1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ne hale gelmişiz!..
Ne hale gelmişiz!..

Ne hale gelmişiz!..

Milliyet’in usta yazarı Melih Aşık’ın 10 Mayıs tarihli köşesini okudunuz mu? Okumadıysanız henüz zaman geçmiş değil. İnternetten girip geçmiş tarihli yazılarını okuyabilirsiniz. İsterseniz

A+A-

Milliyet’in usta yazarı Melih Aşık’ın 10 Mayıs tarihli köşesini okudunuz mu?

Okumadıysanız henüz zaman geçmiş değil. İnternetten girip geçmiş tarihli yazılarını okuyabilirsiniz. İsterseniz sözünü ettiğim yazıyı birlikte okuyalım bugün!

Melih Aşık “Cilalı Vali” olarak atmış yazısının başlığını. Sonrasını da şöyle sürdürmüş;

“Geçtiğimiz perşembe günü Muş Havaalanı... Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CHP Milletvekili Ali Topuz, CHP PM üyesi Perihan Sarı VIP salonunda Ankara’ya gidecek uçağa çağrılmalarını bekliyorlar. Bakan Akdağ’ı uğurlamak üzere VIP’te bulunan Muş Valisi Ali Çınar birara kaş -göz işaretiyle korumasını yanına çağırıyor, kulağına eğilerek bir şeyler söylüyor. Koruma az sonra elinde bir ayakkabı cila süngeri ile geliyor, süngeri Vali’ye veriyor. Vali Çınar, bu kez Bakan Akdağ’ın korumalarından birini yanına çağırıyor. Yine kaş - göz işaretiyle elindeki süngeri göstererek Bakan Akdağ’ın tozlanmış ayakkabılarını silmesini istiyor. Koruma, anlamazlığa vurup isteği yerine getirmeyeceğini belli edince ne mi oluyor? Vali Ali Çınar, etrafa çaktırmamaya çalışarak yavaşça masanın altına eğiliyor. Tam Recep Akdağ’ın ayakkabısının tozunu alacak... Hemen yanıbaşındaki Perihan Sarı’nın uyarısı geliyor. - Yapmayın Sayın Vali. N’olur yapmayın! Vali, süngeri yavaşça yere bırakıyor, doğruluyor. Yavaş bir sesle Perihan Sarı’ya; - Çok tozlanmıştı ama, diyor. - Tozlanırsa tozlansın Vali Bey... Hiç gerek yok buna... Vali Ali Çınar, Perihan Sarı’ya herhangi bir yanıt vermiyor. Bakan Bey uçağa maalesef tozlu ayakkabı ile biniyor!”

Ne diyorsunuz?

Bu olayın yalanlanmasını, doğru olmamasını ne çok isterdim anlatamam. Ben okurken yüzüm kızardı, utandım.

Denebilir ki;

“Sağlık Bakanı Recep Akdağ farkında bile değildir bu durumun.”

Öyle de olabilir. Vali’nin yaptığı işgüzarlığı fark etmemiş de olabilir. Ne ki, böyle bir vali kimin eseridir? Hangi mantık, hangi anlayış, hangi kafa yapısı, hangi iktidar böyle birini vali yapmıştır Muş’a? Bugün Muş’ta, yarın başka bir ilimizde olacaktır Ali Çınar.

Ali Çınar tek midir sizce?

Benzer vali, kaymakam, bürokrat bulunamaz mı?

Melih Aşık çarpıcı bir örneğini vermiş yalnızca. Yoksa, başka biçimdeki benzerlerini Türkiye’nin birçok yerinde görmek olasıdır.

Şöyle düşünün isterseniz; bir paket makarnaya, bir torba kömüre yumuşayıp da oy veren vatandaş da bu memleketin vatandaşı, o makarnayla, o kömürle oy toplayan AKP hükümetinin atadığı Vali de bu memleketin valisi.

Ne beklemeliyiz başka?

“Devletin valisi” görünümünü geri getirmek için yapılacak tek şey, AKP’yi ülke yönetiminden uzaklaştırmaktır. Başka bir yol biliyorsanız söyleyin!..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.