1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Maşukiye Park yönetimi Güzelbahçe projesine talip oldu
Maşukiye Park yönetimi Güzelbahçe projesine talip oldu

Maşukiye Park yönetimi Güzelbahçe projesine talip oldu

Kartepe Belediyesi tarafından önümüzdeki günlerde (yaklaşık 1 ay içerisinde) Maşukiye sırtlarındaki 220 dönüm arazi üzerinde bulunan Güzelbahçe mevkiine yapılması planlanan projeye iki ay önce kurulan Maşukiye Park Yönetimi talip oldu.

A+A-

Yaklaşık iki ay önce kurulan Maşukiye Park Yatırım Yönetim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Yazıcılar Restoran’ın düzenlediği basın toplantısı ile bölgeye yapılacak Güzelbahçe Projesine talip olduklarını açıkladı. Maşukiye Park Yatırım Yönetim Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına açıklama yapan Murat Yazıcı, “1970’li yılında canlı alabalık tesisi olarak hayat geçen eğlence, kültür ve eğitim amaçlı dünyaya açılan ve örnek olabilecek proje için bölgenin esnafı olarak talipliyiz. Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez de bize destek veriyor. Biz de bölgede faaliyet gösteren 98 işletmeci olarak bu projeye gönülden destek veriyoruz. İnşallah ihaleyi aldığımızda 20 Milyon TL’lik projeyi en geç 5 yıl içinde hayata geçireceğiz” dedi. Toplantıya yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra ATİK Başkanı Yasin Akyol’da katıldı.

‘DÜNYAYA ÖRNEK OLMAK İSTİYORUZ’
Kahvaltı sonrası konuşan Dernek Başkanı Murat Yazıcı, “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde zor olan bir şeyi başararak 98 firma, esnaf ve Maşukiye dernekleri olarak bir araya geldik. Amacımız Türkiye çapında Sadece Türkiye’ye değil dünyaya örnek olacak projeler üretmek. Bu birlikteliğin Türkiye’ye örnek olmasını istiyoruz. Daha sonra burada güzel bir yatırım yapmak istiyoruz. Projenin çıkış amacı bölgede yaşanan bazı sorunlardır. Belediye ve esnaf olarak sorunlara ortak bir çözüm sunma amacıyla bir araya geldik” dedi.

‘MÜŞTERİ PORTFÖYÜNÜ GERİ KAZANDIRACAĞIZ’
Sözlerine devam eden Yazıcı, “Trafik, otopark, Maşukiye’nin girişinin tıkalı olup araçların üst taraflara ulaşamaması, tuvalet, mescit ve sosyal alanların olmaması, doğal alanda tahribat ve çarpık yapılaşma, ATV ve UTV safarilerinin trafik içinde yapılmasından dolayı can ve mal güvenliği tehlikesi, gürültü, aktivitelerin amatörce yapılması, müşteri portföyünün eğlence portföyüne dönüşmesi gibi sorunlar bizi bir araya getirdi. Orman Bakanlığı denetiminde doğayı bozmadan 220 dönümlük sessiz ve sesli alanda eğlence alanları, hayvanlarla ilgili alanlar, dinlenme ve konaklama alanları olacak” diye konuştu.

‘DIŞARIDAN YATIRIMCI OLMAYACAK’
Maşukiye’nin Güzelbahçe projesi ile yeniden yapılandırılacağını da söyleyen Yazıcı, “Sorun teşkil eden işletmelerin yerini Güzelbahçe projesinde olan şekil ve standartlara uygun olarak inşa edecekler. Güzelbahçe’ye ortak bir şirket kurulacak ve NMK Turizm adı altında tüm esnaf bir araya gelecek. Burayı dünyanın en eğlenceli yeri yapacağız. Maalesef şuan otopark, yolu ve güvenlik şeritleriyle çok sağlıklı değil. İnsanların güvenli bir şekilde eğlenecekleri hale getireceğiz. Dışarıdan yatırımcıya izin vermeyeceğiz. 98 firma dâhilin de yatırımlar yapılacak. En büyük destekçimiz Kartepe Belediyesi” dedi.

‘ORMAN TAHRİBATINI ÖNLEYECEĞİZ’
Yaızıcı, “Hayata geçirilecek proje ile belediye ve esnafların ortak proje üretebiliyor olması olgusu ortaya çıkacak. Maşukiye’de devam eden trafik, gürültü, sosyal alan eksikliği, can ve mal güvenliği sorunu, çevre tahribatı önlenmiş olacak. Maşukiye turizm esnafının Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez öncülüğünde bir araya gelmesi sağlanacak. Birleşmiş esnaflar ile dünya çapında dünya standartlarında ve profesyonel proje ortaya çıkacak. Orman alanında çeşitli aktiviteler yapmak isteyenlerin ormanlara vereceği tahribat önlenmiş olacak” şeklinde konuştu.

ALANLARA SESSİZLİK ÖLÇÜTÜ İLE SINIRLAMA
Yazıcı, “Proje hayat geçince ATV, UTV, safari, zipline, truck safari, adrenalin salıncaklarının yanı sıra bölgeye macera parkları, çocuklar için eğlence ve eğitici alanlar, yetişkinler için adrenalin ve eğlence alanları yapılacak. Bu alanların sayısı 40 ile 60 adet arasında olacak. Bu aktivite alanları dışında hayvanlardan sütünü sağabileceğiniz, yumurtasını alabileceğiniz köy yaşamı da olacak. Bölgeyi sesli, orta sesli ve en sessiz alan olarak sıralayacağız. Eğlenceler birbirine karışmamış olacak. En sessiz alanda da Yaklaşık 70 adet bungolov evler yapılacak. Vatandaşlarımız buraya eğlenmeye ve dinlenmeye gelecek” ifadelerini kullandı.

(ŞENNUR YILDIZ)

guzelbahce-mevkii.jpgyonetim-037.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum