1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. MESELE ERDOĞAN DEĞİL, MESELE TÜRKİYE’NİN BÖLGESEL GÜÇ OLMASIDIR
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

MESELE ERDOĞAN DEĞİL, MESELE TÜRKİYE’NİN BÖLGESEL GÜÇ OLMASIDIR

A+A-

Ülkemizin siyasi, askeri ve ekonomik bakımından kalkınmasını istemeyen şer güçlerin hazımsızlığını anlamakta zorlanmıyorum. Zorlandığım husus;  Sayın Erdoğan’ın ve AK partisi iktidarının bugüne kadar yapılamayan maddi ve manevi hizmetleri görmek istemeyen milli, yerli,  halkçı ve devletçi olduklarını söyleyenlerin tutumlarıdır.  Sayın Erdoğan’ın şahsında ülkemizin aleyhinde çalışan şer güçlerin yaptıkları hainlikleri görmeden, basit siyasi çıkarları uğruna bilerek /bilmeyerek kin, husumet, nefret ve kıskançlıkla yaptıkları fütursuz eleştiri ve moral bozucu muhalefetleriyle zalimlerin ve hainlerin ekmeğine yağ sürmelerinedir.

Meseleyi Türkiye meselesi görmeden, Sayın Erdoğan’ın ve AK partisinin genel ve yerel yönetimlerdeki maddi ve manevi icraatlarını haksız bir şekilde eleştirmenin ülkenin ve milletin faydasına olmadığını düşünebilenler, yarın iktidara geldiklerinde iç ve dış siyaset alanında sıkıntıya düşmezler. Bugün sırtlarında yumurta sepeti olmayanlar istedikleri gibi zıplamaları doğru bir davranış değildir. “Mesele vatan ise, gerisi teferruattır” anlayışında olanlar yumurta sepetini taşıyan iktidara, milli ve yerli bir duruşla destek vermelidirler. 

Sayın Erdoğan ‘ı acımasız bir şekilde eleştirenler, yarın iktidara geldiklerinde, Suriye politikasında nasıl bir değişikliğe gidecekler.  Rusya’nın ve İran’ın emrinde olan zalim Esat la, Amerika’nın ve İsrail’in güdümünde olan, darbeci Sisi’yle hangi şartlar muvacehesinde masaya oturacaklar.  Doğu Akdeniz de petrol ve doğalgaz arayan gemilerimizi geriye mi çekecekler.  Ülkemize sığınan Suriyeli mültecileri şartsız bir şekilde zalim Esat’a mı teslim edecekler. Türkiye’yi bölmek isteyen PKK, YPG terör örgütleriyle mücadeleyi terk mi edecekler. Amerika, Rusya ve Avrupa’nın telkinleriyle terörist başlarının istekleri doğrultusunda pazarlık mı yapacaklar

 Şer güçlerin emri ve desteğiyle vatanın bölünmesi için, devlete isyan eden PKK ve YPG ye terörist diyemeyen HDP ile hangi siyasi zeminde buluşacaklar. Amerika, Rusya, Çin, Avrupa, İran ve diğer İslam ülkeleriyle bağımsız bir şekilde siyasi, ekonomik ve askeri ilişkilerini nasıl şekillendirecekler.  Sayın Erdoğan’ın zalim güçleri dengelemeye çalışmasından, ekonomide karşılıklı kazan -kazan anlayışından, Savunma sanayindeki milli ve yerli üretim hamlelerinden rahatsız olan şer güçlerin istek ve dayatmalarına boyun mu eğecekler.

İdam cezasına, faizlerin kaldırılmasına,  zinanın suç olmasına,  sarhoş edici maddelerin yasaklanmasına, devlet eliyle kumar oynatılmaması yönünde yasal düzenlemeler yapacaklar mı?  İnsanımızın ahlakını bozan, israfa vesile olan şaraphane, kumarhane, içki haneleri yasaklayarak,  ülkenin imar edilmesine ve savunmasına yönelik dozer, greyder, tank uçak füze yapacaklar mı?

 Şer güçlerin F. Gülen maşasını kullanarak, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde yapılan dış destekli darbeye alet olanları sorgulayacaklar mı? Amerika’nın koruması altında yaşayan F. Gülen’i ve diğer kaçakları Amerika’dan ve diğer batı ülkelerinden isteyebilecekler mi.  Sayın Erdoğan’ı miting meydanlarından, televizyon ekranlarından,  gazetelerde ki köşelerinden Türkiye’nin siyasi istikrara bozulmuş, ekonomisi batmış, dış politikası iflas etmiş, özgürlükler kısıtlanmış,  tek adam yönetimine geçilmiş gibi ve benzeri konularda fütursuzca şahinlik yapan, mangalda kül bırakmayan,  sözde yazar, gazeteci, siyasetçi ve akademisyenlerin konuştukları ve yazdıkları ülkemizin yararına olmadığını, özgürlük sınırlarını aştıklarını söyleyebilecekler mi?

Meseleyi özetlersek, ülkemizin dostu az düşmanı çok olan bir ülkedir. Buna sebep İslam dinini kabul edişimiz, kurduğumuz devletlerle adaleti hâkim kılmaya çalışmamız ve esareti kabul etmeyerek 17 devlet kurmuş olmamızdır.   Milletimize ve medeniyetimize düşman olanlar,  yeni bir güç olma potansiyeline sahip olduğumuzu bildiklerinden, Sayın Erdoğan’ın şahsında ülkemizi çökertmek yüklenmiş olduğu tarihi misyonunu yıkmak için amansız bir şekilde çalışmaktadırlar, üzülerek ifade edelim ki içimizdeki bir kısım şuursuzlar. Korkaklar aklını kiraya vererek modern köleliğe razı olanlar, bilerek bilmeyerek zalim düşmana hizmet etmektedirler.

Zalimlerin düzeni ilânihaye devam etmez, herkes aklını başına almalı geç kalmadan milli ve yerli bir duruşla saftaki yerini almalı ve düşmanın fitne ve fesat planlarını bozmalıdır. Makalemizi Araf suresinin 34.İsra suresinin 58. Ayetlerini naklederek bitirelim.  [“ Her ümmet için bir ecel vakti vardır. Zamanı gelince ileri ve geriye tehir edilmezler. Kıyamet gününden önce helak etmeyeceğimiz veya şiddetli bir azapla cezalandırmayacağımız hiçbir memleket yoktur. Bu kitapta yazılıdır.”] Tedbirini al, takdire inan, korkularından kurtul vesselam.

Alaettin KÖKSAL

Bu yazı toplam 1020 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum