1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. ÖZE DOĞRU ZİHNİYET DEVRİMİ YAPMAYAN CHP, İKTİDAR OLAMAZ
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖZE DOĞRU ZİHNİYET DEVRİMİ YAPMAYAN CHP, İKTİDAR OLAMAZ

A+A-

CHP geçmişiyle yüzleşmeden, İslam diniyle ve milletin inanç değerleriyle barışmadan, inancını yaşamaya çalışan insanları doğrudan ve dolaylı bir şekilde aşağılamaktan vazgeçmediği surece iktidar olamaz. CHP; PKK’ ya terör örgütü diyemeyen HDP ile ilişkilerini kesmeden, Millet ittifakı yoluyla da iktidara gelmesi mümkün olmayacaktır.

Millet ittifakına doğrudan yer alan İYİ parti ve dirsek temasında olan Saadet partisi bundan böyle, CHP’nin ve HDP öncülüğünde yürütülen millet ittifakının içinde yer almayacaklardır, alırlarsa buna milletimiz müsaade etmeyecektir. CHP;  Siyası, sosyal, ekonomik, askeri, hukuki ve kültürel yönde halkın kabul edeceği bir zihniyet devrimi yapmazsa, halkımızdan iktidar vizesi alamayacaktır.

 Yıllarca sosyal demokrat olduklarını söyledikleri halde, siyasi, sosyal ve ekonomik bakımından kapitalist dünya ile iç içe hareket ettiklerini,  vahşi kapitalizme karşı sosyal politikalar üretmedikleri bilinen bir gerçek olduğu halde,  hala sosyal demokrat olduklarını söylemeleri milletimize inandırıcı gelmiyor. Kapitalizmin hayat damarı olan faizin kaldırılması yönünde bir çalışma yapmadıklarını,  Siyonizm’in fitne ve fesatlarına karşı bir tepki vermediklerini, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan kapitalist sisteme karşı, adalete, ahlak ilkelerine ve eşitliğe dayalı sosyal demokrat bir sistemle halkın karşısına çıkmadıkları surece iktidar olamazlar. 

Eşitlikten ve özgürlüklerden yana,  sosyal demokrat parti olduğunu söyleyen CHP,  28 Şubat surecinde suçüstü yakalandı.  İnsanlığın huzur ve barışını bozan vahşi kapitalizme ve diğer beşeri sistemlere karşı, Hakkı üstün tutan adil düzen medeniyetini kurulması için çalışan Rahmetli Erbakan hocamıza karşı gelen ve kendilerini beşli çete olarak niteleyenlerle birlikte hareket etmekten çekinmemiştir. Sosyal demokratlık sözle değil fiille olmalıdır. 

28 –Şubat-1997 post modern darbesinin sivil ayağı olan TİSK, Türk-İş, DİSK, TESK ve TOBB’u  “BİZİM ÇETE’ adıyla dönemin kitabını yazan TİSK Başkanı Refik Baydur’a, sosyal demokrat olduğunu söyleyen CHP’liler tepki vermeyerek alkışlamışlardı.   Ülkesinin ve milletinin milli ve manevi menfaatleri için vahşi kapitalizme karşı, milli ve manevi kalkınma hamlesi yapan rahmetli Erbakan hocaya muhalefet edenler sosyal demokrat olamazlar.

 Zihniyetleri aynı meslekleri farklı olan bu beyler, bilerek bilmeyerek rahmetli Erbakan hocanın ahlak ve maneviyata dayalı milli ve yerli duruşuna, milli kalkınmaya yönelik ağır sanayi hamlelerine karşı geldiler. Yaşanılır bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeniden adil bir dünyanın kurulması yönünde yaptığı çalışmalara, hazırladığı milli ve yerli planlarına köstek olan şer güçlerle birlikte şuursuzca hareket ettiler. 

1940, 1960, 1980 ve 28-Şubat süreçlerindeki CHP’nin tutumuyla, bugünkü CHP’nin tutumu arasında tek bir fark vardı.  Dünün CHP’si, söz ve eylemleri farklı bir tavır içinde değildi. Bugünkü CHP, söz ve eylemleri arasında bir tutarlılık yoktur.  Bir taraftan insanların inançlarına, kılık kıyafetlerine fikir ve düşünce özgürlüklerine, işlerine, aşlarına karşı bir tutum içinde olmadan herkesi kucaklayacağız diyorlar.  Diğer yandan belediyelerden işçi çıkarmak, insanların saç ve sakalına karışmak, İBB TV logosundan minareleri kaldırıp renkli duman işaretleri koymak, Ahlak ve maneviyatta önem veren sanatçıların eserlerini şehir tiyatrolarında oynatılmasına izin vermemek, söyledikleriyle yaptıkları arasında tutarlı olmadıklarının küçücük bir ispatıdır.

Milletimiz; 25 yıldır İstanbul ve Ankara da yapılan yerel hizmetleri gördüğü halde, İstanbul, Ankara ve diğer bazı il ilçelerde, Belediye başkanlıklarını CHP’li adaylara teslim etmiştir. Tabir caizse hazıra konan CHP’li başkanlar zihniyetlerini değiştirmedikçe, halkımızın kendilerine verdiği iktidar vizesini çok ağır bir şekilde sandıktan geri alacağını bilerek hareket etmelidirler. AK partisi de milletin bu kararın çok iyi okuyarak gerekli tedbirleri almalıdır.

 Şer güçlerin dayatmalarına kaşı durmak, vesayetlerin kabul etmemek, Türkiye’nin ve İslam âleminin gücünü dünyaya duyurmak isteyen Sayın Erdoğan’ın, dengeleyici dış politikasını, basit siyasi endişelerden dolayı eleştirmek, sosyal demokrat olduğunu söyleyen CHP’ye yakışmıyor.   Görerek ve yaşayarak edindiğim bilgilere göre, CHP hiçbir zaman sosyal demokrat olamamıştır.  Kendilerini solcu tanıtanlar, sıkıştıklarında genellikle batıya sığınmışlardır. Sosyal demokrat olduklarını söyleyenler, emperyalizme karşı milli ve yerli bir düşünceyle hareket etmedikleri surece, milletten iktidar vizesi alamayacaklardır.  Bu makale eleştiriden çok uyarı niteliğindedir.                       

          

Alaettin KÖKSAL

                                                                                                                               

Bu yazı toplam 777 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
4 Yorum