1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Milli Eğitim'de deprem yaratacak yer değişiklikleri
Milli Eğitim'de deprem yaratacak yer değişiklikleri

Milli Eğitim'de deprem yaratacak yer değişiklikleri

Günlerdir büyük bir heyecanla beklenen ve yeni dönem için ilimizde yer değişikliğine gidilen toplam 401 müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısının yeri değişiklik listesi belli oldu.

A+A-

Vali Hüseyin Aksoy imzasından çıkması beklenen okul müdürlüklerindeki yer değişiklikleri taşları yerinden oynatacak, çok konuşulacak. Müdür değişikliklerinde bazı isimler 8 yıldır aynı yerde görev yaptıkları için zorunlu olarak yer değişikliği listesine alındı. Bazı okul müdürlerinin öğretmen olarak atanması ise, Milli Eğitim’de yeni tartışmaları da beraberinde getirecek.

İZMİT İLÇE’YE İKİ YENİ KADROLU ŞUBE MÜDÜRÜ
Yeni değişiklik kapsamında İzmit Milli eğitim Müdürlüğü’ne sürpriz iki kadrolu şube müdürü ataması gerçekleşti. Kendi istekleri ile Kastamonu/Devrekani ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden şube müdürü Hanifi Yaman ile Sakarya/Akyazı İlçe Milli Eğitim’den şube müdürü Sinan Algaç, İzmit’e atandı, iki isim de göreve başladı. İzmit’te 5 şube müdürlüğü kadrosundan boş olan 2 şube müdürlüğüne yapılan atama ile doldurulmuş oldu. 

LİSTEDE KİMLER VAR?
İzmit’te 5 yıldır vekaleten şube müdürü olarak görev yapan Zafer Çolak, kadrolu şube müdürlerinin atamasıyla ilimizin önemli okullarından biri olan İzmit Yahya Kaptan 24 Kasım Anadolu Lisesi Müdürlüğüne getirildi. 24 Kasım Anadolu Lisesi Müdürü Yahya Öztürk ise 8 yıldır görev yaptığı okuldan zorunlu olarak ayrılarak, aynı bölgedeki Atılım Anadolu Lisesi’ne müdür yardımcısı olarak gönderildi. 

BİLİM SANAT MERKEZİ’NE MÜDÜR DAYANMIYOR
Özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü İzmit Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) ise yeniden müdür değişikliği yaşandı. Merkezin kurucu müdürü Halim Bayar, bir süre sonra görevden alınmış, yerine Mustafa Özgül atanmıştı. Bayar, hukuki süreç sonunda müdürlük görevine iade edilmişti. Yeni atamayla Halim Bayar, Körfez Hereke Anadolu Lisesi Müdürlüğü’ne atandı. BİLSEM’in müdürlüğüne ise, aynı okulda öğretmen olan Aytaç Satıcı getirildi. İzmit Sabancı MTAL Müdürlüğüne İzmit Mesleki Eğitim Merkezi (Çıraklık Eğitimi) Müdürü olan İbrahim Işıl atanırken, Sabancı MTAL okul müdürü Fikri Karaman ise meslek lisesi öğretmeni olarak kaldı. Işıl’dan boşalan İzmit Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne (Çıraklık Eğitim)  ise Karamürsel Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Veysel Kandemir getirildi.

8 YILINI DOLDURAN KIZMAZ İLE ŞAHİN YER DEĞİŞTİRDİ
Öte yandan İzmit Leyla Atakan İlkokulu Müdürlüğüne Başiskele Halk Eğitim Müdürlüğü’nde 8 yıldır görev yapan Fuat Şahin getirildi. Okul müdürlerinin yer değişikliği kapsamında 8 yıldır aynı okulda görev yapan İzmit Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne İzmit Nuh Çimento Özel Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kızmaz, Kızmaz’ın yerine ise İzmit Rehberlik ve Araştırma Merkezi müdürü Yusuf Şahin atandı.

ÖZGÜL, SINIF ÖĞRETMENİ 
Ataması uzun süre konuşulacak okul müdürleri arasında Mustafa Özgül de bulunuyor. Geçmiş yıllarda İzmit Bilim Sanat Merkezi Müdürlüğü yapan ve oldukça başarılı bir görev yürüten Özgül, geçtiğimiz yıl İzmit Yahya Kaptan İlkokulu Müdürlüğüne getirilmişti. Bu okulda da önemli faaliyetler yürüten Özgül, aynı okula öğretmen olarak atandı. Yahya Kaptan İlkokulu Müdürlüğü’ne ise, 8 yıldır Kılıçaslan İlkokulu Müdürü olan Selahattin Gül getirildi.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında eğitime açılacak okullar arasında bulunan Kuruçeşme Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne Saraybahçe Anaokulu Müdürü Mehmet Çolak, Saraybahçe Anaokulu Müdürlüğüne ise Yaşar Ulamış getirildi. Derince Fahrettin Paşa Ortaokulu Müdürlüğüne Derince Alpaslan Ortaokulu Müdürü Lütfü Özyurt atandı. İzmit Yavuz MTAL Müdür Yardımcısı Taşkın Uzun Kandıra Anadolu Lisesi Müdürlüğüne, Körfez Mevlana MTAL Müdürü Kemal Aktaş, İzmit Akçakoca MTAL’ne  atandı. Liste imzadan çıktıktan, atamalar kesinleştikten sonra bu atamaların kamuoyu gündeminde konuşulacağı kesin.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
4 Yorum