1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Murat Aydın ile Gölcük turu
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Murat Aydın ile Gölcük turu

A+A-
Geçen hafta başı servisin telefonu çaldı.  Gölcüklü teknik adam Fahri Kurtuluş’tu arayan, “Cuma akşamı şampiyonluk yemeğimiz var, bekliyorum” dedi. Kısa bir süre önce köşemde 1992-93 sezonunda Karamürselspor’u 3.Lig’e çıkaran Fahri Kurtuluş’un çeyrek asır sonra eşofmanlarını giyerek Gölcük G.B’yi Süper Lig’e taşıdığından bahsetmiş ve efsanenin dönüşü muhteşem oldu demiştim. Çok sevdiğim, büyük saygı duyduğum Fahri Ağabeyden gelen bu davete hayır demek mümkün değildi. Ne zamandır görüşememiştik, büyük bir özlemim vardı. ASKF Başkanı Murat Aydın ile birlikte Gölcük’te Aşiyan Restaurant’taki yemeğe gittim. Gölcük İ.Y ve ASKF yöneticisi sevgili Hüseyin Bat da bizimleydi.   Bu vesileyle Başkan Aydın ile gidiş ve dönüş yolculuğunda epeyce sohbet etmek imkanı buldum. Aydın’ın önemli mesajlarını, sürprizlerini sona bırakıp Gölcük G.B’nin şampiyonluk yemeğine geçelim. Başkan, yönetim, teknik ekip ve futbolcuların olduğu 50 kişilik bir grubun yemeğiydi. Biz bize şampiyonluğu kutlayalım diye düşünmüşler. Sağ olsunlar bu özel günde bizi de yanlarında görmek istemişler.

BAŞKAN ARIT KURTULUŞ’A YEMİNİNİ BOZDURDU
 Yılların özlemiyle Fahri Ağabeyle birbirimize sarıldık.  Başkan Ahmet Arık ile tanıştık. Yılların emektarı Hızır Kara, Gölcükspor’da futbolculuğundan tanıdığım Adil Kuru ile hasret giderdik. Samimi bir ortamdı. Önce kulüp başkanı, sonra Murat Aydın, en son Fahri Ağabey futbolculara hitap ettiler. Murat Aydın ekibi kutladı. Kulüp Başkanı Arık verdikleri sözleri yerine getirdiklerini söyledi. Ki, bu başarı için çok önemli bir unsurdur. Fahri Ağabey çok özel bir futbolcu grubuyla çalıştığını, başarının çok çalışmakla ve inançla geldiğini söyledi. Çok sıkıntılı bir sezon sonunda muradına ermişti Gölcük G.B. Başta bocaladılar, bu iş olmayacak diye düşündüler. Tam artık bu iş bitti derken Başkan Arık, futbolcuyken antrenörlüğünü yaptığı, kulübün onursal başkanı Fahri Kurtuluş’tan “Gel şu takımın başına geç, emeklerimiz boşa gitmesin” ricasında bulundu. Fahri Kurtuluş Karamürselspor’u 3.Lig’e çıkardığında bir daha teknik adamlık yapmayacağını yemin etmişti. Ancak çok sevdiği, antrenörlüğünü yaptığı kulüp başkanını kıramadı, çeyrek asır sonra yeminini bozarak takımın başına geçti.

YILLARIN BÜYÜK SIRRINI ÖĞRENDİK
 Bu arada çok merak etmiştim, Fahri Ağabey neden o yemini etmişti, kime, neye kızmıştı diye.
Sordum, söylemek istemedi. Yemekte Gölcük Postacı’ndan Karamürselli meslektaş Gökhan Beşiktaş vardı. “Söyle Hocam” diye ısrar edince Fahri Ağabey yıllardır içinde sakladığı, yakın çevresi dışında kimseyle paylaşmadığı sırrını açıkladı.  Karamürselspor’u 3.Lig’e çıkardıktan sonra yönetimden kimse kendisini arayıp sormamış. Doğal olarak bu duruma sinirlenmiş, önce gitmiş yöneticilere verip veriştirmiş, sonra da kızgınlığından artık bu işi yapmayacağım diye yemin etmiş. O günleri hatırlamıyorum, mutlaka bu durumu sorgulamış, Fahri Hoca’ya ayıp edildiğini yazmışımdır. Adam takımı 3.Lig’e çıkarıyor, tarih yazıyor, yönetimden arayan soran olmuyor. Fahri Ağabey tepki göstermekte yerden göğe kadar haklı da, bu yüzden bir daha teknik direktörlük yapmayacağına yemin etmesine hiç gerek yoktu. Kent futbolunun ona çok ihtiyacı olduğu dönemde kenara çekilmekle iyi yapmadı. Kaybeden kent futbolu oldu.

ONUN BULUNDUĞU YERDE BAŞARISIZLIK OLMAZ
 23 yıllık ayrılığın ardından sahalara dönmesine çok sevindik. Bunu sağlayan Başkan Ahmet Arık’a teşekkür ediyoruz. Dilerim ki, artık bir kızgınlığı, küskünlüğü olmaz, kent futboluna uzun yıllar hizmet eder. Başta kurmuş olduğu, onursal başkanlığını yaptığı Gölcük G.B’nin ona ihtiyacı var. Yemekte Başkan Arık, Süper Lig’e çıkmış olmalarının kendileri için yeterli olmadığını, büyük hedeflere yürümek istediklerini söyledi. Bunun için gerekli kaynağın hazır olduğunu belirtti. Merak edenler olmuştur.  Başkan Arık uzun yıllardır İsrail’de iş yapan önemli bir iş adamı. Kulübün mali finansmanını kendisini sağlıyor. Bu arada kulübe ait tesislerin yapımı da sürüyor.  Alt yapıya da büyük önem veriliyor. Fahri Ağabeyin olduğu yerde başarısızlık diye bir şey yoktur. Gölcük G.B’nin seneye Süper Lig’e damgasını vuracağından, üst ligleri zorlayacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Ne demiştik efsane geri döndü. Hoş geldin Fahri Kurtuluş. Doğrusu kent futbolu olarak seni çok özlemiştik. Bahtın ve yolun açık olsun.

BAŞKAN MURAT AYDIN’IN ULUSLARARASI PROJESİ NE? 
 Şampiyonluk yemeğinin ardından sevgili Hızır Kara’nın kahvehanesine geçtik, orada eski dost Zeki Doğangeyik ile karşılaştık, derin bir sohbete tutuştuk. Zeki Ağabey uzun yıllar Harb.İşspor Başkanlığı yaptı, onun dönemi takım 3.Lig’i çok zorladı,  bir dönem ASKF yönetiminde bulundu. Sevgili Zeki Ağabey Amatör Süper Lig’in tek grup olması konusunu gündeme getirdi. Ben de gidiş yolunda sevgili Murat Aydın’a bundan söz etmiştim. Ne zamandır bu konuyu yazıyorum. Süper Lig’i 18 takımlı tek grup yapalım diyorum. Sevgili Aydın ile il temsilcisi Mithat Ağa da çok istiyor aslında ama Amatör Kurul onay vermiyor. Sevgili Aydın bu konunun üzerine daha çok gideceğini ve olması için çaba göstereceğini söyledi. Bu arada sevgili Murat Aydın yazın Antalya’da ikinci başkanlar kurulu toplantısı için hazırlıklara başladıklarını, bu kez eşli olarak gidileceğini söyledi. Aydın gelecek yılın ilk ayları için de büyük bir proje için çalıştıklarını belirtti, “Yetiştirebilirsek ocak ve şubat aylarında gerçekleşecek” dedi. Çok ısrar ettik ama ne olduğunu söylemedi, sadece projenin uluslararası, yani yurt dışına yönelik olduğu bilgisini aktardı.

BAŞKA İLLERİN HAYALİNİ BİLE KURAMADIĞI PROJELER 
Murat Aydın başkanlığındaki Kocaeli ASKF son yıllarda ilk aklıma gelen Kocaeli Kupası, Centilmen Lig,  lisans işlemlerinin ilimizde yapılması, katılım ücretlerinin ödenmesi, gruplara giden takımlara maddi yardım yapılması,  Antalya’daki Başkanlar Kurulu toplantısı ve tabi sağlıkla ilgili devrim niteliğindeki sakatlanan futbolcuların ücretsiz ameliyat olması gibi başka illerin hayalini bile kuramadığı birçok projeye imza attı.  Üstelik de katılım ücretlerinin karşılanması dışındaki projeler için ne devletten, ne belediyelerden destek almadı. Kendi bütçesi de oldukça sınırlı olmasına rağmen iyi ilişkileriyle, yarattığı kaynaklarla bunları yaptı. Biliyorum ki diğer illerdeki amatör kulüpler burada yapılanları duydukça ah bizde bunlar neden olmuyor diye ah çekiyordur. Kocaeli ilindeki amatörler çok şanslı.  Aydın sonunda çıtayı uluslararası noktaya kadar çıkardı. Kocaeli iline, Aydın başkanlığındaki ASKF’ye yakışır. Yurt dışıyla ilgili bu projenin ne olduğunu çok merak ediyoruz, heyecanla bekliyoruz.  
Evet ASKF Başkanı Murat Aydın ile yaptığımız Gölcük turundan sizlere aktarabileceğim bilgiler bunlar.   
  
Bu yazı toplam 485 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.