1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Olayların ardından
Olayların ardından

Olayların ardından

Anlatacağım olay, komşumuz Sakarya ilinde yaşanmış ve çok, çok uzak bir tarihte de değil... Tenha bir yere atılmış bir adam cesedi bulunmuş. Bulunan ceset çözülüp bozulmuş ve tanınmaz halde

A+A-

Anlatacağım olay, komşumuz Sakarya ilinde yaşanmış ve çok, çok uzak bir tarihte de değil...

Tenha bir yere atılmış bir adam cesedi bulunmuş. Bulunan ceset çözülüp bozulmuş ve tanınmaz halde imiş.

Pek tabii, olaya C. Savcısı ve emrindeki polis gücü el koymuş. Önce ölen kişinin cinayete kurban gittiği saptanmış ama ceset öylesine bozulmuş ki, kimliği saptanamamış...

Çevre halkından yardım istenmiş, cesedin boyuna posuna bakılarak, bilinen ama çoktandır ortalıkta gözükmeyen bir sabıkalı olduğu üzerinde karar kılınmış.

Ve burdan hareketle, “cinayeti kimin ya da kimlerin işleyebileceği” araştırılmaya başlanmış.

Araştırma sonucunda, bu ölen kişinin iki kardeşle kavga ettiklerini gören tanıklar bulunup ifadeleri alınmış. Ne var ki, tanıklar sadece kavgaya tanık olmuşlar, öldürme olayına değil.

Uzatmayalım, şüpheli iki kardeş yakalanıp gözetim altına alınıp, gözetim süresi içersinde polis tarafından sorgulanmışlar...

Ve bu sorgulama sonucunda, biri asli fail, diğeri de yardımcısı olarak ayrıntısıyla suçlarını itiraf etmişler!

Gerek savcılıkta ve gerekse tutuklama kararını veren Sulh Yargıcı huzurunda verdikleri ifadelerde, poliste verdikleri ifadeleri ağır baskı sonucu verdiklerini ve bu nedenle kabul etmediklerini söylemiş olsalar da, bu savunma kabul edilmeyerek haklarında yetkili Ağır Ceza Mahkemesi’nde “adam öldürme” savıyla dava açılmış.

Yargılama aşamasında da atılı suçu inkar sürmüş olmasına karşın, cesedi bulunan kişinin, o bilinen sabıkalı olduğundan hareketle ve bu sabıkalı ile sanıklar arasında kavga geçtiğine dair tanık beyanlarına dayanılarak asli faile 20 yıl, yardımcısına da 5 yıl ceza verilmiş ve bu karar Yargıtay aşamasından da geçerek kesinleşip infaza geçilmiş.

İnfaz aşamasının yaklaşık 5’nci yılında Günaydın gazetesinin baş sayfasında resimli bir haber. Denizli ilinde bir ırza tecavüz olayı... Sanık kim biliyor musunuz?

Sakarya’da öldürüldü denilen o sabıkalı...

Tabii, bunun sonucunda yeniden yargılanma ve beraat kararı verilerek serbest bırakılma...

Peki, bu adamlar işlemedikleri suçu poliste nasıl kabul ettiler?

Bu nedenle gözaltılar, gözaltında alınan ifadeler ve hele dinlenen gizli tanıkların ifadeleri ne kadar hassas konular!.

Ve gerçeklerin yıllar sonra ortaya çıkması...

“Badel harabel Basra” yani Basra harap olduktan sonra..

Bir toplum ve Adalet açısından ne kadar acı değil mi? Ama bir gerçek... Öyle ise, yaşanan olayları bir kez daha düşünelim!..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.