1. HABERLER

  2. SPOR

  3. NTV’ye konuştum
NTV’ye konuştum

NTV’ye konuştum

Dün öğlen saatlerinde NTV Kocaeli Temsilcisi sevgili Cemal Kaplan aradı, “ İstanbul’dan ekip geldi. Kocaelispor ile ilgili özel bir program yapıyoruz. Senin de görüşünü almak istiyoruz. Fevz

A+A-

Dün öğlen saatlerinde NTV Kocaeli Temsilcisi sevgili Cemal Kaplan aradı, “ İstanbul’dan ekip geldi. Kocaelispor ile ilgili özel bir program yapıyoruz. Senin de görüşünü almak istiyoruz. Fevziye Cami önünde yürüyüş yolundayız” dedi. NTV’ye hayır diyebilirim ama çok sevdiğim, değer verdiğim ağabeyim Cemal Kaplan’a asla.

Bu noktaya geliş, Süpriz değil

10 dakika içerisinde oradaydım. Kocaelispor neden bu durumda, kurtuluşu için neler yapılmalı sorularına yanıt verdim röportajda. İlk sorudan başlayalım. Kocaelispor’un bu noktaya gelişi sürpriz değil, bağıra bağıra uçurumun kenarına geldik dedim. Son 10-15 yıllık süreçte yapılan büyük yanlışların kulübü batma aşamasına getirdiğini söyledim. Yönetimde siyasetin hakim olduğu dönemler günlük başarılar peşinde koşulduğunu, yarınların, geleceğin hiç düşünülmediğini söyledim. O dönemden büyük bir borç yükü bırakıldığının, gelen yönetimlerin bu yükü omuzlamakta güçlük çektiğini belirttim. Özellikle Serhan Gürkan döneminde yapılan transfer yanlışlarının çöküşü hızlandırdığını, kulübü kapanma aşamasına getirdiğinin altını çizdim.

Kimsenin umurunda değil

NTV spikeri, “Türkiye’nin en zengin ili neden kaynak yaratamıyor” diye sordu.  Yanıtım şu oldu: “Kocaelispor’un sorunu kaynak yaratma değil, yaratılan kaynağın yanlış kullanılması. Son iki sezon oluşan güvensizlik ortamından dolayı kaynak sorunu yaşandı. Önceki yıllarda böyle bir sıkıntı yoktu. Her sezon 5 milyonun üzerinde bir kaynak yaratıldı bu kentte.   Bu kent silkinse, gerekli olan rakam bulunur. Bunun çok zor olmadığı düşüncesindeyim. Ancak son yıllardaki yanlışlardan, başkanların cezaevine girmesinden, iddiaların, suçlamaların bir biri ardına gelmesiyle oluşan güvensizlik ortamından ötürü sadece kent yöneticileri değil, halk da Kocaelispor’dan soğudu, uzaklaştı. Kocaelispor adeta kentin umurunda değil. Kocaelispor kentte doğru dürüst konuşulmuyor. Asıl sorun bu, asıl endişe verici gerçek bu. Kocaelisporluluk ruhunu canlandırmak için güven sorunu aşılmalı.

Öndere ihtiyaç var

Spiker son olarak, “ 31 Ekim’e kadar Sırpların parasını yatırılamazsa takım küme düşürülecek. Bu para bulunabilir mi ?” diye sordu. Bu soruya da şu yanıtı verdim: “ Bir öndere ihtiyaç var. Büyükşehir Belediye Başkanımızın tavrı zaten açık. Geriye Valimiz kalıyor. Valimiz eline meşaleyi alsa, varım deyip bir çağrı yapsa bu para kısa zamanda bulunur. Umudumuz Sayın Valimiz”

10 dakikalık bir röportajdı. Tempolu bir konuşma yaptım. İstanbul’dan gelen NTV spikeri teşekkür etti, “ Çok iyi bir röportaj oldu” dedi. Merakla ne zaman izleyeceğiz diye sordum,  “Bu akşam sanıyorum” yanıtı verdi. Kısa bir süre önce Kanal 24’ten gelmişlerdi. Bu kez NTV’ye röportaj verdim. Aslında ulusal kanallarda Kocaelispor’un masaya yatırıldığı bir açık oturum yapılsa da katılıp bir güzel içimizi döksek, Kocaelispor’un derslik, ibretlik halini Türkiye’ye anlatsak.

Karamürsel Barbarosspor ile ilgili yeni iddia, suçlama

Karamürsel Barbarosspor’un Türkiye Şampiyonası’nda cezalı futbolcu oynatması geçen yıla damgasını vuran olaylardan biriydi. Günlerce köşemde bu konuyu yazdım, sorumluları kınadım. Kuşkusuz bu olay Kocaeli’nin adına leke sürmüştü. Bu lekeyi temizlemek de öyle sanıldığı kadar kolay değildi. Olayın sorumluluğunu üstlenen Barbarosspor Kulübü yöneticisi Burhan Kılınç’a kendi kulübü, camiası bir ceza verdi mi bilmiyorum. Her suçun bir cezası olmalıdır. Suçluya mutlaka bedel ödetilmeli ki, başkaları aynı suçu işleme cesaretini bulamasın.

Yeni Bir İddia, Suçlama geldi

Geçtiğimiz günlerde bir mail aldım. Karamürsel Barbarosspor ile ilgili yeni bir  iddia, suçlama vardı mesajda. Barbarosspor’un Arnavutköy’den transfer ettiği Ercan Kelemoğlu adındaki futbolcuyu cezalı olduğu halde oynattığı iddia ediliyordu. Bakın gelen mailde neler yazıyor: “Sayın Albayrak eğer doğru ise bence yılın büyük skandalı gene Karamürsel Barbaros spor kulübünden. Araştırırsanız sevinirim. Geçen sezon Barbaros spor kulübüne bir öğrenci futbolcu geldi. Adı Ercan Kelemoğlu lisans numarası 925971. Bu genç Barbaros’a gelmeden önce İstanbul Arnavutköy’de oynuyormuş. Yani 2008/2009 sezonunda Arnavutköy’de oynarken maçtaki bir olaydan dolayı 10 maçın üzerinde ceza almış.  2009/2010 sezonunda cezası olduğu için İstanbul amatör kümesinde oynayamayan bu genç Karamürsel Barbarosspor’a geldi. Bu genç geçen sezon Karamürsel Barbaros’un devamlı oynadı.  Bunu esame listelerinden kontrol edebilirsiniz. Eğer İstanbul’daki ceza işi doğruysa bu büyük bir skandaldır. Bunu öğrenip yazarsanız sevinirim. Çünkü son günlerde Karamürsel’de hep bu konuşuluyor. Olay doğru değilse Barbarosspor kulübü aklanır, doğruysa yeni bir rezalete meydan vermiş olurlar. Tabi iş doğruysa Zeki Yüksel ve Burhan Kılınç artık ne derler bilmem. Yine haberimiz yok mu derler yoksa birileri bize öylemi söyledi derler bilmem”

Yetkililer soruştursun

Bu iddiayla ilgili bir telefon da aldım. Karamürsel ilçesinin önemli futbol adamlarından biriydi arayan. Önemli spor adamı olmasının yanında sözünü güvenilir biriydi.  Olaydan haberdar olduğunu söyledi. Doğrusunu söylemek gerekirse, bu telefon gelmese iddiayı köşeme taşımayacaktım. Çok güvenilir spor adamı olmayı bildiğini söyleyince iddiayı köşeme aldım. Buradan yetkililere çağrı yapmak istiyorum. Sonuçta bir iddia var ortada. Bunu araştırıp soruşturacak olan yetkililer. Göreve ASKF ile İl Disiplin Kurulu’na düşüyor. Sözü edilen futbolcu iddia edildiği gibi cezalı mı oynatıldı, yoksa iddia doğru değil mi? Gerçek ortaya çıkartılmalı ve kamuoyuyla paylaşılmalı. Dilerim iddia asılsız çıksın, dilerim Barbarosspor Kulübü böyle bir suçu bir kez daha işlememiş olsun. Ancak eğer iddia gerçekse, bu suç işlenmişse Karamürsel Barbarosspor’ün başkan ve yöneticilerini, bu suçu işleyenleri kimse kurtaramaz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.