1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Kurtuluş Zirvesi” projesinin startını veriyoruz
“Kurtuluş Zirvesi” projesinin startını veriyoruz

“Kurtuluş Zirvesi” projesinin startını veriyoruz

Fikir sevgili Sinan Balkan’dan çıktı. Sinan ağabey kurtuluşun adresini eski yöneticiler olarak gösterdi, “Kulüp kapanırsa tüm eski yöneticilere çok ağır fatura çıkacak. Hiçbir eski yönetici

A+A-

Fikir sevgili Sinan Balkan’dan çıktı. Sinan ağabey kurtuluşun adresini eski yöneticiler olarak gösterdi, “Kulüp kapanırsa tüm eski yöneticilere çok ağır fatura çıkacak. Hiçbir eski yönetici kulüp kapansın istemez” dedi ve ekledi: “Vali öncülüğünde bir komisyon kurulsun, eski yöneticilere çağrı yapılsın. Eski yöneticiler Kocaelispor’un kapanmaması için ihtiyaç duyulan kaynağı yaratacaktır” Sinan Balkan’ın bu önerisi, daha doğrusu projesi kamuoyundan büyük destek gördü. Pek çok okurum, pek çok Kocaelisporlu gerek mail, gerekse telefon yoluyla bana ulaşıp bu projenin Kocaelispor’u kurtarabileceğini söyledi. Benim de aklıma yatmıştı. Köşemde Valimize bu projeye öncülük etmesi için çağrı yaptım. Valimiz işin başında olursa projeyi hayata geçirmek zor olmayacaktı.

Valimizden Ses Çıkmadı, İş Başa Düştü

Ancak Valimizden çağrıma bir yanıt gelmedi. Zaman da yok. 31 Ekim’e kadar Sırpların parasını ödeyemezsek küme düşürüleceğiz. Ne yapalım edelim diye düşünürken, köşemin tiryakilerinden, iyi bir Kocaelisporlu olan Erman Ateş ziyaretime geldi, “Abi bu valimizin işi değil. Görev siz basına düşüyor. Kocaeli Spor basını birlikte hareket ederseniz, bu projeyi hayata geçirebilirsiniz. Size güveniyoruz” dedi. Başka arayanlar, bu işi siz yaparsınız diyenler de oldu. Baktım bu işten, sorumluluktan kaçış yok, tamam dedim. Hemen tüm basın kuruluşlarının spor müdürlerini arayıp bilgilendirdim. Tahmin ettiğim gibi tümü “Üzerimize ne düşüyorsa yaparız, yeter ki Kocaelispor’a bir faydamız olsun” dediler.

Spor Basını Kocaelispor İçin Kenetleniyor

Bu akşam Türk Basın Birliği ve Gazeteciler Derneği başkanları ile gazetelerin spor müdürlerini Kocaeli TV’de topluyorum. Projeyi konuşacağız, projenin startını vereceğiz. Kocaeli spor basını Kocaelispor’un kurtuluşu için bir adım atacak. Başka bir anlamda spor basını Kocaelispor için kenetlenecek.  Bu akşamki bana göre tarihi programa katılacak isimler şöyle: Zafer Çakıroğlu ( Türk Basın Birliği Başkanı), Halit Yılmaz (Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Hakan Yağcıoğlu ( Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü), Hakan Yılmaz ( Çağdaş Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü), Yiğit Özcan ( Kocaeli TV Spor Müdürü), Cemil Kahraman ( Demokrat Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü), Uğur Koştur ( Bizim Kocaeli Gazetesi Spor Yazarı), Ali Aydemirer ( Hedef Kocaeli Gazetesi Haber Müdürü), Ahmet Tükenmez ( Gazete Kocaeli Yayın Yönetmeni)

