1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Mağdur diş hekimlerinin durumuyla ilgilenilmeli"
"Mağdur diş hekimlerinin durumuyla ilgilenilmeli"

"Mağdur diş hekimlerinin durumuyla ilgilenilmeli"

Diş Hekimleri Odası Başkanı Gönül Uluce Okumuş, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası sebebiyle yaptığı açıklamada OHAL sürecinin atama bekleyen diş hekimlerini mağdur ettiğini söyledi

A+A-

ÇELENK BIRAKTILAR
Kocaeli Diş Hekimleri Odası 21-27 Kasım tarihlerini kapsayan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nın başlangıcını bugün yaptı. Oda Başkanı Gönül Uluce Okumuş önderliğinde bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri ilk olarak İzmit Saat Kulesi’nde bulunan Atatürk  heykeline Bilimsel Diş Hekimliğinin 108’inci yıl dönümüm sebebiyle çelenk bıraktı. Programa yönetim kurulu üyeleri Hasan Orakçı, Serkan Emen, Töre Genç, Ece Erinalçık Şemen, Hamza Turan, Bora Bayrak, Muhittin Gül, Murat Özyıldırım, İlgün Özyuva, Metin Pamukçu, İbrahim Çevikel, Reyhan Karaaslan ve Necdet Yaman katıldı. 

SAĞLIK DAĞITMAYA DEVAM EDİYORUZ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Ardından oda binasında Başkan Gönül Uluce Okumuş açıklama yaptı. Okumuş şunları söyledi: “Tecavüz ettiği kadınla evlendiği için tecavüzcünün cezasının ertelenmesinin” kanun tasarısı olarak mecliste teklif edildiği ve Adalet Bakanı’nın da kalkıp bu teklifi savunabildiği bir hayat anlayışına geriledik. İşte bu ortamda “Dişhekimliği Günü”nü ve “Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası”nı kutluyoruz. Ülkemiz coğrafyasında gözyaşının hâkim olduğu bu dönemde hekimler olarak umudumuzu kaybetme hakkımızın olmadığı kanaatimizle, kanıta dayalı bilimsel yaklaşımla her türlü olumsuzluğa rağmen sağlık dağıtmaya devam ediyoruz.

OHAL SÜRECİ ŞÜPHEYE AÇIK
Sağlık Bakanlığı 2016 Yılı 5. Dönem İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kur’ası, 13.10.2016 tarihinde çekildi. Kur’a sonuçlarına göre; 115 dişhekimi ve 7 uzman dişhekiminin görev yerleri belli oldu. 2 ayı geçen bir süredir atama bekleyen meslektaşlarımız yoğun kış koşullarına girileceği şu günlerde mağduriyet yaşamamaları için atama belirsizliği acilen giderilmelidir. Güvenlik soruşturması meslektaşlarımızın mağduriyeti için bir engel teşkil etmemelidir. Bu bağlamda belirtmek gerekir ki; OHAL sürecinin uzatılması son derece şüpheye açık görevden ihraçları gündeme getirmektedir.

OHAL SÜRECİ NORMALLEŞSİN
 Birçok meslektaşımızın haksız uygulamaya tabi oldukları ile ilgili şikâyetleri bulunmaktadır. Bu olumsuzluğun giderilmesi için OHAL sürecinin bir an önce normalleştirilmesi, ülkenin parlamenter sisteminin tekrar çalışır hale getirilmesi ve çağdaş hukuk normlarında yargılamaların sonuçlarına göre hareket edilerek, meslektaşlarımız için mağduriyet yaratılmadan terörle mücadele edilmelidir.”

Çiğdem ARMAĞAN
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.