1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Muhtarlardan Hürriyet'e sert tepki
Muhtarlardan Hürriyet'e sert tepki

Muhtarlardan Hürriyet'e sert tepki

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından aranarak tehdit ve hakaret edildiği iddiasıyla paylaşımda bulunan Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş'a bir destek de Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe'den geldi.

A+A-

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe'den İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Kaboğlu Muhtarı Ali Akbaş için tehdit ve hakaret ettiği iddiasına dair tepki geldi. Muhtarlar Derneği tarafından yapılan basın açıklamasında Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş’ın İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’le telefon üzerinden yaptığı görüşmenin detayları olduğu iddia edilen bir metin yayınlandı. Kocaeli Muhtarlar Derneği tarafından yapılan açıklamada “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından, bir belediye başkanına hiç yakışmayacak ifadelerle hakaret ve tehdide maruz kalan Muhtar Ali Akbaş arkadaşımız konu hakkında hukuki süreci başlatacaktır” denildi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “07.12.2019 Cumartesi günü saat 17.12’de Kabaoğlu Muhtarımız Ali Akbaş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından aranarak bir belediye başkanına yakışmayacak üslupla tehdit ve hakarete maruz kalmıştır. Telefon görüşmesi esnasında, aynı araç içerisinde Kaboğlu Muhtarı Ali Akbaş’ın maruz kaldığı saldırıya şahsımla beraber 2 muhtar arkadaşımız da şahit olduk.

Ali Akbaş arkadaşımızın, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımı karşılık İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplam Hürriyet şu ifadeleri kullanmıştır; “-Ali bey Ali bey, mutlu musun bu yaptığından. Bu hırsızlara, tecavüzcülere, arsızlara sahip çıkan AKP’nin pis siyasetine alet oluyorsun. Bu pis AKP’ye destek veriyorsunuz, oy veriyorsunuz. Yazıklar olsun size. Ali Muhtar bundan sonra göreceksin neler olacağını. Allah senin de belanı versin Ali Akbaş.” diyerek telefonu yüzüne kapatmıştır.

12 bin nüfuslu 2300 seçmene sahip İzmit’in 5.en büyük mahallesi olan Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş arkadaşımızın şahsıyla ilgili bu cümleleri kuran Sayın Başkan, olayın üstünden 3 gün geçmesine rağmen yanlış yaptığını düşünerek Muhtarımıza dönüş yapmamıştır. Muhtar arkadaşımız uğradığı bu saldırıyı sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaşarak duyurdu. Buna rağmen Muhtarımıza yine herhangi bir dönüş yapmayarak üstüne basına şu demeci vermesi arkadaşımızı daha da derinden üzmüştür: ”Artık karalama politikalarına cevap vermeyeceğim. Bunlar bir ekip oldular. Ben artık hizmetlerime odaklanacağım” diyerek Muhtar arkadaşımızı karalama politikası yapmakla suçlayarak yine haksız ithamlarla algı oluşturmaya çalışmıştır.

Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş arkadaşımızı kamuoyundan tanıyan herkes iyi bilir ki, AK Partili birçok Belediye Başkanını, Milletvekillerini hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dâhil olmakla beraber yanlış gördüğü ve beğenmediği politikalarını eleştirmiş fikrini özgürce beyan etmiştir. AK Parti ye karşı da zaman zaman birçok tepki koymasına rağmen, hiçbir AK Partili isimden, belediye başkanından bu şekilde tehdit ve hakarete maruz kalmamıştır.

Kamuoyunun da yakından bildiği Umuttepe’ye yapılması planlanan çöp yakma tesisinin iptali için AK Partili belediye başkanlarına karşı dik duruşuyla en önde olan isimlerin içerisinde yer almıştır. Kendisi gibi seçilmiş biri olan muhtar arkadaşımıza yönelik kabul edilemeyecek yaklaşım ve üslupla hakaret eden Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in kendisi gibi düşünmeyenlere saygısının ve tahammülünün olmadığını da görmüş olduk.İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından, bir belediye başkanına hiç yakışmayacak ifadelerle hakaret ve tehdide maruz kalan Muhtar Akbaş arkadaşımız konu hakkında hukuki süreci başlatacaktır.Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’ten yapılan bu saldırıyı kişiselleştirmeden, saptırmadan, siyasileştirmeden özür dilemesini bekliyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
22 Yorum