1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. MİLLETİ BİLMEZ, ANLAMAZ SANANLARIN DİKKATİNE
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

MİLLETİ BİLMEZ, ANLAMAZ SANANLARIN DİKKATİNE

A+A-
Milletin sesini duymayan,  ne düşündüğünü anlamayanlar meydanı boş bulmuşçasına istedikleri gibi nara atmaları hayra alamet değildir.  Taşları bağlayıp köpekleri milletin üzerine salmak, baltayı taşa vurmaktır. Milleti anlamaz, bilmez, işitmez, duymaz, hissetmez, gibi görenler bilsinler ki, ülkemiz insanları ve İslam dünyası, içteki iş birlikçi hainleri,  dıştaki dost ve düşmanlarını çok iyi tanımaktadır. Müslümanlar ümmet bilinciyle ayağa kalktıkları gün, hainler, zalimler, fitneciler, köle ruhlular sığınacakları ne bir kale, nede bir fare deliği bulamayacaklardır.

Şer güçler ve içteki işbirlikçiler, ülkemiz insanlarının ve İslam dünyasının birlikte hareket edemeyecekleri yanılgısına düşerek zulme devam etmeleri, Ebu cehil misali, düşecekleri kör kuyularını, kendi elleriyle kazmakta olduklarını düşünemeyecek kadar akıl ve vicdan fukarasıdırlar. Ayağa kalkışın zamanını Y. Allah’tan başka hiç kimse bilemez.  Görünen işaretlere bakılırsa,  bu iş yakındır. Zira gecenin en zifiri karanlığının arkasında aydınlık vardır. Ülkemizin insanları, siyasi partilerden ve bürokratlardan adaletli olmayı, ülkenin ve milletin milli menfaatleri için, birlikte ellerini taşın altına koymalarını istiyor. Basit siyasi getiriler uğruna birbirlerine hakaret eden, aşağılayan siyasilerden hoşlanmıyor. Birbirlerini dost ve kardeş kabul etmeyen siyasi partilerden, bu ülkeye ve millette fayda geleceğine inanmıyor. Ülkenin ve milletin milli çıkarları için değil de, patronlarının çıkarlarını ve kendi şahsi menfaatlerini düşünen yazarçizer takımını da sevmiyor ve itibar etmiyor. 
Milletimiz parçalanarak küçülmeyi değil, bütünleşerek büyümeyi seviyor. Parçalanmaya çanak tutan hiçbir alçağı da sevmiyor. Hiçbir ırkın diğer bir ırka üstünlüğünün olmadığını, üstünlüğün takvada olduğuna inanıyor.  Takvanın ne olduğunu bilmeyen cahillerin yazdıklarına, konuştuklarına kulak vermiyor. Yalan haber üreterek, toplumun sosyal dokusunu bozmaya çalışan aşağılık yalancılara, özgürlük istismarcılarına asla güvenmiyor.
Milletimiz her türlü siyası, sosyal, hukuki, kültürel ve ekonomik ahlaksızları nefretle reddediyor, bütün terör örgütlerini yürekten lanetliyor. Kandan beslenen terör örgütlerinin hain ustalarını ve uygulayıcı alçakların kimler olduğunu halkımız çok iyi biliyor. Milletti bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam diye aşağılayanlar bilsinler ki bu millet kendilerinden fersah- fersah öndedir. Ülkemiz ve İslam dünyası üzerinde oynanan oyunları çok iyi bilmektedir. Bilmez anlamaz sandığınız bu aziz milletimiz; dış bağlantılı bir kısım patronların, içimize sızmış hainlerin sözlü hakaretlerini, hukuksuz fiili eylemlerini, basın özgürlüğü diyerek, manşetlere taşımalarını ibretle takip ediyor.  Zavallılar güruhu olarak gördüğü bir kısım şuur fukarası siyasetçilerin ve kiralık kalemlerin, insan onur ve haysiyetini yakışmayan hakaretvari konuşmalarına karşı, onurlu bir duruş gösterirlerken, kendi içimizden çıkan beyin özürlüsü bir kısım insanların, hainlerle birlikte hareket etmelerinden de üzülüyorlar. 
 Ülkemizi Irak, Mısır veya Suriye’ye çevirmek isteyen şer güçlere ve onlarla iş birliği yapan hainlere, milletimiz dipten gelen bir dalga ile şöyle sesleniyor: Ey hainler, zalimler, alçaklar, vahşiler, satılmışlar, şerefsizler, onursuzlar, kandırılmışlar,  şer güçlerin kölesi teröristler, biliniz ki, sabrında bir sınırı vardır. Yine biliniz ki, bu ülkeyi Suriye’ye Irak’a veya Mısır’a çeviremeyeceksiniz. Bu ülkenin insanları, siyasi olarak her ne kadar farklı düşense de mesele vatan, namus, mukaddesat olunca, geçmişte olduğu gibi “YA ÖLÜM YA İSTİKLAL” diyerek toptan ayağa kalkmasını da bilen bir millet olarak özünden bir şey kaybetmemiştir. Hainler güruhu,  İslam’ın men ettiği pis ve ahlak dışı alçaklıklarla, ümmet kalelerimizin çevresini sarmış olsalar da,  iman dolu kalplerimize delik açamadılar ve açamayacaklardır. Ülkemizin etrafında patlattıkları ahlaksız sis bombalarıyla, iman kalemizi düşüremeyeceklerdir. Çünkü bu millet, İslam ümmetinin sancaktarlığını yapan ve yapacak olan bir milletir.  
Hiçbir alçak, şerefsiz, namus fukarası zındık, münafık Kur’an’ın nurunu söndüremeyecektir. Bu millet, bu ümmet dininden vazgeçmez, Kur’an’dan, Peygamberinden asla ayrılmaz, işin aslı böyle olduğuna göre hiçbir müstevlinin karşısına mağlup olmaz. Ölürsem şehit, kalırsam gazi inancıyla, yaşar ve ölür. Hainler, zalimler, satılmış alçaklar, hayatlarını onursuz, şerefsiz, haysiyetsiz bir şekilde zevk ve sefa içinde tüketirlerken akıbetleri hüsrandır. Çünkü ölüm bitiş değil, hesaplaşmanın başlangıcıdır. 
Tarih boyunca, birlikte yaşadığımız birlikte devlet olduğumuz tüm etnik gruplar, birbirine düşman olmamıştır. Renklerin, ırkların ve dillerin Yüce Allah’ın ayetleri olduğuna inanarak, hiçbir ırkın diğer bir ırka üstünlüğünün olmadığını, üstünlüğün takvada olduğu inancıyla İslam kardeşi oldular. Bu ulvi kardeşliği bozmak isteyen hainler ve işbirlikçiler, çobansız köy bulduklarını zannederek, ülkemizde fiyakalı şeklide dolaşmaktadırlar, kanla beslenenlerin fiyakasını milletimiz bozacaktır.  Aziz milletimiz, kendilerini yönetmeye talip siyasi partilere,  sivil ve resmi görevde bulunan bürokratlara, sivil toplum örgütlerine, iş ve medya dünyasına, üniversitelere, yazarlara, cemaat, tarikat önderlerine, ilahiyatçı profesörlere,  vakıf ve dernek temsilcilerine diyanet teşkilatına, eğitim kurumlarına hülasa yediden yetmişe sözü olan herkese şöyle sesleniyor.   Ülkemizde yaşanılan İslam dışı kirli planlara karşı, neden Kur’an ve sünnet ışığında gür bir şekilde sesiniz çıkarmıyorsunuz? 
İslam coğrafyasında yaşanılan akıl almaz cinayetler, ekonomik ve siyasi krizler, terör olayları, ahlaksızlığın her türlüsü ülkemde ve İslam dünyasında kol gezerken sizler ne yaptığınızın farkındamısınız. Şer güçlerin, İslam ümmetinin ırk, mezhep, meşrep, parti, cemaat, tarikat farklılıklarını fitne ateşiyle kaşıtarak, müslümanları birbirine kırdırmak için çıkardıkları fay hatlarını görmüyor musunuz?   İslam dünyası kan ağlarken, genç, ihtiyar, çocuk, acımasızca katledilirken, namuslar alçakça kirletilirken, insanlar aç bırakılırken, sizler neden suskunsunuz? 
İslam dünyasının üzerinde, zinanın, faizin, kumarın, cinayetlerin, hırsızlığın, yolsuzluğun, rüşvetin kol gezdiğini görmüyor musunuz? Şer güçlerin, İslam coğrafyasını bölmek işgal etmek suretiyle sömürdüğünü ve iliklerimize kadar sömürmek için kardeşi kardeşe öldürdüğünü hissetmeyecek kadar dünyeviliklerin tutsağı olamazsınız.  Soruyoruz Ey İslam âlimleri! Neden zalimlere karşı müslümanları Kur’an ve sünnetle aydınlatmıyorsunuz? Susarak, yutkunarak, dünyeviliklerinizi düşünerek birbirinizi suçlayarak fitne ateşine rüzgâr olduğunuzu anlayamıyor musunuz?  
Yüce Allah(CC) şöyle buyurmaktadır; [“Fitne, öldürmekten şiddetlidir.” “Allah’ın laneti fitne çıkaranların üzerine olsun”] (Bakara 191,Rad 25)  Hz. Muhammed (s.a.v.) şöyle buyuruyor. “ Fitne durumunda, koşuyorsanız yürüyünüz, yürüyorsanız durunuz, ayakta iseniz oturunuz.” Bu ayetleri ve hadisi kendi hevamıza göre yorumlamaktan şiddetle kaçınmalıyız. İslam’da tebliğin bir adabı bir edebi, kul hakkı gibi temel bir ilkesi, savaşın bir hukuku ve ahlakı vardır. Bu ve benzeri ilkeleri bilmeden yapılan her hareket, faydadan çok zarar getirmektedir.
Televizyon stüdyolarından, sıcak çaylarınızı yudumlarken, ümmetin birliğini sağlayacak, düşmanın hilelerini bozacak ayet ve hadisleri konuşmuyorsak, İslam dünyasını Kur’an ve sünnetle aydınlatmıyorsak, ebedi âlemde işinizin ve işimizin çok zor olduğunu düşünerek hareket etmeliyiz.
Ahkâm ayetlerini topluma anlatma yerine, geçmiş âlimlerin tartıştıkları konuları gündeme getirmek, mezhep farklılıklarını konuşmak, farz, vacip ve sünnetlerden çok mubahları, nafile ibadetleri teşvik etme zamanı değildir. Bugün İslam ümmeti yok edilmek isteniyor. Müslümanlar gözünü dört açmalı, ehemi mühime tercih ederek fitne ateşine alet olmadan İslam kardeşi olmanın erdemini göstermelidirler.
Bu yazı toplam 588 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum