1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP, 71,9’luk bütçeyi tasarruftan sağlayacak
MHP, 71,9’luk bütçeyi tasarruftan sağlayacak

MHP, 71,9’luk bütçeyi tasarruftan sağlayacak

MHP’de Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanan seçim Beyannamesi ile ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla ilimize gelen Merkez Bankası eski Başkanı, MHP Uşak 1’inci sıra Milletvekili Adayı Durmuş Yılmaz toplam 79.9 milyar TL olan harcama bütçesi

A+A-

Merkez Bankası eski Başkanı MHP Uşak 1’inci sıra Milletvekili Adayı Durmuş Yılmaz geçtiğimiz gün Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından açıklanan seçim bildirgesi hakkında bilgi vermek amacıyla MHP Kocaeli İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Toplantıya; Milletvekili adayı Yılmaz’ın yanı sıra; MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Saffet Sancaklı, MHP İl Başkan Vekili Hüseyin çakıroğlu ve MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu katıldı. MHP’nin Seçim Beyannamesi ile ilgili bilgilendirme yapan MHP Uşak 1’inci sıra Milletvekili Adayı Durmuş Yılmaz, “Vaatlerimizi mevcut bütçeyi muhafaza ederek yerine getireceğiz. Projelerimizn toplam harcama bütçesi 71.9 milyar TL. MHP olarak finansman şeklimiz şu. Öncelikle vergi toplama performansını artırarak ilave gelir sağlamak. Tasarruf konusunda hassas davranacağız. AKP dönemindeki Aksaray, makam araçları, lojmanlar, perde, koltuk olmayacak” dedi. 

KAÇAKLAR ÖNLENECEK

Yılmaz açıklamasına şöyle devam etti., “Tahakkuk edilen vergi ile toplanan vergi arasında yüzde 20’ lik fark var. Vergi idaresi yetkinleştirilir ödeme durumunda olanlardan yüzde 11 ‘i tahsil edilirse 13 milyar ek kaynak sağlarız. Akaryakıt ve alkollü vergi türünde önemli ölçüde kaçaklar var. Merkezi otorite dikkatli şekilde yanlış yapanlardan bu vergileri toplarsa 6 -7 milyar gelir elde edilir. MHP olarak seçim sattı mahalne girmiş bulunuyoruz. Seçimler millletin kendisini yönetmek üzere yetki alan iktidarın sorgulanması, iktidarda olmayan ve iktidara talip olan, geldiklerinde ne yapcaklarını ortaya koyup 4 yıl için yetki isteyen siyasi partilerin değerlendirilmesi demektir. Seçimler ve demokrasi çok önemli. Kavga ve dövüş ortamı doğru değil. Siyasi görüşlerimiz ne olursa olsun biz aynı köy kasaba yaşamaya devam edeceğiz. Öyle seçim kampanyası yürütmeliyiz ki kırmadan dökmeden elini sıkabilecek durumda olmalıyız. Seçimlerde birlik beraberlik içinde çıkmalıyız. Çeşitlilik içinde birliği sağlamalıyız. 

TEK BAŞINA İKTİDAR ŞARTI

90’ larda bankacılık kesimi üzerinde vurgunlar oldu. Bankalar battı. O dönemdeki yolsuzluk bankalar üzerindendi. Günümüzde gelir dağılımını adaletsiz şekilde etkileyen iş ve eylem imar planları üzerinden yapılıyor. Önemli rantlar ortaya çıkıyor. Bu paralar Türkiye Cumhuriyeti hazinesine girmiyor. 17-25 Aralık’taki dedikodular bu rantlarla ilgili. Bu faaliyetler sonucu rantların vergilendirilerek hazineye gelir olarak kaydedilmesini ön görüyoruz. Davutoğlu bu konuda kanun teklifi verdi. Cumhurbaşkanı buna sıcak bakmadı ertelendi. Bu yasayı parlementodan geçirerek belli miktarda gelir elde etmeyi amaçlıyoruz. Yaklaşık 12 milyar TL’lik bir gelir var. Genel hükümet bütçesi 800 milyar tl civarında. Bunun yüzde 1,5’unun etkin israfsız şekilde yönetimini çalıştırabİlirsek 23 milyar gelir bekliyoruz. Aksaray, makam araçları, lojmanlar, perde, koltuklar olmayacak. Ekstra israf ortadan kaldırılırsa gelir ortaya çıkar. Bütün bunlar, MHP’nin tek başına iktidar olduğunda uygulayabileceği eylemlerdir. Yeni bir ekonomi oluşturacağız.  
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.