1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Laf değil, icraat zamanı 
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Laf değil, icraat zamanı 

A+A-

Binlerce Kocaelispor taraftarının takibinde olan “Başka Kocaelispor Yok” internet sitelerinde her gün sayısız yorum yapılıyor. Yorumların büyük bölümünde yönetime kulübe gelir sağlayacak proje önerileri sunuluyor. Şunu yapalım, bunu yaparsak iyi olur diye çeşitli fikirler ortaya atılıyor.
 Kulüp Müdürümüz sevgili İlker Uzel, geçenlerde ilgili sitede, bence çok yerinde bir paylaşımda bulundu. Sevgili Uzel özetle, “Önce henüz satılamayan kombineleri tüketelim, sonra hep beraber yeni fikirler üretiriz” diyor. Uzel, henüz 3250 adet kale arkası ve 220 adet maraton kombinesinin satılmadığının da altını çiziyor. 
İlker ile aynı fikirdeyim. Yeni önerilere, fikirlere elbette saygımız sonsuz. Ancak kulübün koşulları ortada. Tabir yerindeyse delikli 5 kuruşa ihtiyaç var. Bunca kombine alıcı beklerken, yeni öneri sunmaya gerek yok. Sözün özü laf değil, iş, icraat zamanı. Sevgili İlker’in paylaşımını aynen yayınlıyor, ilgili siteyi takip edenlerin mesajı alarak gereğini yapmalarını bekliyorum. 

İLKER UZEL’İN PAYLAŞIMI 
“Kulübümüzün içinde bulunduğu ekonomik olumsuzlukların farkında olup, yeni fikirler üretme gayreti ile katkı oluşturmaya çalışan değerli taraftarlarımız; bu sayfada yapılan her paylaşım başkanımız, yöneticilerimiz ve tarafımdan dikkatle takip edilmektedir. Birkaç gündür paylaşılan yeni fikirler yerine, aynı amaca hizmet edecek olan ve karşılığı olması sebebiyle daha onurlu bulduğumuz kombine satışlarımız halen devam etmekte olup, bilet satış noktalarımızda henüz satılamamış 3250 adet KALE ARKASI ve 2200 adet MARATON KOMBİNESİ siz taraftarlarımızı beklemektedir! Eğer aşık olduğumuz renklere fayda sağlamak ve yönetimimizin yükünü bir nebze olsun hafifletmek istiyorsak, ilk hedefimiz kombineleri tüketelim ve sonrasında yeni fikirleri hep beraber üretelim. Ben zaten kombine mi aldım diyecekler için de, eşimize, dostumuza, öğrencilerimize ve durumu olmayan taraftarlarımıza hediye edelim. Hem Kulübe katkı sağlayalım, hem de tribünleri dolduralım. Bu amaçla, ama tek başına ama arkadaşlarıyla ortaklaşa, ama kendimize ama başkalarına hediye aldığımız yeni kombinelerimizi yine bu sayfadan paylaşarak herkesi buna teşvik edelim”

“Benim davetim 15 bin kişiye olur”

Geçen hafta numaralı tribünlere beleş giriş konusunda yazılar yazmış ve taraftardan gelen mesajlara da yer vermiştim. Çocukluk arkadaşım olan Zeki Ocak imzasıyla gelen mesaj şöyleydi: “ “Kocaelispor'un tarihinin her safhasında bu tip aymazlıklar olmuştur. Ben de şahidim, hem de gözümle. Adamlar numaralıya geliyor, benim yerime oturuyor hem de 6- 7 kişi. Benim yerim diyorum umursamıyorlar. Görevli olan polisleri çağırdım, polise ne desinler: “Başkan'ın davetlisiyiz” Siz düşünün Kocaelispor neden bu durumda. Bu kafadakiler bitirdiler bu kentin takımını. Yazıklar olsun”

ESKİ TARİHLİ BİR OLAY 
Yazının çıktığı gün Başkan Bahri Yavuz telefon etti, “Bu yazıdan benim birilerini özel olarak maça davet ettiğim anlamı, algısı çıkıyor. Kesinlikle böyle bir şey yok. Öyle 6-7 kişiyi maça özel olarak davet etmek gibi bir düşüncem hiç olmadı, olamaz da. Ben davet edeceksem eğer 15 bin kişiyi maça davet ederim” dedi. Başkan Yavuz’a telefonda söyledim, burada da paylaşarak yanlış anlaşılmayı gidermiş olayım. Sevgili Zeki Ocak’ın şahit olduğu olay geçmişle ilgili. Mesajına tarihte bu tip aymazlıklar olmuştur diye başlayarak, eski tarihte şahit olduğu olaydan bahsediyor. 

YANLIŞ ALGI İÇİN ÖZÜR 
Ancak yazıdan sanki olay yeni olmuş gibi de bir anlam çıkartmak mümkün. Böyle bir algıya neden olmuş olabilir. Yanlış algı yaratmamak, doğru bilgiyi paylaşmak için bir düzeltme yapmam gerekirdi. Altını çiziyorum. Sevgili Zeki Ocak’ın bahsettiği olay geçmişte yaşanmış. Bahri Yavuz dönemiyle hiç ilgisi yok. Başkan Yavuz’un öyle 6-7 kişiye özel bir davet çıkartacağına zaten ihtimal vermeyiz. Kendisinin de söylediği gibi Başkan’ın daveti 15 bin kişiye olur, 15 bini de davete icabet eder. İstemeden yanlış bir algıya neden olduğumuz için Başkan Yavuz ve okurlarımızdan özür diliyorum.  

Önce kişilik ve duruş 

Türk futboluna ve hakemliğine uzun yıllardır hizmet veren, Merkez Hakem Kurulu’nun İzmitli üyesi Bedri Dölkeleş’in geçenlerde bir seminerde hakemlere hitaben yaptığı konuşmanın metnini gördüm ulusal gazetelerde. Hakemlikte duruş ve kişiliğin ne denli önemli olduğunu vurguluyor Bedri Ağabey.  Yerel bazda dikkatleri çekmemiş, okunmamış olabilir düşüncesiyle Dölkeleş’in mesajına köşemde yer vermek istedim. 

İŞTE BEDRİ DÖLKELEŞ’İN HAKEMLERE MESAJI:

“Ben TFF'nin temsilcisiyim. Ben MHK üyesi olarak hakemlere hizmet etmeye gelmedim. Ben TFF'ye ve Türkiye futboluna hizmet etmeye geldim. Buna katkı sunacak herkesi yukarılara taşırım. Bu benim görevim, sorumluluğum. Ahmet'ti, Hüseyin'di bu beni bağlamaz. Bu söylediklerim acı gelebilir ama bu böyle. Biz size hakemliği öğretebiliriz ama biz size karakter ve kişilik veremeyiz. Karakter ve kişiliği ailenizden veya çevrenizden alabilirsiniz. Hakemlikte bize yarım gelirseniz, biz size öğretiriz ama diğer konuda yarım gelirseniz bir gün ayağınız kayar. Bizim için duruş ve kişilik önemlidir. Dolayısıyla kişilikli olun. Kişilikli olan hakem ve gözlemci benim canımı yesin" 

Top Ağlarda’yı kaçırmayın

Pazartesi, malum Kocaeli TV’de Top Ağlarda gecesi. Geçtiğimiz haftaki yayında bahsetmiştim, bu akşam için Başkan Bahri Yavuz’u davet etme düşüncem var diye. Önceki gün cep telefonumdan mesaj attım kendisine, “Pazartesi akşamı canlı yayın için müsait misiniz ?” diye. Sevgili Başkan Yavuz, Hatay’daki maçtan Ankara’ya gitme durumu olabileceği, bunun için söz veremeyeceği yanıtını verdi.

BAŞKAN YAVUZ GELEBİLİR
 Eğer Ankara’ya gitmeyip İzmit’e dönerse, bu akşam yayında olacak. Aksi durumda önümüzdeki haftaya bırakacağız. Kesin durumu dün akşam belli olacaktı. Başkan’ın durumu kesinleşir kesinleşmez sosyal medyadan duyuracağım. Yayına gelirse, sorulacak çok sorumuz var. Epeydir canlı yayın konuğumuz olmamıştı, konular birikti. Başta Kızılyıldız’ın FIFA’ya başvurusundaki son gelişmeler olmak üzere, gerek kulüp, gerekse takımla ilgili tüm merak edilen soruları kendisine yönelteceğiz. Tabi sizlerden gelecek sorular da olacak. 
Başkan Ankara’ya gider, programa gelemezse bu durumda sürekli yorumcularımla normal bir yayın gerçekleştireceğiz. Bu akşam Top Ağlarda programı kaçmaz. Herkesi saat 21.00’de Kocaeli TV karşısına bekliyorum.   

Bu yazı toplam 1367 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum