1. HABERLER

  2. OKI’nin Wiredot yazıcısı “Miras Sertifikası” aldı
OKI’nin Wiredot yazıcısı “Miras Sertifikası” aldı

OKI’nin Wiredot yazıcısı “Miras Sertifikası” aldı

OKI’nin 1968 yılında piyasaya sürdüğü Wiredot yazıcısı Japon Bilgi İşlem Derneği’nden Bilgi İşlem Teknolojisi Miras” Sertifikası aldı. Böylece ürün yaratıldığı dönemin teknolojisini anlamak açısından tarihsel

A+A-

OKI’nin 1968 yılında piyasaya sürdüğü Wiredot yazıcısı Japon Bilgi İşlem Derneği’nden Bilgi İşlem Teknolojisi Miras” Sertifikası aldı. Böylece ürün yaratıldığı dönemin teknolojisini anlamak açısından tarihsel bir değer olarak kabul edildi. Sertifika Japon toplumu ve ekonomisine önemli katkı sağlayan, Japonya bilgi işlem teknolojisinin temelini oluşturan ürünleri ve başarılara veriliyor.

1968 yılında OKI’nin ilk nokta vuruşlu yazıcısı (SIDM) olarak geliştirilen WiredotYazıcı, dijital yazıcı teknolojisinin temelini oluşturuyor. Harf karakterlerini elektronik yöntemlerle saklamanın mümkün olmadığı dönemde, karakterleri noktalar bütünü olarak gösterip yazıcı alanında çığır açan bu teknoloji, uzun süre okullarda, laboratuvarlarda ve finans kurumlarında yaygın olarak kullanıldı. Ürünü daha küçük, hafif ve kolay kullanımlı hale getirmek için çeşitli çalışmalar yapıldı.

OKI Data Ürünleri İş Bölümü Genel Müdürü ve Kurum Yöneticisi Hiroshi Endo alınan sertifikaya ilişkin olarak, “OKI’nin Wiredot yazıcısının, dönemin bilgi işlem teknolojisinin anlaşılması açısından tarihsel bir değer olarak tanınmasından gurur duyuyoruz. Bilgi toplumunun gelişimine katkıda bulunacak ürünler sunmaya devam edeceğiz.”dedi.

Japonya Bilgi İşlem Derneği’nin evsahipliğinde hayata geçirilen Bilgi İşlem Teknolojisi Miras Programı, Japon toplumu ve ekonomisine önemli katkı sağlayan, Japonya bilgi işlem teknolojisinin temelini oluşturan ürünleri ve başarıları sertifikalandırıyor.

Japonya Bilgi İşlem Derneği Sertifika programı ile, çığır açan teknolojileri bir miras haline getirerek, araştırma ve eğitim materyali olarak kullanılmasını amaçlıyor.

Wiredot yazıcı OKI Grup’un sertifika alan 5. ürünü olma özelliği gösteriyor. OKITYPER-2000 ve OKITEC-300C sistemi 2008 mali yılı içerisinde, 2400B-type Line Yazıcı 2009 mali yılı içerisinde ve Autoteller Terminal AT-20P ise 2011 mali yılı içerisinde Bilgi İşlem Teknoloji Miras sertifikasını aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.