Kocaeli 10°C- 22 Kas, 2014-
 
11 12 12, 00:00 TSİ
11 Aralık 2012, 00:00 TSİ
yazarın sayfasına git
M. Zeki CANŞİ

KOÜ TIP FAKÜLTESİ ÇALIŞMALARI VE TEŞEKKÜR

Eşimin bir ameliyatı sebebiyle ziyaret ettiğim Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Şükrü HATUN Bey’in Tıp Fakültesi ile ilgili projeleri ve yaptığı açıklamaları bilvesile köşeme almak istedim.

Sayın HATUN’un bilgilendirmesinden sonra “Okulda Diyabet Programı Fark Yaratan Öğretmen Ödülü” konulu bir program düzenlediklerini. Bu programın 19 Aralık 2012, Saat:16:45’te Baki KOMSUOĞLU Kongre Merkezi’nde gerçekleşeceğini ve davet ettiklerini ifade ettiler.

Sayın HATUN’un Tıp Fakültesine ilişkin bilgilendirmesi ise şöyle, “Kocaeli Üniversitesi Kocaeli halkı için son derece önemli bir eğitim kurumu. Bu kurumun Tıp Fakültesi bölümü, 228 Öğretim üyesi,  319 araştırma görevlisi, 1598 hastane çalışanı ve 1186 öğrenci toplamı 3329 kişinin birlikte çalıştığı, eğitim gördüğü, yaşadığı önemli bir sağlık kurumudur.  Bu kurumun çatısı altında tıbbın bütün alanlarında yılda yaklaşık 600.000 hasta muayene edilmekte, 30.000 hasta yatarak tedavi görmekte ve 28.000 civarında ameliyat yapılmaktadır. Son yıllarda eğitimde yapılan iyileşmeler sayesinde fakültenin mezuniyet öncesi Tıp Eğitim Programı, Ulusal Tıp eğitimi Akreditasyon Kurulu (ÜTEAK) tarafından 1.1.2018 yılına kadar akredite edilmiştir. Fakülte, “Evrensellik”, “İnsan hasta ve hekim haklarına saygılı olmak”, “Tutarlılık”, “Açıklık”, “Bilimsellik”,”Eşitlikçilik”, Dil, din,cinsiyet ve ırk ayırımcılığı yapmadan hizmet sunmak” “İnsancıllık”, “Yenilikçilik, “Toplumculuk”, “emeğe saygı” ve ^Değişime açıklık” gibi değerlerini koruyarak gelişmeye devam etmektedir”

Tıp Fakültemizle birlikte tüm KOÜ’nin başarılarının artarak devam etmesini cani gönülden temenni ediyorum.

TEŞEKKÜR

Eşim Sakine CANŞİ Hanım Efendi’ye yaptıkları başarılı ameliyatla sağlığına kavuşturan Plastik&Rekonstrüktif Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı, Mesleğinin duayeni, ılımlı, mütevazi ve güzel ahlakın örneği Sayın Doç. Dr. Tonguç İŞKEN hocamız başta olmak üzere; ameliyat ekibinden Dr. Sedat VATANSEVER, Dr. Mustafa Hasdemir, Dr. Emrah Kağan YAŞAR, Dr. Can İlker DEMİR ile hemşireler, Sema KAVAZ, Kadriye ÖZTÜRK ve Şenay TURAN ile, ilgi ve alaka gösteren tüm personele ve KOÜ Tıp Fakültesi camiasına sonsuz şükranlarımı arz ediyorum.

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !