1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP: ''Sabredecek takat kalmadı''
MHP: ''Sabredecek takat kalmadı''

MHP: ''Sabredecek takat kalmadı''

Ülkemizde yaşanan terör olayları ile ilgili açıklama yapan MHP İl Başkan Vekili Hüseyin Çakıroğlu, “Artık dayanacak, sabredecek, sineye çekecek hal ve takat kalmamıştır” dedi.

A+A-
MHP Kocaeli İl Başkanlığı’nda dün ülkemizde yaşanan terör olayları ile ilgili bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasını İl Başkanı Aydın Ünlü tatilde olduğu için Başkan Vekili Hüseyin Çakıroğlu okudu. Basın açıklamasına yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Çakıroğlu ülkemizin bölücü, yıkıcı, aynı zamanda silah ve şiddete sırtını yaslamış her türlü terör ve cinayet örgütünün hedefinde olduğunu söyleyerek,”Bir yanda kafa kesen cani örgüt IŞİD, diğer yanda kafaya nişan alan kirli ve kiralık terör çetesi PKK, kanlı namlusunu aziz milletimize çevirmiştir. Türk milletine açıktan husumet besleyen küresel çevreler; mimarı oldukları vahşet projelerinin, yıkım planlarının kapsamına ülkemizi de dahil etmenin zaman ve zemin şartlarını oluşturmaktadırlar” diye konuştu. 

AKP’NİN GEVŞEK TUTUMU

Çakıroğlu açıklamasına şöyle devam etti: “Irak ve Suriye’de hüküm süren belirsizliklerin, devamlı derinleşen çatışma ve gerilim atmosferinin çok vahim yankı ve sonuçları birer birer ortaya çıkmaktadır. AKP hükümetinin teröre karşı gevşek tutumu, terör örgütleriyle şaibeli, sancılı diyalog ve ilişkileri Türkiye’nin elini zayıflatmakla kalmamış, korumasız, sahipsiz ve güvencesiz bir ülke haline gelmesine hizmet etmiştir. Çözülme süreciyle saldırganlığını takviye eden, moral depolayan, silahlanmasını hızlandırmanın yanında militan açığını da kapatan PKK, yine kan dökmeye, yine can almaya hız vermiştir. Her gün gelen saldırı ve şehit haberleri milli öfke ve infiali alabildiğine tırmandırmıştır. Artık dayanacak, sabredecek, sineye çekecek hal ve takat kalmamıştır. 

KATLETME EYLEMLERİ SIRADANLAŞTI

Bölücü örgütün; yol kesme, haraç alma, insan kaçırma, pusu kurma, katletme eylemleri sıradanlaşmıştır. Askeri kışlaya, polisi karakola çeken hükümet, süreç zarar görmesin mantığıyla Türkiye’nin milli ve dokunulmaz haklarından teker teker vazgeçmenin bahanelerini üretmiştir. İç de Güvenlik Yasası başta olmak üzere, terör ve bölücülükle mücadelede lazım gelen tüm yasal dayanak ve imkanlar yürürlüktedir. Şehirlerde güpegündüz uzun namlulu silahlarla gezen, etek giyip maske takacak kadar insanlıktan çıkan alçaklar, sınırlarımızdan içeri sızıp cinayet işleyen şerefsizler, bunların arkasında duran, himaye eden odaklar derhal ve acilen temizlenmelidir. 

TÜRKİYE ÇARESİZ DEĞİLDİR

Türk Milletini etnik temelde ayrıştırmaya, çatışma ortamını alevlendirerek bölmeye ve parçalamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Unutulmamalıdır ki, MHP bu vatanı candan aziz görmekte ve üzerine düşen sorumlulukları yapmayı tarihi bir misyon olarak kabullenmektedir. Türkiye çaresiz değildir. Namertlere bırakılacak kadar önemsiz ve değersiz bir ülke olarak da görülemeyecektir. Hiçbir hain el ovuşturmamalı, hiçbir bölücü heveslenmemeli, hiç bir terör sevdalısı heyecana kapılmamalıdır. Bizim vazgeçecek ne ülkemiz, bölünecek ne milletimiz, paylaşılacak ne de toprağımız vardır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum