1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Küstaha bakın
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Küstaha bakın

A+A-
Birkaç gün önce gazetemizde bir partinin meclis üyesinin Kocaelispor ile ilgili yaptığı açıklama mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Meclis üyesi kentin adını taşıyan takımı idman ve maçlara taşıyan otobüsün 98 model olmasının kenti yönetenlerin ayıbı olduğunu belirterek, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı hedef almıştı.  Konumuz söz konusu açıklama değil, bu habere gelen bir yorum. Sadece benim değil, birçok Kocaelispor taraftarının dikkatini çekmiş ki, küstaha cevap verip haddini bildirmişler. Tamer rumuzunu kullanan kişi,  “Mahalle takımı Kocaelispor’un neyine yetmiyor 98 model otobüs. Daha ne istiyor. Amatör mahalle takımı dilencilikten vaz geçmiyor” diyor, bu kadarla yetinmeyip sonunda da “Hadiiiii naşşşşşş” diye ekliyor.
BU TÜR YORUMLAR YAYINLANMAMALI 
Aslında sadece bu değil gazetelerin internet sitelerinde son zamanlarda bu tip Kocaelispor ile dalga geçen birçok yoruma rastlıyordum. Rumuzlar farklı olsa da kullanılan cümleler benzer olduğu için yorumların aynı kişiye ait olduğunu düşünüyordum.  Vazgeçer umudu içindeydim ki, bu son yazı bardağı taşırdı. Bu küstaha bir cevap verme, haddini bildirme zamanını geldi. Elbette önce kendimizi eleştirelim.  Ne yazık ki, gazetelerin internet sitelerinde yapılan yorumları yayınlarken gerekli itinayı göstermiyor, kimin ne yazdığına bakmıyoruz. Oysa bir hakaret veya alay varsa, hele hele Kocaelispor ile dalga geçiliyorsa o yorumların kesinlikle yayınlanmaması gerekir. Dilerim bundan sonra tüm gazetelerin internet site yetkilileri bu hususa dikkat ederler, abuk sabuk yorumları yayınlamazlar.

BİR KUYRUK ACISI OLDUĞU ÇOK AÇIK 
 Gelelim şu zatı muhtereme, yani Kocaelispor ile alay etme cüreti gösteren küstaha. Kimdir, necidir bilmiyorum. Açık ismini yazmadığına, her defasında farklı bir rumuz kullandığına göre çok korkar biri. Bu belli. Adam olsa, delikanlı olsa kimliğini açık eder, kaçak görüşmezdi. Ben buyum demeye yüreği yetmiyor demek ki. Hani moda bir tabir var ya, klavye delikanlıları. Bu zat bu tabire tam uyuyor. Klavye başında meydanı boş bulup aslan kesilen ama sıra yüzleşmeye, ortaya çıkmaya geldiğinde süt dökmüş kediye dönenlerden.   Kocaelispor’a bu derecede laf ettiğine göre bir kuyruk acısı var. Ne yapmış Kocaelispor kendisine de bu kadar ileri gidiyor merak da ediyorum. Belli ki Kocaelispor epeyce acıtmış, canını yakmış. 
Buradan bu küstaha sesleniyor, Kocaelispor ile dalga geçen yorumlarına son vermesi için uyarıyorum. Aksi takdirde kimliğini ortaya çıkartmak için her türlü yasal yolu kullanacağımı ve kendisini deşifre etmekten kaçınmayacağımı bilmesini isterim. Sıkıyorsa devam etsin. El mi yaman bey mi yaman görürüz. Hodri Meydan.    
Bir yetenek daha uçup gitti 
Uzun boyu, güçlü fiziği, hava toplarındaki etkinliğiyle son dönemin öne çıkan yeteneklerinden biriydi Burak Özgür Subaş. Üçyoldoğuspor’da yıldızı parladı. Kocaelispor A2’de vitrine çıkarak A takım kadrosuna yükseldi. 3.Lig’den düştüğümüz sezon çok fazla şans bulamasa da, oynadığı süreçte fark yarattı. Onu izleyenler yakın geleceğin büyük golcüsü diyordu. BAL sezonu önemli bir hata yaptı, disiplin suçu işledi. Kocaelispor yönetimine sakatlık raporu gönderip gitti Anadolu Selçukluspor antrenmanına çıktı.

UZATMAYIN, YETENEĞE YAZIK ETMEYİN DEDİM
 Yaptığı elbette suçtu ve mutlaka bir cezası olmalıydı. Ancak genç oluşu ve birilerinin onu yanlış yönlendirdiği gerçeğiyle para cezası verilmesi bekleniyordu. Yönetim kadro dışı bıraktı. Saygı duyduk. Ancak belli bir zaman süreci sonrasında af kararı çıkacağı umudu içindeydik. Çünkü yaptığı suçun cezası süresiz kadro dışı bırakılmayı, kulüpten uzaklaştırmayı gerektirmiyordu.  Birçok kez yazı yazdım,  işi daha fazla uzatmayıp, şu genç yeteneğe yazık etmeyin dedim. Aslında teknik ekibin de onunla ilgili güzel düşünceleri vardı. Ancak yönetim hiç oralı olmadı, son derece katı bir tutum sergiledi. Tabir yerindeyse nuh dedi, peygamber demedi. 

BEŞİKTAŞ KAÇIRMADI 
Burak da ne yapsın çaresiz sözleşmesini feshi edip üzerinde büyük emeği olan antrenörü Nejat Ferhatoğlu’nun takımına gitti. Beşiktaş’ın alt yapı kurmayları geçen sezonu 1937 Sekaspor’da geçiren yetenekli futbolcuyu yakın takibe aldı ve sezonun bitiminin ardından da beklendiği gibi transfer gerçekleşti. Burak’ın Beşiktaş’ta lisansı kısa bir süre önce çıktı. Yeni sezonda U21’de oynayacak. Doğal olarak yönetimin, A takım teknik ekibinin gözetimi altında olacak. Göstereceği iyi performansla A takım yolu açılacak. Çok değil, birkaç yıl sonra onu Beşiktaş A takım kadrosunda veya üst düzey liglerde farklı bir ekipte kiralık oynarken görürseniz şaşırmayın. Çünkü onda bu yetenek var. 
Ne yazık ki, bir yeteneğin daha kıymetini bilemeyip yuvadan uçup gitmesine seyirci kaldık. Ne ilkti Burak, bu kafaya gidersek ne de son alacak. Bu zihniyetle biz daha çok yeteneğin arkasından bakakalır, gittiği takımda döktürürken ah neyi kaçırmışız diye feryat ederiz. 
Özgür ile ilgili referanslar iyi
Oynanan hazırlık maçlarında takımın takviyeye ihtiyacı olduğu net bir şekilde gözüküyordu. Teknik direktör Ergun Ortakcı da bir an önce transferlerin yapılmasını istiyordu. Uzun bir sessizliğin, daha doğrusu arayışın ardından önceki gün Sakarya Karasu’dan bir transfer yapıldı. 

KARİYERİ İYİ 
 Edindiğim bilgilere göre yeni transferi Ortakcı çıplak gözle izlememiş. Başkan ve yönetim araştırmış bu ismi, referanslar da iyi olunca teknik direktöre sunmuş. Ortakcı da kendi çevresinden sorgulamış ve transfere onay vermiş.  Özgür Sürekçi ile ilgili internetten yaptığımız sorgulamada kariyerine dair olumlu istatistik bilgiler aldık. 2.Lig’de 49, 3.lig’de 29 maça çıkmış, geçen sezonu BAL’da 10 golle geçirmiş bir isim. 

İZLEYENLERE SORDUM 
Tabi ki, internetten edindiğimiz bilgileri yeterli görmeyip, bizzat izleyenlere de sorduk.  Sakarya’daki meslektaş Kadir Şirin, Özgür’ün birçok maçını izlemiş geçen sezon. Nasıl bir futbolcu diye sorduğumda, “Karasuspor’un en iyisiydi. Çok taliplisi vardı. Başta Sakarya’nın diğer BAL ekipleri istiyordu. Kocaelispor’a ciddi bir katkısı olur, iyi bir transfer” dedi. Özgür’ün kariyeri de, hakkındaki referanslar da iyi. Aileye hoş geldi, hayırlısı olsun. 
Bu yazı toplam 537 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum