1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Pehlivan, “Herkes yoluna” mesajı verdi
Pehlivan, “Herkes yoluna” mesajı verdi

Pehlivan, “Herkes yoluna” mesajı verdi

Önceki gün öğlen saatlerinde Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ile 15 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptım. Kendisi aradı. Son gelişmelerle ve hakkında çıkan suçlamalarla ilgili söyleyecekleri v

A+A-

Önceki gün öğlen saatlerinde Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ile 15 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptım. Kendisi aradı. Son gelişmelerle ve hakkında çıkan suçlamalarla ilgili söyleyecekleri vardı. Tabir yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü. Çok sert konuştu. Söylediklerini dünkü gazetemizde okudunuz. Kocaelispor yönetimi U-18 takımı futbolcularının lisansları ile A2'ye gönderilen futbolcuları istiyordu Pehlivan'dan. Bir anlamda Pehlivan'dan destek bekliyordu. Ben de bu konuda yazılar yazdım, “Benim tanıdığım Pehlivan genç futbolcuları verir, zorluk çıkarmaz” dedim. Ancak bu konuda yanıldım. Pehlivan kesin bir tavırla “Ne lisansları veririm, ne gençleri gönderirim. Hepsi bana lazım” dedi ve ekledi: “ Kocaelispor yönetimi benim imkanlarıma güvenip mi göreve geldi”

PEHLİVAN GENÇLERİ VERMELİYDİ

Doğrusu ben Pehlivan'ın olumlu bir yanıt vereceğini düşünüyor, buna çok inanıyordum. Sonuçta Kocaelispor zordaydı, bu kentin ilçe belediye başkanından beklenen de zor durumdakine destek olmaktı. Pehlivan'ın tavrına üzüldüm. Bu tavrı doğru bulmadığımı da belirtmek isterim. Kocaelispor'a elini uzatmalıydı. Pehlivan kendisiyle ilgili Kocaelispor düşmanı suçlaması yapılmasına çok kızmış, “Bu kentte Kocaelispor'u benim kadar seven, Kocaelispor için taşın altına benim kadar elini koyan yoktur” dedi. Çok iddialı sözlerdi bunlar. Sevgili Pehlivan konuşmasında çok önemli bir mesaj verdi, “Duygusallıkla, iyi niyetle bu işler olmaz. Bir yere kadar gidersiniz. Kocaelispor'u mevcut borcuyla yaşatamazsınız. Gerçekçi olmak lazım. Kocaelispor'un tek kurtuluş yolu bizim ortaya koyduğumuz projedir. Kent bunu 2-3 yıl sonra çok net bir şekilde görecektir” dedi.

“UFAK TEFEĞİM AMA ETİM SERTTİR”

Körfez Belediye Başkanı Pehlivan konuşmasının finalinde Kocaelispor yönetimine seslendi,  “Benden bir şey istemesinler, beni rahat bıraksınlar. Muhatabım da değiller. Ne yaparlarsa yapsınlar, engel olacak değilim” dedi. Bir anlamda herkes yoluna mesajı verdi. Pehlivan'ın, “Beni ufak tefek görüp aldanmasınlar, benim etim serttir” sözleri son günlerde yaşananlara ne kadar öfkelendiğinin açık göstergesi. Bakalım Pehlivan'ın bu açıklamaları kent kamuoyunda nasıl yankı bulacak. Merak edilen başka bir nokta Kocaelispor yönetimi bu açıklamalara bir yanıt verecek mi?

ESKİSİNİN YERİNİ ALAMAZ

Başkan Pehlivan'ın söylemleriyle ilgili yorum yapmam gerekirse. Görüşlerine saygı duyuyorum. Bu kentte Pehlivan ile aynı düşüncede olanların sayısının da az olmadığını biliyorum. Ancak projeye karşı çıkanların sayısının çok daha fazla olduğu kanaatindeyim. Anket sonuçlarına bakarak rakam vermem gerekirse, yüzde 65'e yüzde 35. Projeyi destekleyenler kuruluş tarihi, mazi gibi manevi değerleri bir tarafa bırakıyor, önemsemiyor. Yeni Kocaelispor'un eskisinin yerini alabileceğini düşünüyor.  Projeye karşı çıkanlar ise önce manevi değerler diyor, yeni kurulacak kulübün hiçbir şekilde Kocaelispor'un yerini alamayacağını söylüyor.

Pehlivan'ın kente heyecan getirecek bir takım yaratma, iki yıl içinde Süper Lig'e çıkarma düşünce ve çabalarını önemsiyor, önemsemekle kalmayıp destekliyorum.  Ancak bunlar için ödenecek bedelin Kocaelispor'un kapatılması olmasına asla razı değilim.

Murat Aydın ile yarınki seçimleri konuştuk

Yarın amatör futbolumuz için önemli bir gün. Zira hem futbolun patronu konumundaki İl Temsilciliği hem de tertip komitesi seçimleri yapılacak. Öncelikle seçimlerin ilimiz amatör futboluna hayırlı olmasını diliyorum.

“MİTHAT AĞA'DAN MEMNUNUZ”

Birkaç gün önce İl Temsilciliği seçimiyle ilgili bir yazı yazmıştım. Futbol İl Temsilcisine yönelik bazı kulüplerin şikayetleri vardı. Ve ASKF bunu dikkate alarak seçim kararı verdi. Bu yerinde bir düşünceydi. Yazımda İl Temsilcisi Mithat Ağa'nın iyi niyetinden hiçbir şüphem olmadığını, çok çalıştığını ancak önemli hatalar yaptığını belirterek, seçimde mutlaka karşısına aday çıkması gerektiğini, kulüplerin önünde seçenekler olması gerektiğinin altını çizmiştim. Yine yazımda ASKF'nin de olası rakip çıkması durumunda adaylara eşit mesafede durması gerektiğini belirtmiştim. ASKF Başkanı Murat Aydın ile bu yazımla ilgili konuştum. Sevgili Aydın, Mithat Ağa'dan bazı kulüplerin rahatsız olmasını saygıyla karşıladığını ancak kesinlikle aynı görüşte olmadığını söyledi. Aydın, “İl Temsilcimizden son derece memnunuz. Bu zor görevi en iyi şekilde yapıyor” dedi. Aydın, Ağa'nın yarınki seçimde yeniden aday olacağı bilgisini verdi, “Başka bir aday çıkar mı bilemiyorum. Şu ana kadar bir başvuru olmadı. Ancak başvuruyla ilgili bir zaman sınırı yok. İsteyen seçim günü gelir adayım diyebilir” dedi.

MURAT AYDIN RÜZGÂRI ESİYOR

Aydın'a, “Peki Mithat Ağa'nın karşısına rakip çıkarsa sizin tavrınız ne olacak. Ağa'ya açık destek verecek misiniz, yoksa adaylara eşit mesafede mi olacaksınız ?” diye sordum. Murat Aydın soruma, “Başarılı işler yapan Mithat Ağa'nın devam etmesini istiyoruz. Ancak hiçbir kulübü arayıp Mithat Ağa'yı destekleyin demedik, demeyeceğiz. Böyle bir zihniyetimiz yok. Kulüplerimizi yönlendirmek, kullanacakları oya etki etmek gibi bir düşüncemiz asla olamaz” dedi.  Ben hemen araya girdim, “Kulüpleri aramamıza gerek yok ki, kaşınızla gözünüzle bir işaret yaparsınız oylar o tarafa gider” diye takıldım. Gülümsedi, “O kadar da olacak artık” dedi. Aslında şakayla karışık bir gerçeği ortaya koydum ben. ASKF'de Murat Aydın'ın gücü her geçen gün büyüyor. Türkiye'de nasıl siyasi bir rüzgar varsa, benzer rüzgar bizim ASKF'de de Murat Aydın'dan yana esiyor. Geçen kongreyi açık ara kazanmıştı. Bu rüzgar devam ederse, bir dahaki seçimde karşısına aday bile çıkmaz diye düşünüyorum.

Dileğimi tekrarlayarak yazıma nokta koymak istiyorum. İl Temsilciliği seçiminde Mithat Ağa'nın karşısına mutlaka aday, adaylar çıksın. Kulüplerin önünde tercih seçeneği olsun. ASKF Başkanı da mümkün olduğunca tarafsız kalsın. Sandıktan çıkan sonuca herkes saygı göstersin.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.