1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mazlumluktan Zalimliğe
Mazlumluktan Zalimliğe

Mazlumluktan Zalimliğe

Ustalık dönemi ustaca manevralarla başladı. İleri demokrasi vaadiyle başlayan dönüşüm yaşam tarzı tehdidine kadar ulaştı. Bırakın yaşam tarzını, öldükten sonra mezarınızın başında yapılacak ritüellere

A+A-

Ustalık dönemi ustaca manevralarla başladı. İleri demokrasi vaadiyle başlayan dönüşüm yaşam tarzı tehdidine kadar ulaştı. Bırakın yaşam tarzını, öldükten sonra mezarınızın başında yapılacak ritüellere bile müdahale edecek kadar zalimleştiler.

İşte Can Yücel’in mezarına yapılanlar… AK Parti Datça İlçe Başkanı Ahmet Sedat Deniz, ortaya çıkıp hedef göstermesiydi, bu saldırı gerçekleşir miydi?

Ne diyordu Ahmet Sedat Deniz, “Biz kimsenin içkisiyle uğraşacak değiliz. İstedikleri kadar içip istedikleri kadar sarhoş olabilirler. Ama bunu yaparken lütfen milletimizin inançlarına, geleneklerine, manevi duygularına küfretmeye, hakaret etmeye kalkışmalarına da sessiz kalacak değiliz. İnsafla düşünmek lazım. O mezarlıkta yatanları rencide edici harekette bulunma hakkını kim kendinde görüyor? Efendim Can Yücel ’Ben öldükten sonra benim mezarıma şarap dökün’ demiş ve güya vasiyetini yerine getiriyorlarmış. Can Yücel asla böyle bir söz sarf etmemiştir. Bunun şahitleri hayattadır. Ama bazıları milletin değerleriyle alay etmeyi, milletin manevi duygularıyla oynamayı zevk haline getirmelerinden dolayı bu saçma sapan olayı gerçekleştirmek istemişlerdir. Ama unutmasınlar bu olayın bir daha tekrar olmaması için var gücümüzle çaba sarf edip yetkililerin atacağı adımların takipçisi olacağız.”

Tehdit kokan bu konuşmadan çıkan mesaj gayet açık; artık ölünüze bile rahat yüzü göstermeyeceğiz! Bizim gibi yaşayacaksınız, bizim gibi gömüleceksiniz yoksa biz yapacağımızı biliriz!

Düşünebiliyor musunuz, AK Parti Datça ilçe teşkilatı Can Yücel’in vasiyetinin takipçisi olmuş… Böyle bir şey söz söylemedi, yaptırmayız, takipçisi olacağız, diyorlar. Artık ölülere bile ilişecek kadar pervasızlaştılar.

Bu açıklamanın ardından bir gün geçmeden amaçlarına ulaştılar. Hedef gösterme işe yaradı. Çapulcunun biri çıktı, Can Yücel’in heykeltıraş Mehmet Aksoy  (ki Başbakanımızın talimatı ile yıkılan ucube de kendisinin eseridir) tarafından yapılan mezarını (hem de “hoşgörü mezarlığı”nda) balyozla yerle bir etti.

Muhtemelen bu vandalizm karşısında çıkıp pişkin pişkin provokasyon diyecekler…

Dünün mazlumu, bugünün zalimi oldu.

Elinde balyoz vuruyor da vuruyor. İçki şişelerine vuruyor, meyhanelere vuruyor, kafelere vuruyor, masalara, sandalyelere vuruyor, sokak müzisyenlerine vuruyor, internete vuruyor, heykellere vuruyor, mezarlara vuruyor, şortlu kıza vuruyor, beynimize vuruyor, düşüncelerimize vuruyor…

Ya benimle birlikte “özgürlük korosu”na katılacaksın ya da balyoz başına inecek, diyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.