1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Osmanlı İmparatorluğu gitti, Türkiye Cumhuriyeti geldi!
Osmanlı İmparatorluğu gitti, Türkiye Cumhuriyeti geldi!

Osmanlı İmparatorluğu gitti, Türkiye Cumhuriyeti geldi!

Kocaelispor’un kapatılıp Körfezspor üzerinden Kocaeli FK ismiyle yola devam edilmesi projesiyle ilgili tartışmalar öyle görülüyor ki bir süre daha devam edecektir. Yapılan anketlerde yüzde

A+A-

Kocaelispor’un kapatılıp Körfezspor üzerinden Kocaeli FK ismiyle yola devam edilmesi projesiyle ilgili tartışmalar öyle görülüyor ki bir süre daha devam edecektir. Yapılan anketlerde yüzde 65 bu projeye karşı çıkıyor, yüzde 35 ise olumlu bakıyor. Anketle ilgili son rakamları vereyim. Dün itibariyle katılım 2122’ydi. Projeyi destekleyenlerin sayısı 729, oranı yüzde 34. 35, karşı çıkanların sayısı 1393, oranı ise yüzde 65. 65.

KALP NAKLİ VE KARSERLİ HASTA

Ben bu projeye bir kalp nakli olarak bakmıştım. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ise basın toplantısında Kocaelispor’dan kanserli hasta diye bahsetmiş, “Bu hasta artık kurtulmaz” demişti.  Kocaeli FK projesine farklı bir bakış açısı Milletvekilimiz Fikri Işık’tan geldi. Işık, Çağdaş Kocaeali Gazetesi’ne verdiği röportajda, Kocaelispor’u Osmanlı İmparatorluğu, Kocaeli FK’yı da Türkiye Cumhuriyeti’ne benzetiyor ve bu projeye bu açıdan bakılması gerektiğinin altını çiziyor.

FİKRİ IŞIK NE DİYOR?

“Türkiye Cumhuriyeti nasıl ki Osmanlı’nın tarihini üstleniyorsa, Osmanlı nasıl ki kendinden önceki Selçuklunun tarihi üstleniyor, kendinin devamı olarak görüyorsa, Kocaeli FK da Kocaelispor’un tarihini üstlenir. Biz Orta Asya’daki tarihimize bile sahip çıkıyoruz, bırakın İslam tarihini. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak Osmanlı’yı inkar ediyorsak, Kocaeli FK da Kocaelispor’un tarihi inkar etsin. Var mı böyle bir şey? Olmaz, olması mümkünde değil, kaldı ki 2-3 yıl sonra o Kocaeli FK, Kocaelispor olur böyle de devam ederiz. Kocaelispor’un tarihine de bu şekilde kurtarıldığı bir not olarak düşer, yazacak olan bunu yazar”

ACI AMA GERÇEK

Ne kalp nakli, ne kanserli hasta benzetmeleri tam olarak uymuyordu projeye. Sayın Fikri Işık’ın Osmanlı İmparatorluğu-Türkiye Cumhuriyeti yakıştırması ise bu projeyle ilgili yapılabilecek en doğru benzetmeydi. Ben böyle düşünüyorum. Kamuoyunun ağırlıklı görüşünün de bu olduğu inancındayım. Bu projeye Osmanlı İmparatorluğu yani Kocaelispor çöktü, Türkiye Cumhuriyeti yani Kocaeli FK doğdu bakış açısıyla bakabiliriz. Osmanlı’nın tarihini kimse silemez. Kocaelispor’un tarihini olduğu gibi. Osmanlı’nın devamı Türkiye Cumhuriyeti, Kocaelispor’un devamı Kocaeli FK.  600 yıllık Osmanlı’nın çöküşü kabul edilememişti. Bugün 45 yıllık Kocaelispor’un çöküşü gibi. Ancak gerçekler acıydı ve er geç kabul edilmek zorundaydı.

Üç hafta ayrıyız

Yaz geldi, senelik izin dönemi başladı. Serviste genelde ilk izne ben çıkarım. Bu yıl özel durumdan dolayı Kadir Ulaş önceliği aldı. Evliler kervanına katılan sevgili Kadir 10 gündür tatilde. Hafta sonu dönecek. Bugünden itibaren benim iznim başlıyor. 4 haftalık iznimim 3 haftasına şimdi kullanacağım. Kalan iznimi yılsonuna doğru yapmayı planlıyorum.

Denizle ilgili bir plan yapmadım. Maşukiye’deki evimde olacağım. Birkaç günlüğüne Kerpe’ye, Kumcağız’a kaçabilirim. İzinde olduğum sürece Top Ağlarda köşesi de doğal olarak yayınlarına ara verecek. Ancak Kocaeli TV’de pazartesi akşamları yayınlanan Top Ağlarda programlarımız sürecek. Televizyon programına ara, tatil yok. İlimizdeki spor gündemini her pazartesi akşamı Kocaeli TV ekranında tartışacağız. 18 Temmuz Pazartesi günü izni bitirip yeniden işimin başında olacağım. Bir gün sonra da Top Ağlarda köşesi yayınlarına kaldığı yerden devam edecek. Yorucu bir sezon geçirdik. Biraz dinlenmeye ihtiyacımız var. Eylül ayıyla birlikte yeni ve yine zorlu bir sezon başlayacak. Enerji depolamam gerekiyor. İzin bana ilaç gibi gelecek.

Her yıl izine çıkarken sizlerden helallik almayı artık gelenek hale getirdim. Bugün de helallik istiyorum. Varsa benim bir hakkım, helal olsun. Okurlarımın da bana haklarını helal etmelerini istiyorum. Allah ömür verirse 3 hafta sonra yeniden birlikte olacağız. Şimdilik bana müsaade.

Taraftar Köşesi

Kongreyi Kocaeli TV’den izledim. Kentin takımı olacak dedikleri bu takım İzmit’in takımı bile olamaz. 15 olan eski Körfez yönetimine 4 ilaveyle 19 yapmışlar. Yöneticileri Kocaelispor kamuoyunda tanıyan kaç kişi var bilmiyorum. Hani ilçelerden yönetici olacaktı ?. İş adamları, sanayiciler olacaktı. Bu yönetim mi Kocaeli FK’yı Süper Lig’e taşıyacak ?. Madem öyle Körfez’i niye Süper Lig’e taşıyamadılar ?. Taraftar grubunun da neden yönetimi aldığı anlaşıldı. Elimizdeki sözleşmesi devam eden gençlerimizi 1. 4 milyona Körfez’e sattılar. Zaten bitmiş olan kulübün içini iyice boşalttılar yani. Terk etmeyiz amatöre düşsen bile diye şarkılar söyleyenlerin yaptığına bakın. Birde tüzüğe bakın yılda 9 üye kabul edecekler. Yani Körfez cephesi elindeki çoğunluğu kaybetmek istemiyor anlaşılan. Yılda 9 üye kabul etseler 10 yıldan fazla sürer 92’ yi geçmek. Bu da yetmezmiş gibi tüzük değişimi için 5/4 gerekliymiş. Kulübü kente halka kapatmaktan başka nedir bu ?. Dediğim gibi bu takım bırakın kentin takımı olmayı İzmit’in takımı bile değil. Olan Kocaelispor’a oldu. Yazık. Eğer mümkünse çıksın bir babayiğit alsın Kocaelispor’u çıkalım A2 ile Sırp dosyası gelip federasyon düşürene kadar oynayalım. Ayıptır ya. Şu rezilliğe bakın kentin takımıymış.

GÖLCÜKLÜ

Kocaeli TV’de Top Ağlarda gecesi

Kocaeli TV’de pazartesi akşamlarının tiryakilik yaratan programı Top Ağlarda yayınlarını ara vermeden sürdürüyor. Bu akşamki programda ayrıntılı bir şekilde Kocaeli Futbol Kulübü kongresini değerlendireceğiz. Oluşan yeni yönetim, verilen mesajlar ve kamuoyunun beklentileri konularında fikirlerimizi ortaya koyacağız.   Hayri Kara ve Yiğit Özcan ile birlikte vatan görevini tamamlayıp yeniden aramıza dönen Kocaelispor yorumcusu sevgili Güngör Çimen bu akşam programda olacak. Yayınımız saat 20. 00’de başlayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.