1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Oylarınızı kendi partinize verin”
“Oylarınızı kendi partinize verin”

“Oylarınızı kendi partinize verin”

Kocaeli ziyaretinde 7 Haziran Genel Seçimleri’ni değerlendiren DSP İl Başkanı Masum Türker, “Oylarınızı kendi partinize verin”dedi.

A+A-


DSP Genel Başkanı Masum Türker Kocaeli'ye gelerek parti binasında 7 Haziran Genel Seçimleri’ne dair açıklamalarda bulundu. Basın açıklamasına DSP İl Başkanı Hayati Özeren ve DSP Kocaeli Milletvekili Adayları da katıldı. Türker yaptığı açıklamada “Oylarınızı kendi partinize verin. Öğretilmiş çaresizliğe dayalı oyların partimizi terk etmesini engellemeliyiz. Türkiye’de 2 partili rejim dayatıldığı için oylar bu şekilde şekillendi” dedi. 

OYLARI BİRLEŞTİRMEK ÇÖZÜM DEĞİL

Türker açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Bugün artık yapılacak her eylemin siyasi haber olacağı son gün. Bu nedenle bu günü seçimi beklentiler ve süreç açısından değerlendirerek Kocaeli’de paylaşmak istedik. Seçim sürecine girerken ertelenmiş Cumhurbaşkanı seçim sürecine müdahil oldu. Yeni seçim döneminde 2 tür oyun yöneldirilememiş olmasının büyük etkisi var. Biri iktidara giden ehvenişer oylar, diğeri başka partilerin ana muhalefete AKP’den den kurtulalım oylar bölünmesin mantığıyla verilen oylardır. Bu oyların iki partiye gitmeyeceği ortaya konulmuştur. İnsanlar özgürlüklerinin kaybedeceklerini hissetmeleri ile başkaldırıştır. Ana muhalefet emanet DSP oylarına talip olurken oylar bölünmesin mantığıydı. Biz bu süreci anlattık. AKP’den kurtulmanın yolu AKP’ye karşı oyları birleştirmek değil AKP’nin oylarını azaltmaktır. AKP’ye verilen ehvenişer oylar kopmaya başladı. 

ANAYASA YÜZLERVE KEZ DELİNDİ

Anayasa yüzlerce kez delindi. Bu delme işini yemin yapan Cumhurbaşkanı ve parlementoda temsil edilen partilerimn tamamı yaptı. Parlemenyo dışında kalan partilerin aleyhinde oldu. Bunlarla ilgili yasal işlemler için çok tahrikler yapıldı. Tahriklere rağmen halkı ayrıştıracak provokasyonlar çok ufak olaylar dışında can kaybı olmaksızın ucuz atlatıldı. Bu kadar halkı görmezden gelen bir seçim kampanyası yapılmamıştı. İktidar değil ana muhalefet ve muhalefet görevini yerine getirmedi. Gizli kalan bazı konular gündeme geldi. Bunların en önemlisi Cumhuriyet Gazetesi tırlarla ilgili fotoğrafları yayınlamasıdır. Bizler büyük memnuniyet duyduk. Neden olanların insanlık suçuyla yargılanacağı kadar vahim bir durumdur. AKP seçimi ben kazanayım mantığıyla ülkemize ihanet etmektedir. 

DÜRÜST OLMAK MEZİYETTİR

Türkiye’de kriz yaşanıyor. Enflasyon ve işsizlik düşük gösterilmektedir. DSP olarak vaatlerimizle ilgili 3 konunun tamamlanmasından dolayı memnunuz. Seçim sürecinde taleplerimizi hükümete uygulatmak noktasında gerekli etkiyi sağladık. Yoksulluğun her eve en az 2 bin TL girmesiyle aşılabileceğini söyledik. Asgari ücretin 2 bin TL olacağını söyledik. Neden Cumhurbaşkanı bütün partileri sayarken DSP’nin 2 bin TL’sini dikkate almadı. Bütün futbol maçlarının Türkiye’deki bütün televizyonlarda aynı anda şifresiz yayınlanmasını taahhüt ediyoruz. Emeklilere verilecek haklar konusunda en çok baskı yapan parti DSP. Dürüst olmak bir meziyet değildir. Dürüstlük, halkın çıkarlarını kendisinin ve partisinin önünde tutmaktır. Ecevit’ten böyle öğrendik. DSP seçim boyunca barajı aşmak üzere mücadele etti. 

AKP-CHP-DERVİŞ ORTAKLIĞI

Kocaeli’de bir kaç değerli ismi sıralamaya koyma imkanı bulamayınca bir çok ilde ülkeyi yönetecek 550 kişinin içinde olun diyerek aday gösterdik. Türkiye’de STK’ların tamamı hedefteler. Bunu önlemenin tek yolu İç Güvenlik Yasası’nın ortadan kalkmasıdır. DSP parlementoda görev aldığı an ilk yapacağı bu yasanın iptal edilmesi olacaktır. Barajı aşabileceğimizi düşünüyoruz. Bunun beklentisi içindeyiz. Ana muhalefet partisinin Merkez Türkiye Projesi  Kiralık Şehir Projesi’dir. Pazartesi gününden İsmet Paşa’nın Lozan’da reddettiği projenin daha geliştirilmişini gündeme getirmesinden rahatsızlığımızı söyleyeceğiz. Yoksa ayrışılacak her bölge bamız yeni kıbrıslar çıkaracaktır. AKP –CHP- Kemal Derviş ortaklığını Türkiye’yi karanlığa sürükleyecek. Türkiye’yi iki tehliye bekliyor. Biri dikey yani PKK, diğeri yatay yani mezhep bölünmesi. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum