1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Omurca: Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli’nin aydınlık yüzü
Omurca: Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli’nin aydınlık yüzü

Omurca: Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli’nin aydınlık yüzü

Seçimler için yoğun bir şekilde çalışan CHP’liler, Eğitim Sen Kocaeli Şubesini ziyaret etti.

A+A-

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP 1. sıra Milletvekili adayı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 4. Sıra Milletvekili adayı Turan Dumlu, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aliye Hale Meriç, Sandık Üst Kurulu Başkanı Selim Yıldız ve Milletvekilleri Baş Danışmanı Ali Sarı ile birlikte Eğitim-Sen Şubesine ziyaret gerçekleştirdi. Eğitim-Sen üyeleri de ziyarette hazır bulunarak yoğun bir katılım gösterdi.  

EMEK ÖRGÜTLERİYİZ

Eğitim-Sen Şube Başkanı Suca Omurca, “Bizler emek örgütleriyiz. Bizlerin yoğun çalışmada olduğunu tüm mücadele arkadaşlarımız biliyorlar. Tabi emek ve demokrasi platformu olarak çalışma içindeyiz. Özellikle 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler bayramı için şu var, CHP’nin ziyaret sebebi, CHP’nin programını bize anlatmak. Biz 1 Mayıs çalışmaları için diğer emek güçleriyle çalışma yapmaktayız. CHP’ de bunun içinde. İnsan hakları yolsuzluk sorunu gelir dağılımı adaletsizliği, yargı üzerindeki adaletsizlik var. Tüm bunları siyasi partilerin programında tartışılıyor. Gündemimizde var. Zaten gündemimizden hiç düşmedi bu sorunlar” dedi.  
EKSİKLER MUTLAKA OLUR 
Omurca, milletvekili adaylarından Fatma Kaplan Hürriyet için Kocaeli’nin aydınlık yüzü olduğunu ve diğer adayların da aynı şekilde Kocaeli halkları tarafından benimsendiğini dile getirdi. Omurca, “Turan Dumlu’nun Gölcük’te arkadaşlar var. Belediye seçimleri döneminde AKP’li olup da oy veren çok insanı biliyorum. Çok yardım sever ve halkla diyalogu iyi olan biri olduğunu biliyoruz. Bu konuda adaylar konusunda Kocaeli olarak bakacak olursak bu sefer CHP’de hem kendi hem halk içinde sorun yaşamadığını gözlemledik. Elbette eksiklikler olabilir” dedi. CHP’ye yöneltilen ‘kaynak nerede?’ tartışmalarına ise, “CHP kaynakları herkese açıklamasın yoksa AKP’nin 17-25 aralıkta olduğu gibi bu kaynaklarında başına bir şeyler gelebilir” dedi.
CHP’Yİ ÖNEMSEYİN
CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, kendisini evinde gibi hissettiğini belirterek, “Emek kökenli bir partide mücadele ediyorum. Bende bir ekonomist olarak ülkenin ekonomi konusundaki durumla ilgili bizim seçim beyannamesinde ne diyeceğimiz ile ilgili şunu samimiyetle söylüyorum. CHP’nin son yılarda ülkenin tüm kesimini kapsayacak en ciddi seçim beyannamesiyle karşı karşıyayız. Gittiğimiz her kesimde kredi kartı borcundan, asgari ücretle açlık sınırı altında yaşayana kadar ekonominin her diliminde pozisyon alan vatandaşları, hedeflerini, dertlerini çözecek bir seçim bildirge ile karşı karşıyayız. Bu yüzden CHP’yi önemseyin diyorum” diye konuştu. 
TÜM TÜRKİYE ANALİZ EDİLDİ 
CHP milletvekili 2. sıra adayı Haydar Akar, “CHP 2011’de başlattığı toplumun dinamikleriyle, sosyal gruplarıyla olan birlikteliği 2015’de tavan yaptı. Uzun yıllar sonrasında özlenen bir seçim bildirgesi ile kamuoyunun önüne çıktı. Bunu yaparken CHP akademisyenleri, siyasetçileri, birlikte program yapalım şu vaatlerde bulunalım diye ortaya çıkmadılar. Toplumun tüm kesimiyle birlikte yürüttü. Tüm Türkiye analiz ettikten sonra birlikte tasarlayarak ortaya çıktı. Her siyasinin bakışı var. Biz sosyal demokrat bakış açısındayız buna göre program hazırladık. İşçiler, memurlar, otobüs, kamyon şoförleri, asgari ücretliler, taşeronlardı.  Türkiye'nin yüzde 90’ını bunlar temsil ediyor” diye konuştu. 
HERKESE KAYNAK BULUNUR
CHP 1. sıra Milletvekili adayı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Önceki dönemde örgütsel anlamda eksiklerin tespitini yaptık. Bu dönem bunu tamamlamak adına, örgütlü mücadele adına nasıl katkıda bulunabiliriz bunu tamamlamaya çalıştık. Hep sizlerle, kol kola omuz omuza bu mücadelede bize nerede ihtiyaç, yer varsa partili partisiz yanınızda yer almaya varız. Destekçisi olmaya hazırız. Bizim ortaya koyduğumuz program benim ve halk nezdinde şöyle bir imaj var. Halkın içinden ihtiyaç doğrultusunda çıkan bir program. Bunu dilimiz döndüğünce sade bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz.  Büyük kaynaklara ihtiyaç yok. Pırlantadan vergi alınmıyorsa, asgariden de alınmayabilir buyurun kaynak. Taşeron işçilerine istihkakları tam ödendiği halde taşeron hakkıyla değerlendirmiyor ve hak ettiğini vermiyor. Taşeronluğu kaldırıldığında devletin kasasında çıkan parayı direk işçiye verince zaten kaynağı bulursunuz. Gemilere kaynak bulunuyorsa mazot konusunda, çiftçiye de bulunur. Suriyelilere bulunuyorsa, devlet bakanı çocuklarına kaynak bulunuyorsa herkese kaynak bulunur” ifadelerini kullandı. 
CHP OLARAK CİDDİ DEĞİŞİM SAĞLADIK 
Tüm varlığım yüzüktür deyip, bugün gemicilere biniliyorsa bugünde kaynak bulunur diyerek konuşmasını sürdüren CHP Milletvekili adayı Hürriyet, “Ülkemizin üretken ve genç nüfusu fazla. Mesele kaynakların doğru kullanılmaması, har vurulup harman savrulması. Biz bol keseden bir şey atmıyoruz. Yandaşlara hortum bağlamayacağız. Bağlananları keseceğiz ve vatandaşa aktaracağız. İyi niyetli olunursa bunlar gerçekleşir. CHP olarak ciddi bir değişim sağladık. Halka somut çözüm önerileri ile çıktık. İyi niyeti göstermek adına çok kararlı olduğumuzu göstermek adına net bir şey söylüyoruz. iktidara gelince siyasi ahlak yasası çıkaracağız. Çocuğunun geleceğinden endişe eden anne olarak önemsiyorum. Bu çıkarıldığı takdirde siyaset nedeniyle kimse zenginleşmeyecek. Kimse kimseye baskı yapmayacağız, hukuksuz davranmayacağız” dedi.
EZİLENİN YANINDA OLDUM 
Son olarak konuşan CHP 4. Sıra Milletvekili adayı Turan Dumlu geçmişinden bahsederek, “Hep ezilen insanların yanında oldum olmaya devam edeceğim. Ülkenin kurtuluşu sosyal demokrasidedir. O yüzden CHP’yi iktidar yapmamız lazım. O yüzden sizlerin büyük desteğine ihtiyacımız vardı. Biz hep demokrasi özlemi çektik. İnsanlar özgürce düşüncelerini söyleyemiyor. Basın medya düşüncelerini özgürce yazamıyor. İş adamları sinmiş. Yargı bağımsız değil. Bu sıkıntılar var. Biz yaşanacak bir Türkiye vaat ediyoruz. Ülkede demokrasi çalışmadığı için, tam olmadığı için bu ülkede 30 yıl devam eden kardeş kavgası oldu ve 30 bin 40 bin insanımız öldü. Devlet 800-900 milyar para harcadı. Emperyalistler ve ülkedeki iş birlikçiler ülkeyi bu duruma soktular” diye konuştu. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.