1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP İl Kongresi bu tarihte
MHP İl Kongresi bu tarihte

MHP İl Kongresi bu tarihte

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile Türkiye’de 39 il teşkilatının 21 Mayıs tarihinde eş zamanlı kongre yapmasına karar verildi.

A+A-

11 Haziran’da kongre yapma konusunda prensip kararı alan MHP Kocaeli Teşkilatı’da kongresini 21 Mayıs tarihinde yapacak. Kongre Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. 3 dönemdir başkanlık görevini yürüten MHP İl Başkanı Aydın Ünlü tekrar aday olacak. İl Başkanı Aydın Ünlü kongrenin tek adaylı geçeceğini söyleyerek yönetimde köklü bir değişiklik yapılmayacağını sadece yüzde 10 oranında bir değişiklik olacağını söyledi. Kongrede 640 delege oy kullanma hakkı bulunuyor. Yönetim 33+32+14 kişiden oluşacak. 

21 Haziran tarihine alınan il kongresi ile ilgili değerlendirme yapan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü şunları söyledi: 
-“Dün sayın genel başkanımızın liderimizin daveti ile il başkanları toplantısına katılmak üzere Ankara’ya gittik. Tabi MHP Kocaeli Teşkilatı olarak 11 Haziran’a prensip kararı almıştık. Biz prensip kararı alıyoruz. Talimat sayın genel başkanımızındır. Onların uyguladığı takvime gire hareket ederiz dedik. Yaptığımız toplantıda sayı genel başkanımızın MHP’deki süreci, özellikle 1 Kasım’dan sonra yaşanan süreci MHP bitti, artık baraj altı kalır dendiği süreçte yaşananları, kurumsal yapısına zarar verenleri, MHP artık bitti diyenlere inat 39 il başkanımızla beraber 21 Mayıs’ta Tüm Türkiye’de eş zamanlı kongre kararı alındı. Biz de buna uyarak 21 Mayıs’ta Kocaeli’ de il kongremizi yapacağız. 

SÜRPRİZ ADAY BEKLEMİYORUZ
Biz de 21 Mayıs’taki kongremizde 1 Kasım’da yaşanan süreçte zor bir sınav vermiş Kocaeli teşkilatları, kendi içindeki ayrık otları temizlemiş, ilçeleri delegeleri temizlemiş bir Kocaeli teşkilatları olarak 21 Mayıs’ta il kongremizi yapacağız. Sandıktan çıkacak olan yapı 2019’un alt yapısını hazırlayacak belki de MHP’yi iktidara taşıyacak olan yapının mimarları olacaklar. 21 Mayıs’taki il kongresi üst kurul delegeleri seçilecek il yönetim kurulu üyeleri bizim için çok önemli Süreci bilen süreçteki hassasiyeti taşıyan tüm dava arkadaşlarım 21 Mayıs’ta MHP kongresini çok yakından takip edecek bir toy düğün gibi bir kongre havası olacak. MHP Kocaeli’ de iktidara yürüyüşün ilk adımları 21 Mayıs’ta atılacak. Sürpriz bir aday beklemiyoruz. Seçime 15 günün kaldığı bir yerde MHP’de kongrelerin yönünü değiştirecek, kongre çalışmalarının planını bozacak bir aday beklentimiz yok. Muhtemelen tek listeli bir kongre olacaktır. 

EGS SİSTEMİ TABANA YAYILACAK
Çalışma sistemimizi ilçelere giderek mahalle başkanları sandık görevlileri parti üyelerimiz çalışma sistemimizi anlatacağız. Dedikodu, o, şu, bu değil. ‘Bu gün MHP için ne yaptın’ ana sloganımız bu. 2019’a gelmeden Kocaeli teşkilatlarının ev ödevi dediğimiz ESG sistemiz üzerinde planlı programlı çalışmanın yol haritasını en aşağıdaki sandık görevlime, mahalle başkanıma kadar bir öğretmen gibi sinevizyon gösterimi ile yapacağız. 7 Haziran’da ne veri aldık, 1 Kasım’da ne veri aldık. Referandum da ne veri aldık. Bu 3 seçimde yanılmadık. O zaman bu sistem doğru. Her kesin ev ödevi bu sistem olmalı. Her ilçe başkanının, mahalle başkanının, her yöneticini çalışma sistemi bu. Biz gözün Ankara’da, bir gözün liderinde, bir gözün il teşkilatının uyguladığı programda olacak. İyi ilçe başkanı başarılı ilçe başkanı başarısız ilçe başkanı kriter, bu sistemi iyi uygulayan ve başarılı sonuçlar alan ilçe teşkilatı olacak. Kongremizden sonra izleyeceğin yol hartası bunun üzerine olacak. 
 

MHP’DE AYAĞA KALKMA VAR
Referandumda MHP’nin oy kaybettiği söylendi. Onlara ı zaman da söyledik. Oy metre mi taktık dedik. MHP’nin referanduma oy oranı ne dendiğinde sadece MHP Kocaeli İl Başkanı masaya done koyabilir. Seçime 3 gün kala MHP Genel Merkezine gönderdiysem kendime güveniyorum demektir. Bu raporu ıslak imzalı olarak gönderdim. 7 Haziran ve 1 Kasım’da bildim. Referandumda da bilmem lazım. O zaman Kocaeli2de 650 bin oyun kaçı MHP’de kaçı Ak Parti’de bunu cevabı bende var. Kendi cesaretime ve teşkilatıma güvenerek genel başkanıma gönderdim. Önemli olan kazanmaktı. Referandumda evet oyu çıktı. Maç kazanıldı. MHP’nin yükselen trendine katma değer olmak adına MHP’de ayağa kalkma var. Bu sayın genel başkanımızın sayesinde. İl teşkilatları hep liderin hamleleri ile oy toplamaya çalışan bir il teşkilatı mı olacak. 

YÖNETİMDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK
MHP Kocaeli teşkilatları ev ödevine kitlenmiş, sandıktan ne oy çıkacağını bilen bir teşkilat yapısına kurmak benim asli görevim. Benim 3’üncü dönemim il başkanlığında. Var gücümle MHP Kocaeli Teşkilatında bir yapı oluşturacağız. En çok bağıran değil, en çok gücü olanın değil, hak edenlerin bir yere geldiği bir yapı. Tabanın istediği insanların siyaset yaptığı bir yapıyı planlı ve programlı olarak, her ülkücüyü sisteme katmak anlamında bu proje üzerinde çalışmaya devam eden bir Kocaeli Teşkilatı. Hangi belediyeyi alacağını 1 ay öncesinden bilen bir sistem. 12 ilçeyi alamam. 6 ilçede başarılı olacaksan tüm gücümü o belediyelere verdiğimde başarılı olabilirim. İl kongresinde MHP’de köklü bir değişiklik olmayacak. Bugün İl Yönetimde ilçe yönetimlerinde nasıl ana yapı üzerinden genel başkanını genel merkezini liderini anlayan bir yapıyı korumak adına ilçelerde bir değişiklik yapıldı. Ayrık otlar temizlendi. Yüzde 10’un da bir değişiklik olacaktır. Kongrede 640 delege oy kullanacak. Yönetim 33+32+14 kişiden oluşacak. 

Ayşegül Kalaycı
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.