Eski Yöneticileri Birarayagetireceğiz

İzleyeceğimiz yol şudur: Önce eski yöneticilerle yapılacak kurtuluş zirvesinin tarih ve yerini belirleyeceğiz. Malum 31 Ekim’e kadar Sırpların sorununu çözmek gerekiyor. Yani önümüzde zaman yok. Bir hafta-on gün içinde bu kurtuluş zirvesini yapmak zorundayız. Tarih ve yeri belirledikten sonra tüm basın, sayıları 300’ü bulan eski yöneticilere ulaşmaya çalışacağız. Mümkün olduğunca fazla eski yöneticinin zirveye katılımını sağlayacağız. Yapacağımız zirvede eski yöneticilerden güçleri oranında katkı vermelerini isteyeceğiz. Öncelik elbette Sırp futbolcuların borcu. Öncelik elbette küme düşme yaptırımının ortadan kaldırılması. 550 bini kesinleşmiş, toplamda 1. 5 milyon olan bir borç söz konusu. Bu borcun ödenmesi, temizlenmesi olmazsa olmazımız. Başka türlü ligde devam edebilme şansımız yok. Bildiğim kadarıyla bu Sırplar dışında FIFA’lık başka bir dosyamız bulunmuyor. Demek ki bu dosyalı temizlersek, bugün veya yarınlarda küme düşme yaptırımıyla karşı karşıya kalmayacağız.

Gönüllü Olarak Katkı Vereceklerdir

Nereden bakarsanız bakın Kocaelispor’un büyük bir dertten kurtulması anlamına geliyor Sırp dosyasının kapanması. Bu borcu kapatmak için gerekli olan kaynağın eski yöneticilerden bulunacağına inanıyorum.  Yaklaşık 300 eski yöneticimiz var. Demek ki, adam başı ortalama 5’er bin TL vermeleri gerekiyor. İçlerinden bu rakamın çok fazlasını verebilecek olanlar da vardır, bu kadarını veremeyecek olanlar da. Başkanlık yapanların elbette daha fazla katkı yapması beklenecek. Daha uzun süre yönetimde yer alanların da öyle. Sonuçta 1. 5 milyonluk kaynağın sayıları 300’ü bulan eski yöneticiler tarafından yaratılmasının çok zor olmayacağı inancındayım.  Kocaelispor’un kapanmaması için eski yöneticiler taşın altına ellerini koyacaklar. Ben eski yöneticilerin çoğunun kulüp kapanırsa daha büyük fatura ödeme korkusundan değil, Kocaelispor’un kapanmasına gönülleri razı olmayacağı için bu katkıyı vereceklerini düşünüyorum.

Evet bu akşam Kocaeli TV’de tarihi bir programla karşınızda olacağız.  Kocaeli Spor Basını “Kurtuluş zirvesi” projesinin startını Top Ağlarda programında verecek. Her şey Kocaelispor için. Gazamız mübarek olsun. Allah yardımcımız olsun.

ASKF defter ve evraklarında hata ve noksanlık tespit edilmiş

Kocaeli Üniversitesi Öğretim üyesi, aynı zamanda ASKF muhalefet grubu üyesi Ayhan Orhan, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’na Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu hesaplarının denetlenmesi yönünde bir başvuruda bulunmuş, bakanlık da bu talebi uygun görerek federasyonun denetlenmesi talimatını vermişti. İl dernekler Müdürlüğü tarafından yapılan denetim tamamlandı ve rapor hazırlandı. Dernekler Müdürlüğü adına yunus Karaman, denetim raporu hakkında başvuruda bulunan Ayhan Orhan’ı bilgilendirdi. İşte Ayhan Orhan’a gelen o yazı: “ 10. 08. 2010 tarihli e-postanızda Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu hakkında bazı iddialarda bulunduğunuz anlaşılmış ve federasyonun denetlenmesi talep edilmiş olup 2. 9. 2010 tarihli valilik onuru ile federasyon denetime alınmış olup denetim komisyonu tarafından federasyon merkezinde defter ve evraklar üzerinde yapılan denetim ve incelemelerde tespit edilen hata ve noksanlıkların düzeltilmesi için federasyona yazı yazılmıştır. Bilgilerinize rica ederim”

Denetim sonucunda ASKF evraklarında hata ve noksanlık tespit edilmiş ki, bence bu doğaldır. Bugün derneklerin birçoğunun evraklarında aynı hatalar, noksanlıklar vardır. Hesaplarda, harcamalarda bir usulsüzlük, bir yanlış olsaydı herhalde denetim kurulu raporunda bu belirtilirdi. Raporda böyle bir şey yapmadığına göre işi daha fazla kurcalamanın bir anlamı olmadığı kanısındayım. Bence yapılan denetim sonucunda ASKF hesapları aklanmıştır.  Ancak Ayhan Orhan farklı düşünüyor. Bu hata ve noksanlıkların altından önemli bir şeyin çıkabileceğini düşünüyor, buna inanıyor. Bunun için de mücadelesini sürdüreceğini söylüyor. Kendisine kolaylık diliyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.