1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. Mescid-İ Aksa, İsrail, Ebabil kuşlari ve biz!
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Mescid-İ Aksa, İsrail, Ebabil kuşlari ve biz!

A+A-

Aziz okurlarım, İsrail devlet terörüne ilişkin şu ana kadar onlarca yazı kaleme aldığımı bilirsiniz. Bu konuyu işleye işleye inanın bana da gına geldi. Lakin, İsrail yönetiminin bu son yaptığı alçaklık, bardağı taşıran son damla oldu.

Kıymetli okurlarım, İsrail yönetimi, Müslümanların ve diğer semavi dinlerin kutsallarına saldırarak sinir uçlarıyla oynuyor. Müslümanları tahrik ediyor. Sabırlarımızı sınıyor. Mescid-i Aksa'ya saldırarak dünya ölçeğinde sözüm ona bir "dinler arası" savaşın fitilini ateşliyor. Onu şımartan ve dünyanın başına bela eden büyük partneri ABD yönetimi sessizliğiyle bu suça alenen ortak oluyor. Akıllarını başlarına almaz ve çirkin saldırılarına devam ederlerse, o mescid-i Aksa ki, bizzat Allah tarafından etrafı kutsanan o mübarek mekânın sahibi (Allah) tarafından en büyük belaya uğrayacaklardır.
Ey aymaz Müslümanlar, sudan bahanelerle birbirinizle kirli savaşlar yapacağınıza; sizi yeryüzünün bu uslanmaz arlanmaz fitne terör devletine karşı birliğe ve dirliğe davet ediyorum. Ne zamana kadar bu gaflet ve zillet?...
Değerli dostlar, geçen Pazar günü saat:12:30’da Sabri Yalım kültür parkında Gönüllü Kültür Teşekküllerince konuya ilişkin bir miting düzenlendi. Öğlen namazını Fevziye camiinde kıldıktan sonra miting alanına gittiğimde hayal kırıklığına uğradım. Saat:12:30 olmuştu beş-on kişi vardı. İlginçtir, miting için bize mesaj çeken insanlar orada yoktu. Bir müddet sonra sayıları 300’ü bulan her zaman olduğu gibi konuya duyarlı bilinen bazı insanlarımız orada yerlerini aldılar. Çok sönük geçen bir minik mitingden sonra dağıldık.
Bakınız arkadaşlar, konu çok hassas ve direkt vahye karşı saygısız ve fütursuz bir girişimdir. Sözüm ona dinler arası savaşın fitilini ateşlemek ve böylelikle 3.dünya savaşını çıkarmak için şeytani bir girişimdir. Biz Müslümanlar aymazlık içerisinde debelenip dururken, İsrail’den müteşekkil bir avuç azgın azınlık, dünyayı cehenneme çevirme provalarını yapıyor. Hem de Kur’an-i Kerim tarafından kutsallığı ayetle sabitolan ve tüm İslam âleminin ortak kutsalı Mescid-i Aksa’yı pis postallarıyla çiğneye çiğneye… Dünya Müslümanların liderleri de, İsrail’in manyetik alanına hapsolmuş, zevk-u sefa içerisinde bu iğrençliği seyretmekle meşguller. Bu konuda ciddi ve samimi bir karşı koyuşu da ne yazık ki, sadece ve zadece Türkiye ve onun başbakanı ile cumhurbaşkanı koyuyor. Başka da hiç kimsenin gıkı çıkmıyor. Bizse, zevkimizden ödün vermeden, kendi görevinizi unutarakAllah’tan İsrail üzerine taş yağdırması için Ebabil kuşlarını göreve davet etmekle meşgulüz. 
Peki, nerede o bir sözü ile kitleleri harekete geçiren “kutsal” insanlar, nerede her olur-olmaza ağdalı cümlelerle gazete sayfalarında arz-ı endam edenler, nerede Hz. Cibril ve Hz. Peygamberle tekellüm ettiğini etrafa yayan o “mümtaz” şahsiyetler? Mademki, dualarınız o kadar makbuldür,sevdiğiniz Güney’deki o ülkeye beddua etmek istemiyorsanız hiç değilse bu barbarların hidayete gelmeleri için dua ediniz. Hidayetleri mümkün değilse, Allah’ın kahhar ismi şerifiyle onları kahr-u perişan etmesi için beddua ediniz!      
Bu yazı toplam 542 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.