1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. ORTAK İSLAM DİNARI VE MÜSLÜMANLARIN PEJMÜRDE HALİ!
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

ORTAK İSLAM DİNARI VE MÜSLÜMANLARIN PEJMÜRDE HALİ!

A+A-

Ortak İslam dinarına ilişkin görüş ve düşüncelerimi kısmen de olsa sosyal medyadaki hesabımdan paylaşmıştım. Mükerrer olacak belki ama konunun ehemmiyetine binaen bu kez köşemde sizlerle paylaşma ihtiyacını hissettim.

Dolar saldırısıyla karşılaşınca, Ortak İslam dinarı talepleri dillendirilmeye başlandı. Bunu duyunca içim cız etti. Hemen aklıma AB ülkelerinin ortak parası olan avro geldi... AB ülkeleri ABD’nin olası ekonomik saldırılarını önceden görmüş olmalılar ki, yıllardan önce ortak para Avroya geçtiler. Ne kadar da isabetli bir karar aldıkları, bu son yaşananlar gösteriyor ki AB bu konuda sonuna kadar haklı.

Gelelim, konumuza:

Hani bir zamanlar cennetmekân merhum başbakan Erbakan Hoca'nın hayalini kurduğu ve sembolik olarak ekranlarda gösterdiği ortak İslam dinarı. Bunu duyan zamanın siyasileri istihza ile tebessüm etmişlerdi. Merhumu, -tiye- almışlardı ve hayal kurmaktan bahsetmişlerdi. İşte şimdi bunun ne kadar gerekli bir ekonomik güç olduğunu daha iyi anlıyoruz.

Tedebbür sahibi o zat, bu günleri önceden görmüştü. Allah rahmet etsin...

Şimdi gelelim mevzumuza...

İyi de; bu ortak İslam dinarını kiminle yapacağız? İşte hazin olan da budur.

Beynini ve hatta tüm hücrelerini ABD'ye teslim etmiş Suud'la mı ortak İslam dinarı yapacağız? Ağababası ABD buna müsaade eder mi?

İsrail ve ABD’nin Mısır’daki köpeği İsrail uşağı Sisi ile mi ortak İslam dinarı yapacağız? Siyonistler buna cevaz verirler mi?

İslam’ı öcü gibi gösteren, önüne geleni tekfir (kafir ilan eden) eden, kesip biçmeyi İslami gereklilik olarak gören Taliban zihniyetli Afganlarla mı ortak İslam dinarı yapacağız?

ABD güdümündeki şatafat ve zevk-ü sefa düşkünü BAE yöneticileriyle mi ortak İslam dinarı yapacağız?

Ülkesini kevgire çeviren, evvelen halkına ihanet eden, onları göçe zorlayan ve katleden insanlık düşmanı Esed ile mi ortak İslam dinarı yapacağız?

Bütün hücrelerini ABD’ye teslim eden Irak yönetimiyle mi ortak İslam dinarı yapacağız?

Uyduruk menkıbelerle uyutulan, Kur'an'dan uzaklaştıran ikiyüzlü, sözde hocaların sapkın yol göstericiliğine inanarak mı ortak İslam dinarı yapacağız?

Kiminle, ha kiminle, söyleyin bakalım kiminle?

Ah be kardeşim ah... Deşmeyin yaramı...

Sözde bir "İslam İşbirliği Teşkilatı" var. Adı var; kendi yok, çünkü ABD ve Siyonistlerce maniple edilmiş, sindirilmiş ve kuşatılmış… Şimdi, onların icazetiyle mi İslam ortak dinarı yapacağız?

Ne işe yarıyor bu teşkilat? Kocaman bir "hiç"

Evet değerli dostlar…

“Gâvur” diye aşağıladık, onlar yürüdüler; biz uyuduk. Gelişim, değişim ve dönüşümlere gözümüzü kapattık, 100 dolara mal edip bize 1000 dolara sattıkları Apple marka telefonlarla hava atmayı marifet sandık, tüm kaynaklarımızı onlara akıttık, onlar ürettiler, ürettikçe kalkındılar; biz ise tükettik, tükettikçe battık…

Onlar gece gündüz çalıştılar; biz ise uyuduk…

Onlar birleştiler; biz şu tarikat-bu tarikat, Kürt-Türk, Arap-Acem diye diye, ayrıldık ve dağıldık, gücümüz gitti ruhsuz kaldık…

Onlar birbirleriyle dost oldular; biz ise birbirimize düşman.

Onlar teknolojik gelişmeler için çalıştılar, çabaladılar ve didindiler; biz ise boncuk (tespih) taneleriyle ile salavat getirmeyi ve oyalanmayı ibadet sandık.

Onlar lokomotif oldular; biz ise vagon...

Bu ümmet böylesine bölünüp parçalandığı, darmadağın olduğu ve ferasetten yoksun yaşadığı, "köle" olmayı peşinen kabul ettiği, tüm hücrelerini ABD'ye teslim ettiği, dinine ve kendi insanına ihanet ettiği müddetçe, ortak İslam dinarı beklentimiz "ham hayal" den öte gidemez ve bizler de esir olmaktan kurtulamayız.

Hani onlar sarhoştu; biz ise ayık?

Öyle mi? Sorarım size: kim daha "ayık", kim?!!!

Bu yazı toplam 1150 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum