Kocaeli 15°C- 31 Eki, 2014-
 
30 01 08, 05:00 TSİ
30 Ocak 2008, 05:00 TSİ
yazarın sayfasına git
Hayrettin ALBAYRAK

Körfezspor

42 Evler Mahallesi’nin tek spor kulübü Körfezspor uzun bir suskunluğun ardından yeniden faaliyetlerine başladı. Bir zamanlar amatör kümenin tozunu atan Körfezspor, özellikle Hasan Palamutçu’nun İzmir’e taşınmasının ardından sıkıntı yaşadı, sahipsiz kaldı. Kulüp kapanma aşamasındaydı ki, mahallenin duyarlı insanları taşın altına ellerini koydu. Körfezspor futbolda alt yapıya, salon sporlarından basketbola önem veriyor. Salon sporlarının sponsorluğunu, yıllardır kulübe önemli katkılar sağlayan Mehmet Keser üstlenmiş durumda. Özetle, kısıtlı imkanlara rağmen mahalle gençlerine spor yaptırmak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çaba gösteriyor Körfezspor yönetimi. Kulüp başkanı benim teyzeminoğlu sevgili Mustafa Şahin... Geçenlerde ziyaretime geldi, sohbet sırasında bir kağıt uzattı. “Gece 3’te kalkıp bunları yazdım, değerlendirirsen çok sevinirim” dedi. Okudum, hoşuma gitti. Aynen yayınlamaya karar verdim. 42 Evler, kültür seviyesi yüksek insanların yaşadığı bir yerleşim merkezi. Baktığınızda çok önemli isimler yaşıyor burada, mahalle sınırları içindeki işyerlerini say say bitmez. Böylesi bir potansiyel varken, Körfezspor’un büyük sıkıntılar içinde olması şaşırtıcı olsa gerek. Sevgili başkan Mustafa Şahin, herkesi göreve, taşın altına elini koymaya çağırıyor. Öyle çok şey de istemiyor. Tek bir amaç var, gençliğe hizmet etmek... Haydi, öyleyse görev başına. Herkes gücü oranında katkı sağlasın, desteğini versin. 42 Evler Mahallesi’nin tek spor kulübü Körfezspor şahlansın..
İşte, Mustafa Şahin’in düşünceleri: “Körfez mahallesinde oturan ve işyeri sahibi olan dostlar. Yıllar öncesinde Körfezspor vardı, o zamanlar amatör lig yoktu. Öyle bir takım vardı ki, Adapazarı, Gebze, Derince’de katıldığı turnuvalarda tozu dumana katıyordu. Daha sonra sevgili Adurrahman Gencal önderliğinde 1979 yılında kulübümüz federe olup amatör liglerde boy göstermeye başladı. Kurucularımız Abdurrahman Gencal, Mehmet Şişman, Yüksel Tuzlu, Şeref Aslan, İlhan Başarman, Korel Cengiz, Eyüp Yılmaz Kılıçoğlu ve Hanifi ağabeylerimize çok teşekkür ediyoruz. Ölenlere rahmen, yaşayanlara uzun ömür diliyoruz. İyi ki, Körfezspor’u kurmuşlar, bizlere bırakmışlar. Onlardan sonra Körfezspor’da başkanlık yapan Hasan Palamutçu’ya, Kemal Atacengiz’e, Muharrem Ertuğ’a, Nami Alkan’a, Ömer Şişman’a, Güner Bütün’e, Kadem Durmuş’a ve İbrahim Saral’a Körfezspor’a yaptıkları katkılar için teşekkür ediyoruz.
Sevgili dostlar... İşte bu güzide kulübü ayakta tutmak için herkese görev düşüyor. Hepimizin çocukları var. Spor yapan çocuğun kötü alışkanlığı olmaz, bunu herkes çok iyi biliyor. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için mutlaka spor yaptırmalıyız. Bizler de bunu düşünerek elimizden geldiğince birşeyler yapmak istiyoruz.
Neler olabilir?
Herşey olabilir. En büyük avantajımız okul ve spor salonu. Körfezspor kulübünde salon sporlarına ağırlık vereceğiz. Sağlıklı insan yetiştirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sevgili dostlar, Körfezspor’da oynayıp, profesyonel olmuş Özden’ler, İsmet Yıldız’lar, Şeref Şahin’ler neden çoğalmasın? Körfez mahallesinde yapılmayacak iş yok. Neden mi? Körfez mahallesinde Körfez Sanayi Sitesi var, toptancılar sitesi var, Galericiler Sitesi var, Adliye’si var, 4 tane benzinlik, Real var, Carrefoursa var, Kotaş var, Demirciler Sitesi var, fuarı, sahili var, 5 yıldızlı oteli var. Var da var... Yazmakla bitmez. Allah daha çok versin. Bu yazdıklarımın hepsi mahalle sınırları içerisindedir. Dahası çok önemli işadamlarımız var. Kimler mi? İbrahim Saral, Kuyumcu Utku Birinci, Kabzımal İskender, Hüseyin Balkaya, Abdullah Yörüker, Şehmus Doğan, ayakkabıcı Metin Şenol, fırıncı Osman Demir, simit saayı sahibi İdris Şenol, Ramazan Demir, sevgili Bülent Aygün, pastacılar kralı Ahmet-Fatih Demir kardeşler, Şeref Akgün ve Kocaelispor’un eski futbol şube sorumlusu Medet Yıldız. Hepsi Körfez mahalleli. Körfez mahallesinin çok değerli esnafları var. Pekdemirler ve Kaya’lar var... Kocaeli Mermer’in sahibi sevgili kardeşim Kemal Tek var. Say say bitmez. Kimler geldi, kimler geçti hatırlayalım. Rahmetli Lagara Tuncay, Pele Recep, Faruk kardeşimiz, Hüseyin Top, sevgili muhtarımız, kulüp başkanımız Muharrem Ertuğ, Tahir kardeşimiz, Selami Alkan kardeşimiz. Allah rahmet etsin, mekanları cennet olsun. Yaşayan efsanelere gelince. Kemal Atacengiz, Yaşar Şentürk, sefaletin arap Atilla’sı Sadri Kıyışkan, rampa Osman, Harun Deniz, Can Okan’ı unutmayalım. Muhsin Kaya, şanlı kalecimiz Münir ağabey, mestan Mustafa, Selahattin Saray... Köfteci Feridun. Camianın Seyfi babası var. Sevgili Mehmet Keser ağabeyimiz başımızın tacı.
Körfezspor şimdi ne yapıyor? Zeytinburnuspor’da teknik direktörlük yapan Yusuf Uzuner mahallemize taşındı, üniversite ile bağlantısı var. Bizlere yardım ediyor. 2.Küme takımı kurduk, A Gençler ligine katılıyoruz. Bize alt yapı lazım. Kaynağımız İlköğretim okulu. Minikler Ligi’ne katılacağız. Körfez mahallesindeki çocuklar, gençler spor yapsın, sadece futbol değil, salon sporları yapsın istiyoruz. Tüm çabamız bunun için, destek istiyoruz.Nur İçinde Yat Hasan Gökgün


90’lı yılların başı, benim mesleğe ilk başladığım zamanlar... Amatör kümede Çamçukurspor fırtınası esiyordu. 1.Küme’nin tozunu atan Çamçukur, terfi maçlarında da başarıdan başarıya koşuyordu. Birkaç kez eşiğinden döndüler profesyonel ligin...
Çamçukur, Karamürsel ilçemize bağlı bir köy. Bir köy takımının 3’ncü Lig’i zorlamasının ne büyük başarı olduğunu sanırım herkes takdir edecektir. O zamanlar sürekli Çamçukur’un peşindeydim. Başkan Hasan Gökgün’le tanıştık ve çok iyi dost olduk. Ne zaman Karamürsel’e gitsem Hasan Gökgün ağabeye uğramadan edemezdim. Zaten benim Karamürsel’de tanıdığım üç-beş spor adamı var, hepsini de çok severim. Mustafa Selvi’yi geçen yıl kaybetmiştik. Benim için çok özel biriydi. Dün sabah işe geldiğimde Hasan Gökgün’ün vefat haberini aldım. En son iki yıl kadar önce görüşmüştük Hasan ağabeyle. Sevgili Erdal Baykara, Adem Ellibeş ağabeylerle birlikte Çamçukurspor kulübünü ziyaret etmiş, orada karşılaşmıştım. İyi insandı Hasan Ağabey... Çamçukurspor’un babası, herşeyiydi. Bana ağabey kadar yakındı. Çok üzgünüm. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, Çamçukurspor camiasına başsağlığı, sabır diliyorum. Nur içinde yat Hasan ağabey, mekanın cennet olsun. Seni unutmayacağız.

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !