1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mevzuat toplantıları sona erdi
Mevzuat toplantıları sona erdi

Mevzuat toplantıları sona erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı tarafından 2011 yılı başında oluşturulan Mevzuat Değerlendirme Platformu (MEDEP) 1. Dönem çalışmalarını 24 Haziran’

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı tarafından 2011 yılı başında oluşturulan Mevzuat Değerlendirme Platformu (MEDEP) 1. Dönem çalışmalarını 24 Haziran’da tamamladı. 6 ay süren ilk dönemde 23 kişilik MEDEP çalışma grubu üyeleri tarafından, 5216 sayılı “Büyükşehir Belediyesi Kanunu”nun ayrıntılı incelemesi yapıldı.

Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Av. Kadir Erol başkanlığında yürütülen çalışmada MEDEP çalışma grubu üyelerinin her biri, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun bir maddesini mevcut tüm kaynakları taramak suretiyle özel bir çalışma yaparak hazırladı ve grup üyelerine sunum yaptı. Kanun maddeleri ile ilgili olarak, mevcut tüm kanun şerhi (açıklama)  kitapları, mevzuat dergileri, mahkeme kararları ve idari görüşler ve uygulama örnekleri incelenerek en geniş bilgiler toplandı.

7 Nisan-24 Haziran 2011 tarihleri arasında her hafta iki gün (Pazartesi ve Perşembe)  yapılan ve toplam 47 saat süren MEDEP Sunum Toplantılarında, açıklamaları sunulan maddelerin düzenlediği konular üzerine grup müzakeresi yapılarak Kanun’un her maddesi tek tek ve ayrıntılı bir şekilde incelendi. Bazı maddelerin sunumu sırasında belediyenin ilgili birim yöneticilerinden bilgi desteği alınarak, uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında örnekler verildi.

MEDEP 1. Dönem çalışmaları sonucunda, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun ayrıntılı bir şerh (açıklama) kitabı da kurum içinde hazırlandı. 24 Haziran’da yapılan final toplantısıyla tamamlanan MEDEP çalışmaları sonunda, tüm katılımcılara katılım belgesi verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.