1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O razıysa her iş kolay
O razıysa her iş kolay

O razıysa her iş kolay

Mübarek ramazan ayının ikinci on günü de geride kalmak üzere. Son on’a birkaç gün.  Cenab-ı Hakk mübarek ramazan’a has lütuf ve müjdelerini arttırsın. Bunun için özel dua ve tazarruda bulunmak gerek. Ç

A+A-

Mübarek ramazan ayının ikinci on günü de geride kalmak üzere. Son on’a birkaç gün.  Cenab-ı Hakk mübarek ramazan’a has lütuf ve müjdelerini arttırsın. Bunun için özel dua ve tazarruda bulunmak gerek. Çünkü rahmet ve mağfiret ayı olmasına rağmen etrafımızdaki ateş alevlenerek devam etmekte. Büyük ve ciddî yıkımlar olmakta komşularımızda. Bölge insanı sancı sancı üstüne kıvranmakta. Diler ve dua ederiz ki bu sarsıntılar yeni bir doğumun öncüsü   olsun. Yoksa enkazına bakıp ağıtlar yakmaya hazırlanmalı bölge insanı. Yıllardır kendine has çizgiden uzaklaşarak yığınlar haline gelmiş insanların canı dudağında. Bizse Allah şükürler olsun ki, yıllardır uğraştığımız şer ittifak teröre rağmen bölge insanlarının her zamanki ümidi.  O da bitecek inşallah. Bitecek ve kendi içinde barışık huzur toplumu ve istikrar abidesi lider bir ülke olarak tarih sahnesinde bir defa daha layık olduğumuz yeri alacağız.

Yıllardır en kıymetli varlığımız insanımızın canına kastetmenin yanında, kaynak ve enerji kaybına sebep olarak layık olduğumuz yeri almamızı geciktirmeye çalışan şer ittifak terör de halledilecek. Ancak bu sadece güç kullanılarak olmayacak. Güç ve bilginin yanında, hatta önünde Hakkın rızası ve ihlas olmalı. Amelinizde rıza-ı İlahî olmalı, o razı olduktan sonra. Yani yaptıklarınızda ettiklerinizde Allahın rızası olmalı.  O razıysa her şey güzel, O razıysa her işte bir hayır vardır ve O razıysa her iş kolaydır. İşte O sınırsız iradeyi harekete geçirebileceğimiz özel ve müstesna mağfiret günlerindeyiz. Dua dua çalınmalı Hakkın kapısı ısrarla. Kendimiz için dua etmeli. insanımız için dua etmeli. insanlık için dua etmeli. O kadar ki dua olup çıkmalı aldığımız her nefes ciğerlerimizden. Elbette sadece dua değil. Sebepler dairesinde yaşadığımıza göre esbabına da tevessül gerekli her neticenin. Gelin şu mübarek ay’ın bundan sonrasını dua iklimi haline getirelim. İnsanımız için dua edelim. İnsanlık için dua edelim. ülkemiz için dua edelim. Elimize avucumuza bakanlar için dua edelim. Cenab-ı Hakkın Lider ve yöneticilerimize güç vermesi için dua edelim.  İradelerini kamçılaması için dua edelim. İyi,güzel ve faydalı işler yapmaları için dua edelim. O kadar ki, ister dağda olsun ister ovada,ıslaha layık olanların ıslahı için dua edelim. Islaha layık olmayan fir’avnlaşmış zalimleri de Kahhar ismi şerifiyle kahru perişan etmesi için dua edelim. Mazlumlar için dua edelim. mağdurlar için dua edelim. Zulüm, işgal ve sömürülerini,iyilik,demokrasi ve modern anlayış götürme örtüsüyle örten Süper güç (!) lerin yerini hakkaniyeti temsilde örnek olabilecek biçimde milletimizin alması için dua edelim. Buna sadece bizim değil insanlığın ihtiyacı var. Bakın, kara kıtada kuraklık ve açlık var. Dakikalarla ifade edilen zamanlarda insanlar ölüyor açlıktan. İlk koşan millet hangi millet?. Diğerleri bilmem hangi hesapları yaparken bizim sivil toplum kuruluşlarımız çoktan başlatmış yardımlaşmayı,hatta ulaşmış o çığlıkların geldiği yere. Kurum ve kuruluşlarımız yarış içinde. Diyanetimiz ayrı çalışma başlatmış, kızılayımız ayrı,sivil toplum kuruluşlarımız ayrı. Devletimiz hükümet başkanlığı düzeyinde temsili programlamış. İktidarı muhalefetiyle. Resmî sivil, kurum ve kuruluşlarıyla kardeşane tesanüd içinde olmalı. Herkes kendine yakışanı yapar,biz bize yakışanı yapalım. Bize yakışan da, istikrar abidesi lider bir ülke olma değil mi?!. Çok söze ne gerek, işte komşularımız. Bela ve musibet geldi mi,toptan geliyor. Onun için istikrar abidesi lider bir ülke olmanın esbabına tevessülle birlikte dua dua çalınmalı Hakkın kapısı. Bugünler hesaplaşma günleri değil, kardeşane tesanüdle örnek olma zamanı bütün dünyaya. Bunu bekleyen mazlumlar var, bunu bekleyen mağdurlar var dünyada. Şu ateş çemberinin ortasında bile bu huzur Cenab-ı Hakkın bir nimeti bir lütfu değil mi?. Her nimet de kendi cinsinden şükrü gerektirdiğine göre!.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.