1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mehmet Güngör’ün dosyası yeniden görüşülecek
Mehmet Güngör’ün dosyası yeniden görüşülecek

Mehmet Güngör’ün dosyası yeniden görüşülecek

İlimiz futbol klasman hakemlerinden Mehmet Güngör, bu sezon başında Merkez Hakem Kurulu tarafından Bölgesel Lig’e düşürülmüştü.

A+A-

Kararın haksız olduğunu düşünün Güngör’ün Tahkim Kurulu’na yaptığı ilk itiraz reddedilmişti. Güngör yeni delille yeniden Tahkim Kurulu’na başvurdu. Kurul önceki günkü toplantısında Mehmet Güngör’ün yargılamanın iadesi ve klasman listelerine yaptığı itiraz kabul etti. Tahkim Kurulu sunulan yeni delille birlikle dosyayı yeniden görüşüp nihai kararını verecek. Tahkim Kurulu’nun haklı bulması durumunda Güngör klasman hakemliğine dönecek, 2.Lig’de maç yönetmeye devam edecek.   

Tahkim Kurulu kararı: 
“Hakem Mehmet Güngör'ün dilekçesi incelendi. Dilekçesinin, niteliği ve içeriği itibariyle Kurulumuzun 11.08.2016 tarih ve E.2016/246, K.2016/252 sayılı kararına karşı yargılamanın iadesi talebinden ibaret olduğu görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde,
- Mevzuatta sınırlı şekilde sayılan yargılamanın iadesi sebeplerinden biri olan "kararı etkileyecek yeni delil" mahiyetindeki yeni sunulan delil değerlendirilerek, Hakem Mehmet Güngör'ün yargılamanın iadesi talebinin kabulüne,
- Hakem Mehmet Güngör'ün; bir alt klasman olan Bölgesel Hakem Klasmanına düşürülmesi hakkındaki MHK'nin 2016-2017 sezonunda görev yapacak olan hakem, yardımcı hakem, gözlemci, mentör klasman listelerine itirazının kabulüne, oyçokluğu ile”
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum