1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Logo ve Slogan Yarışması tanıtımı
Logo ve Slogan Yarışması tanıtımı

Logo ve Slogan Yarışması tanıtımı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA)tarafından Kocaeli Valiliği, Kocaeli İl Özel İdaresi, Kocaeli İl Genel Meclisi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası

A+A-

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA)tarafından Kocaeli Valiliği, Kocaeli İl Özel İdaresi, Kocaeli İl Genel Meclisi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası ve Kocaeli Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen “Marka Kent Kocaeli Logo ve Slogan Yarışması’nın tanıtım toplantısı bugün gerçekleşti.

Kocaeli Valiliği 100’üncü Yıl Salonu’nda gerçekleşen toplantıyı Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan, KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Demir, ilçe kaymakamları ve iş adamları ile basın mensupları takip etti..

LOGO BÜYÜK BİR EKSİKLİK

Kocaeli Valisi Ercan Topaca yarışmanın amacı hakkında bilgi vererek, “Kentler; logo ve sloganları ile hafızalarda kalmaktadır. Logo ve sloganların uluslararası camiada tanınırlık açısından önemi vardır. Ülkemizdeki kentlerin en büyük sıkıntısı logosu olmamasıdır. İstanbul gibi bir kentin bile logosu bulunmuyor. Vali olarak görev yaptığı Düzce ve Kocaeli’de Başbakan’ın gelmesine yakın alelacele bir logo hazırlanmıştı. Bu tür bir eksiklik, Kocaeli’nin imajının oluşturulması ve insanların zihninde canlanması açısından büyük bir eksiklik. Kocaeli’yi çağrıştıran bir simge olması gerekiyor. Kalkınma ajansı bu eksikliğin giderilmesi için 5 ilde aynı yarışmayı organize etti. Kocaeli’nin ‘Çalışınca Oluyor’ sloganı hafızalarda yer eden güzel bir slogan. Ancak kentin genelini kapsayan bir slogan ile desteklenmesi doğru olacaktır. Temennim yarışmadan inşallah kentimizin bütün özelliklerini yansıtan bir logonun ortaya çıkar. İnsanların zihninde Kocaeli ismi çakmalı. 1’inciliğe layık bir çalışmada görülmeyebilir.” dedi.

MARKA’DAN MALİ DESTEK ALIN

Marka’nın çalışmaları hakkında da bilgi veren Topaca, “KOBİ’leri Marka’nın mali desteklerinden yararlanmaya davet ediyorum. Marka tarafından bu güne kadar 20 KOBİ ve kuruma 15 bin TL ile 300 bin TL arasında mali destek sağlandı. 15 Temmuz tarihine kadar ikinci başvurular kabul edilecek. Ülkemizin doğal gaz ve petrol gibi kaynakları yok. Ancak müteşebbisleri, genç bir nüfusu ve nitelikli iş gücü var. Artık ‘ne iş verirseniz yaparım’ dönemi kalkıyor. Kocaeli’de birçok ilden daha fazla, ciddi bir tarım potansiyeli var. İlimizde ekonomi büyük olduğu için tarım fazla görülmüyor. Her türlü ürünü yetiştiriyoruz.”diye konuştu..

HALK OYLAMASI YAPILACAK

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kocaeli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ahmet Yazıcı yarışmanın amacının Kocaeli’nin Marka Değerlerinin kentlilik bilincinin oluşturulması, geniş kitlelere duyurulması, tanıtımı ve kamuoyunda benimsenmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Yazıcı, “Yarışma sonucunda halk oylaması ile belirlenecek logo ve slogan çalışması Kocaeli’nin genel kabul görür logo ve sloganı olarak kullanılacaktır. Logo ve slogandan oluşan tasarımlar bölgesel değil, Kocaeli’yi kapsayacak şekilde olacaktır. Yarışmaya amatör veya profesyonel herkes katılabilecek. Yarışmaya katılım ücretsizdir. İstekliler yarışmaya en fazla 2 çalışma ile katılabilecektir. Teslim edilen çalışmalar Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve hal oylamasına sunulmak üzere 5 çalışma seçilecektir. Bu 5 çalışma halk oylamasına sunulacak ve halk oylaması sonucu dereceler belirlenecek” dedi.

Dereceye giren yarışma birincisine 7. 500 TL, ikinciye 5. 000 TL, üçüncüye 3. 000 TL para ödülü verilecek. Yarışmanın son teslim tarihi 30 Eylül saat 17. 00 olarak belirlendi. Seçici kurulun değerlendirmesi 3-7 Ekim, halk oylaması 7 Ekim-7 Kasım olarak belirlendi. Halk oylaması sonucu ise 7 Kasım tarihinde açıklanacak. Başvurular www.marka.org.tr adresine yapılacak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.