1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kurumsal üyelik projesi hayata geçer
Kurumsal üyelik projesi hayata geçer

Kurumsal üyelik projesi hayata geçer

Aslında yıllardır konuşuluyor kurumsal üyelik projesi. Yanılmıyorsam İbrahim Saral döneminde birkaç sanayi kuruluşuyla üyelik anlaşması da yapılmıştı. Ancak sanayi kuruluşlarının ilgisizliği

A+A-

Aslında yıllardır konuşuluyor kurumsal üyelik projesi. Yanılmıyorsam İbrahim Saral döneminde birkaç sanayi kuruluşuyla üyelik anlaşması da yapılmıştı. Ancak sanayi kuruluşlarının ilgisizliği, dönemin valisinin devreye girmemesi üzerine proje hayata geçememişti. Sonraki dönemlerde bu proje gündeme gelmedi, zira Kocaelispor yönetimlerine karşı büyük bir güven sorunu yaşanıyordu.

Güvenilir yönetim ve Valinin desteği

Bu projenin hayata geçmesi için iki olmazsa olmaz koşul vardı. Birincisi Kocaelispor yönetiminin güvenilir olması, ikincisi ise valinin destek vermesi. Bugün geldiğimiz noktada projenin hayata geçmesi için gereken iki koşulun da oluştuğunu görüyoruz. Valimizin desteğini alan güvenilir bir yönetim var görevde. Yaratılan kaynağın doğru kullanılması noktasında hiç kimsenin bir kuşkusu bulunmuyor. Özetle projeyi hayata geçirmek için bundan iyi bir zaman olamazdı. Nitekim geçtiğimiz günlerde yönetimin Vali Ercan Topaca’ya yaptığı ziyarette bu proje hakkında detaylı görüşme yapıldı. Valimiz yönetimin projeyle ilgili hazırladığı dosyayı inceledi ve beğendi. Valimiz proje için gereken desteği vereceğini söyledi. Kocaelispor Başkanı Rafet Kırgız vergi borçlarımızın taksit ödemeleri dahil tüm giderler için ayda 500 bin TL’ye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bu kaynağın kurumsal üyelik projesinden elde edilmesi düşünülüyor.

Rakam makul, sanayici olumlu bakar

Hedef 500 sanayi kuruluşundan aylık 1000 TL üyelik ücreti almak. İlimizde 2000’in üzerinde büyük-küçük sanayi kuruluşu olduğunu biliyoruz. Büyük diyebileceğimiz sanayi kuruluşu sayısı ise 500 dolayında. Geçmiş dönemlerde sanayi kuruluşlarının kapısı çalındığında Kocaelispor için büyük rakamlar talep ediliyordu. Üstelik sanayi kuruluşları verdikleri paranın doğru kullanılmadığını da görüyordu. Bunlar sanayiciyi Kocaelispor’dan uzaklaştırmıştı. Kurumsal üyelik projesinde her sanayi kuruluşuna aylık 1000 TL düşüyor ki, bu son derece makul. Bu parayı gönüllü olarak verecek 500 sanayi kuruluşunu bulmak zor olmasa gerek. İşin içinde Valimiz varsa, işin içinde güvenilir bir yönetim varsa, sanayi kuruluşları bu desteği seve seve verirler diye düşünüyorum.

Valimiz ve Kocaelispor yönetiminde oluşturulan komisyon, sanayi kuruluşlarıyla tek tek görüşmelere başlayacaklar. Kısa bir süreçte çalışmaların tamamlanacağını ve 500 sanayi kuruluşundan 1000’er TL alınmasıyla ilgili kurumsal üyelik projesinin hayata geçirileceğine inanıyorum. Bu proje heyecan ve umut verici. Bu proje kesinlikle Kocaelispor’u kurtarır. Gözümüz valimizde, yönetim kurulunda. Güzel haberleri bekliyoruz.

Bilet fiyatlarının düşürülmesi yerinde bir karar

Ligin ilk yarısında maçları 10 bin dolayında taraftar önünde oynarken, ikinci yarıda bırakın 10 bini 5 bini bile bulamıyoruz. Olumsuz sonuçlar, hava şartları elbette seyirci sayısındaki düşüklüğe etken. Ancak bunlardan daha önemli faktör bilet fiyatlarının yüksek oluşu. Kiminle konuşsam bilet fiyatlarının yüksek oluşundan yakınıyor, bu konuda çok sayıda mail ve telefon da alıyorum. Kayyum heyeti bilet fiyatlarını kale arkası 5, maraton 10 TL olarak belirlemişti. Bu tarife son iki maçta uygulanmaya devam etti. Bu ücretlerin Süper Lig veya Bank Asya Ligi’ne bakarsanız çok fazla olduğunu görürsünüz.

“10 TL ücret çok fazla”

Bu konuda Samet Mertol adındaki Kocaelisporlu dün bana bir mail göndermiş. Bakın taraftarın düşüncesi ne: “Hayrettin Bey iyi günler diliyorum. Öncelikle takımdaki havanın dağılması biz taraftarları çok üzüyor. Çünkü bu sene ne yapıp edip o Play-Off’a girmemiz gerek. Seneye bu kadar şanslı olmayabiliriz. Vali, Belediye Başkanı, taraftar ve futbolcular el ele vermişken işi seneye bırakmanın manası yok. Seneye ne olacağımız meçhul. Diğer bir husus ise bilet fiyatları. Bu bilet fiyatında indirime gitmemenin anlamı ne? Taraftara ihtiyaç duyduğumuz günlerde kesin kazanmamız gereken Eyüp maçını 2-3 bine oynadık. Maç hafta içi iken öğrencilerin geleceği çok açıkken bileti 10 lira yapmak yanlış. Süper Lig’de bile bu fiyata bilet nadir Kocaelispor için 3’e 5’e laf yapma hakkımız yok ama mantıklı davranmak gerekir. Sakaryaspor yönetimi bilet fiyatında yüzde 50 indirime gitti. Biz neyi bekliyoruz? Umuyorum ki Pursaklar’ı yenip Fethiye ile oynayacağımız iç saha maçını dolu tribünlere karşı oynarız”.

Yönetim taraftarın sesine kulak veriyor

Taraftar son derece haklı. Genel düşünce bu yönde. Bu arada sevindirici bir gelişme. Yönetim taraftardan gelen şikayet üzerine indirime gidiyor. Yönetimin bu akşamki toplantısında bu konunun görüşüleceğini ve maraton ile kale arkası bilet fiyatlarının 5’er TL olarak belirleneceğini duydum. Doğru bir düşünce.  Bilet fiyatlarının makul seviyeye çekilmesi sonrasında maça gelmemek için önemli bir mazeret ortadan kalkıyor. Ligin bundan sonraki maçlarında ilk yarıdaki gibi 10 bin seyirciye maçları oynamayı umuyoruz, bekliyoruz. Ligde kritik bir noktadayız. Özellikle iç sahada puan kaybına tahammülümüz kalmadı. Kendi sahamızda iyi sonuçlar almamız için de kalabalık ve coşkulu taraftara mutlak suretle ihtiyaç var.

Çınarlı-T. Defne maçı kararı ne oldu?

İhraç olan antrenörün dışarı çıkmaması nedeniyle tatil edilen Çınarlıspor ile Tepeköy Defnespor maçıyla ilgili tertip komitesinin aldığı kaldığı yerden oynanması yönündeki kararına Tepeköy Defnespor kulübü itiraz etmiş, maçın başından oynanmasını istemişti. Amatör Kurul bu itirazı reddedince T. Defnespor bu kez bir üst kurul olan Futbol Federasyonu’na itirazda bulundu.

G. Antep’te görüşüldü

Bildiğim kadarıyla geçtiğimiz salı günü Futbol Federasyonu’nun G. Antep’te yaptığı toplantıda itiraz görüşüldü ve karara bağlandı. Ancak aradan bir haftaya yakın bir zaman geçmesine rağmen İl Temsilciliği veya Tertip Kurulu tarafından kararla ilgili bir açıklama yapılmadı. Hiçbir yerde kararın ne olduğuyla ilgili bir açıklama yok. Bir kararın açıklanması için bu kadar beklenmesi ne kadar doğru bilmiyorum. Bu gecikmenin nereden kaynaklandığını da doğrusu merak ediyorum. Gözümüz İl Temsilciliği’nin yapacağı açıklamada. Karar resmen ilan edilsin ki, üzerine yorumlarımızı yapalım.

Kararı biliyorum

Futbol Federasyonu yönetiminin ne karar verdiğini ben biliyorum. Ancak özel kaynaklardan edindim bu bilgiyi. Kararı ilan etme görevi resmi kurumların. Ben resmi açıklama olmadan yazarsam doğru olmaz. Yarın tertip komitesi toplanacak. Çınarlı-T. Defne maçına yapılan itirazdan dolayı 1. Küme Play-Off maçlarının startı iki haftadır bekletiliyor. Öyle sanıyorum, tahmin ediyorum ki, yarınki toplantıda Çınarlı-T. Defne maçıyla ilgili Futbol Federasyonu’nun kararı açıklanır.

Bu arada önemli bir noktayı da aktarayım. İlgili kulüpler federasyonun kararına da itiraz edebilir, olayı Tahkim Kurulu’na taşıyabilir. Nihai kararı verecek kurum Tahkim Kurulu. Ancak ben federasyondan çıkan karar sonrasında Tepeköy Defnespor’un Tahkim Kurulu’na itiraz edeceğini sanmıyorum. Bekleyip göreceğiz bakalım neler olacak?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.