1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Okul müdürlerine altın öğütler
Okul müdürlerine altın öğütler

Okul müdürlerine altın öğütler

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) işbirliğiyle Kartepe Kaymakamlığı’nın “Okul Müdürlüğünden Eğitim Liderliğine” eğitim projesi çalışmaları devam ediyor. Prof. Dr. Servet Özdemir,

A+A-

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) işbirliğiyle Kartepe Kaymakamlığı’nın “Okul Müdürlüğünden Eğitim Liderliğine” eğitim projesi çalışmaları devam ediyor. Prof. Dr. Servet Özdemir, Kartepeli okul müdürleriyle “Yeni Yönetim Anlayışı, Liderlik ve Değişim Yönetimi” temalı sohbet havasında sunumlar yaptı. Ezber bozan açıklamalarıyla, akıllara soru işaretleri bırakan  Prof. Dr. Servet Özdemir, özetle şunları söyledi;

Yöneticilere öğütler

“Yönetim, sorun çözme sürecidir. Herkes kendine ben bu kurumda ne başlattım demeli. Yönetici yol göstermeli.  Başarıları modellemeli ve yetkiyi devretmeyi sağlamalı. Okullarda katı hiyerarşi azaltılmalı. Hiyerarşi yerine sahiplenme duygusu getirilmeli. Bir kurumun varlık gayesi müşteridir. Öğrenci olmadan okul da olmaz. Okullarımızı üretken hale getirmeliyiz. Okullarımızda yaratıcılığı ve yenilikçiliği teşvik etmeliyiz. Yönetici bulunduğu konumda insanları etken kılmalıdır. Herkesi karar verir hale getirmelidir. Lider güven vermelidir. Öğretmeni yeni fikirler getirmeye teşvik etmelidir. Öğretmenlerimiz de  iyi motive eden,iyi iletişim kuran,branşında en iyi, konularına hakim olursa kesinlikle başarılı olur. Müdürlerin görevinden bir tanesi de öğretmenini yetiştirmek ve motive etmektir”

Eğitimler sürecek

Programın sonunda Prof. Dr. Servet Özdemir’e İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, Halk Eğitim Müdürlüğü kursiyerlerinin ürettiği Kartepe hatırası işlenmiş hediyelik keçe verdi. Kartepe Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Şener Meral, MARKA’ya yaptıkları teknik destekten dolayı teşekkür etti ve programın  eğitimci-yazar Ali Erkan Kavaklı (Okulda Etkili İletişim), Prof. Dr. İnayet Pehlivan Aydın (Eğitim Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar), Prof. Dr. Selahattin Turan (Liderlik, Değişim ve Geleceğin Okulu) eğitimleriyle devam edeceğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.