1. YAZARLAR

  2. Sevcan TAMER

  3. PARLAK YILDIZLAR GİBİ KAYIP KAYIP GİTTİLER…
Sevcan TAMER

Sevcan TAMER

Yazarın Tüm Yazıları >

PARLAK YILDIZLAR GİBİ KAYIP KAYIP GİTTİLER…

A+A-

Son  üç  yıl   kimleri  almadı ki  aramızdan.. Sanki  sözleşmişler  gibi  ard  arda  ve  bir  bir  çıkıp  gittiler.. Bu  ilin  mihenk  taşlarıydı  hepsi.. Kadın  ve  erkek  çınarlar. Öyle  çok ki  kaybettiklerimiz,  bazen  karıştırıyorum  elimde  olmadan.. Çocuklarını,  eğer  geride  kalan  eşleri  varsa  onları  gördüğümde  zor  frenliyorum  kendimi  hatırlarını  sormamak  için..
Bazen de  beynim  kabul  etmiyor  sanırım  sonsuza  dek  yok  olduklarını.. Onları  bir  daha  göremeyecek  olduğumu…
  Canlarım.  Sevgili  arkadaşlarım,  kıymetli  büyüklerim,  kadim  dostlarım  ve  her  şeyden  önemlisi  insani  duygular  adına  kader savaşçılarım..
Canım  büyüğüm,  insanları  yürekten  seven,  çalışkan  insan  Nimet  Aldoğan’la  başladı  sonsuza  yolculuk  aramızdan. Yaşamı  ve  bizleri  çok  erken  bırakan  Demet  Çığşar  geldi  ardından.. Sonra  Mediha  Erok  Teyzem.. Hiç  bırakmazdı  ne  derneğimizi  ne de  beni..
Arkası  geldi  ne  yazık ki.. İzmit’in  öğretmeni,  canımız  Muzaffer  İşler  hocamız  bıraktı  bizi..
Sonra  annem  kadar  sevdiğim  ve  hayatımda  büyük  yeri  olan  derneğimizin  demir  başı  sevgili  Tuncay  Basım.. Evvelsi  gün,  yani  Salı  günü  toprağa  verdiğimizse  hem  bizim,  hem  derneğimizin,  hem de  ihtiyaç  sahibi  bir  çok  kişinin  anası  Solmaz  Balcığil.. 
  Mutlaka  yeni  gelen  çok  başarılı  kardeşlerimiz  var  ilimizin  sosyal  hayatıyla ilgilenen..
Yüz  güldürüp,  baş  okşayan.. Ancak  kalıbımı  basarım ki  onlar  bir  başkaydı..
O değerli  insanların  ne  siyasi,  ne de  başka  bir  güçten  destekleri  yoktu.. O  değerli  insanların  hiç  bir  beklentileri de  yoktu.. Yaptıkları  yardımı  kimsenin  duymasını  istemezler,  duyulmasından  utanç  duyarlardı.. Yıllar önce  bir  çok  STK  ramazan  aylarındaki  iftar  sofralarında  birbirlerini  veya  siyasileri  ağırlarken,  bu  hayırsever  insanların  önerisiyle  Düşkün  ve  Yaşlıları  Koruma  Derneği  büyük  sayılarda  ihtiyaç  sahibi  aileleri,  çoluk  çocuk  olmak  kaydıyla  en  şık  restoranlarda  misafir  ettiler.. Hem de  yemek  parasını da  üstlenip,  bölüşerek.. Bu  bir  ilk  ve  güzel  bir  örnek  olmuştu  ilimizde.. Ben  şahsen  çok  önemli  değerlerini  kaybettiğine  inanıyorum  toplumumuzun..  Bu zaman dilimi  içinde  ben  sadece  derneğimizin  içinden  kaybettiğimiz  koca  yürekli kadınları  yazdım  sizlere. .Onun  dışında  çok  sayıda  İzmitli  kaybettik  erkek,  kadın.. Bir  gün  onları da  yazacağım  sizlere.. Ancak  bu  gün  acımız  bu  doğrultuda.. İki  gün önce  sonsuza  yolcu  ettik  sevgili  büyüğümüz  Solmaz  Balcığil’i.. Ve  tüm  dernek  bünyesinde  hüzün  var.. Dün,  bu  senenin  Haziran  ayı  içinde  olacak   Genel  Kurulumuz  için  yaptığımız  hazırlıklar  sırasında  içimizin  sızladığını  bir  kez  daha  hissettik. Hazırladığımız  Hazurun  Listesinden  üzerini  çizmek  durumunda  kaldığımız  isimler,  kısa  bir  süre  önce  derneğimizin  yıl  dönüm  pastasını  kesiyordu.. Bu günse  yoklar. En  zor  olanı  bir  daha da  gelmeyecekler.
Fakat  onlar  asla  yok  olup,  silinmedi. Hep  bizlerle  birlikte  olacaklar. İhtiyaç  sahibi  olan  aileler  onları  daima  dualarla  anacak. Bize  gelerek,  çok  bir  şey  yapamazsak da  onların  arkasından  el  açıp  Kur’anı Kerim  okuyup  çok  çok  dua  edeceğiz  diyorlar,  gözleri  yaşlarla  dolu  dolu... Bu  ildeki  bir  çok  hayır  derneğinde  hizmetleri de  vardı  rahmetli  büyüklerimizin.. Demek ki,  bu  sevgi  ve  ölümsüzlük   seli  çok  fazla  koldan  ruhlarına  huzur  verecek  ve  onların  unutulmasına  en  önemli  etken  olacaktır.
Ne  mutlu  sizlere  değerli  büyüklerim.. Kader  arkadaşlarım.. Sizinle  çok  işler  yaptık,  çok  yaralar   sardık,  çok  problemler  çözdük.. Dilerim  her  biriniz  ahrette  cennet  mekanlarda  oturur, meleklerle  arkadaş  olursunuz.. Biz  ve  bu  il  sizleri  asla  unutmayacaktır.
Ruhunuz  şad  olsun. Kabriniz  huzurla  dolsun. Sizi  özleyeceğiz…

Bu yazı toplam 1459 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
3 Yorum