün gelecek planları, yol haritası ve siyasi irade yardımı olmadan ne yapılıp yapılamayacağı ile ilgili paylaşımlar yapılıyor, biz bu konulardaki düşüncelerimizi farklı platformlarda devamlı anlatmaya çalışıyoruz, benim bakış açım biraz farklı, biz siyasi iradeye yaslanmadan, sadece siyasi iradeye de değil kişilere yaslanmadan bu yapıyı yaşatmayı öğrenmeliyiz, eğer biz gerçekten büyük bir camiaysak, biz gerçekten taraftarı olan bir kulüp, iyi yönetilen, kaynak oluşturabilen, proje üretebilen, güvenilirliği olan bir yönetimsek, biz bunları aşmalıyız.
Maalesef ülkemiz koşullarında bu çok kolay değil ama bu şekilde yapılanabilirsek uzun yıllar ayakta kalmamız mümkün, başarı mutlaka gelecektir, biz bunu bize güvenen insanlarla, iş çevremizle, dostlarımızla, renklerimize sevdalı taraftarlarımızla, doğru yapılanmayla aşmak için çaba harcamalıyız, aksi takdirde bugünlere gelene kadar yaşadıklarımızı 3-5 sene sonra tekrar yaşamamız kaçınılmazdır, bizimde siyasi iradeden mutlaka destek alacağımız günler olacaktır ama bu destek olmalı yaşama şeklimiz değil, örneğin biz bu kulübe bir tesis yapacaksak, bir arsa alacaksak bunu 2.000 kişinin vereceği 500 er tl veya 5000 kişinin vereceği 200 er tl ile yapmalıyız, bir tek kişinin veya belediyenin bize bağışlayacağı rakamlarla değil, o zaman o bu kulübün gerçekten malı olur ve o 5000 kişi asla bu kulübe kimsenin ihanet etmesine izin vermeyecektir, daha önce de paylaştım yine paylaşmak istiyorum, topal tilki ve aslan hikayesi, biz ASLAN olalım, birbirimize inanalım, çalışalım ve sabredelim.   

TOPAL TİLKİ, YİĞİT ASLAN HİKAYESİ
Siz Topal Tilkiyi mi, Yiğit Aslanı mı Oynuyorsunuz?
Adam, ormanda dolaşırken, çalıların arasında bir tilki görmüş. Ama bu tilkinin dört ayağı da sakatmış. Adam, bu tilki böyle nasıl yaşıyor, merak etmiş. İzlemeye başlamış. Birden çalıların arasından ağzında bir tavukla bir aslan çıkmış gelmiş. Aslan tavuğun yarısını tilkiye vermiş, diğer yarısını kendi yemiş ve çekip gitmiş. Adam bu mucize karşısında donmuş kalmış. “Allah’ım” demiş, “Sen kullarını nasıl koruyup kolluyorsun. Ben de sana teslim oluyor ve kendimi sana bırakıyorum.” Ve gitmiş bir ağacın altına oturmuş, beklemeye başlamış. Bir gün geçmiş, iki gün geçmiş hiçbir şey olmamış. Adam açlıktan ölecek. Ellerini açmış, göğe seslenmiş “Allah’ım beni görmüyor musun?” Gökten bir ses gelmiş: “Görüyorum da şaşırıyorum, neden sakat tilkiyi taklit ettin de, o yiğit aslanı taklit etmedin?”
Sık sık kendinize bakın. Kimi oynuyorsunuz, tilkiyi mi, aslanı mı? Ne zaman birilerinden bir şeyler bekliyorsanız bilin ki siz topal tilkisiniz. Bırakın bu rolü, siz yiğit aslan olun.
Saygılarımla”
Bu yazı toplam 508 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.