1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Öğretmenler Milli Eğitim’e sokulmadı
Öğretmenler Milli Eğitim’e sokulmadı

Öğretmenler Milli Eğitim’e sokulmadı

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci’nin makamını öğretmenleri Eğitim Bir Sen’e üye yapmak için kullandığını iddia eden ve bu amaçla kurum duvarına “Malum1 Sen İrtibat Ofisi” yazılı tabela asmak isteyen Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube

A+A-


Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube üyeleri Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ’ne giderek kurum duvarına ‘Malum 1 Sen İrtibat Ofisi’  yazılı bir tabelası asmak istedi. Ancak şube üyesi  bahçesine sokulmadı. Yapılan eyleme; Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Süleyman Pekin ve şube üyeleri katıldı. Mensubu oldukları bir kamu binasına alınmamalarına tepki gösteren Türk Eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “Başında Türk takısı olan bir sendikanın Türk polisi ile karşı karşıya gelmesini asla istemeyiz. Ancak bizim muhattaplarımızın olduğu yere alınmamamızı anti demoktaratik bulduğumuzu ifade etmek isterim” dedi. 

KAĞIT ÜZERİNDE MÜDÜR

Sendika üyeleleri polis tarafından içeri alınmayınca basın açıklamasını demir parmaklıkların önünde yaptı. Basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Yaşar Şanlı şu ifadelere yer verdi: “Kağıt üzerinde Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atansa da kendisini hala Malum bir sendikanın Darıca İlçe yöneticisi zanneden; hatta zaman zaman sendikal toplantılara bile katılan, evreni sendikal coğrafyadan ibaret sanan bu şahıs artık bu makamda oturmamalıdır. Tek derdi Türk Eğitim Sen’li müdürlere sıkıntı yaratmak olan ve bu noktada seher vakti yollara düşüp okul teftişi yapmayı kendisine görev bilen; gelgelelim sendikasına üye kazandırması için müdür yapılan ve bu süreçte okuluna boş vakitlerinde uğrayanlara kucağını sonuna kadar açan bu şahıs, ciddiyetini ve tarafsızlığını alenen kaybetmiştir ve artık bu makamda oturmamalıdır. 

DÜMDÜK SENDİKA EŞBAŞKANI

Malum bir sendikanın il ve ilçe yöneticileriyle Türk Eğitim Sen’li okul müdürlerini ziyarete giden ve oralarda gövde ve güç gösterisi yapan bu şahıs devlet adamlığının ahlak ve fazilet duygularını yitirmiş durumdadır ve dolayısıyla artık bu makamda oturmamalıdır. Göreve geldiği günden bu yana ilçesinin hem merkezi sınavlardaki başarısızlığına hem de sosyal alanlardaki etkinsizliğine sendikal çalışmalarının yoğunluğundan dolayı yeterince vakit ayıramadığı ve dolayısıyla çözüm üretemediği için artık bu makamda oturmamalıdır. Yine göreve geldiği günden bu yana Kartepe ilçemizde yetkiyi Malum bir sendikanın alması için öyle dümdük sendika ilçe eşbaşkanı gibi çalışan bu şahıs, Türk Eğitim Sen’in onurlu ve dik mücadelesi sonucu yetkiyi alamamış; dolayısıyla bir ceza da sendikası tarafından almayı hak etmiş olması hasebiyle artık bu makamda oturmamalıdır.

SEMİNERE TABİ TUTULMALI         

Buradan, bu kentin eğitimle gerçekten dertlendiğine inandığımız mülki ve idari amirlerine tekrar sesleniyoruz: İlçesinde eğitimi sendikal kutuplaşmaya kadar götürmüş, tüm enerjisini malum bir sendikanın yetkiyi almasının hülyalarına adayarak boşa sarf etmiş ve keyfi uygulamalarla saygınlığını, tarafsızlığını, faziletini ve evrensel değerlerini yitirmiş bu şahsın bu makamda oturduğu her gün; tüm kamuoyunun eğitim noktasında endişelerini artıracak, bizim sabrımızı ve tahammülümüzü her gün biraz daha zorlayacaktır. Bu şahıs bir an evvel değerler eğitimi seminerlerine tabi tutulmalı. Konunun peşini bırakacağımızı, bu şahsın bardağı taşıran söz ve eylemlerinin karşılıksız kalacağını zannedenler varsa bilsinler ki, hiçbir işimizi yarım bırakmadık ve eğitim adına hiçbir fedakârlıktan da kaçınmadık.” Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve bir kaç tane şube üyesi açıklamanın ardından Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü duvarına ‘Malum 1 Sen İrtibat Bürosu’ yazılı tabela astı. 
 
Bu haber toplam 1959 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum