1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “PKK de” ne demek?..
“PKK de” ne demek?..

“PKK de” ne demek?..

Siyasi partilerin temsilcileri, toplumu kendi partilerinin politik görüşleri doğrultusunda motive etmeye çalışanlar, söyledikleri her söze dikkat etmelidirler. Ağızlarından çıkanı kulakları duymalıdır.

A+A-

Siyasi partilerin temsilcileri, toplumu kendi partilerinin politik görüşleri doğrultusunda motive etmeye çalışanlar, söyledikleri her söze dikkat etmelidirler. Ağızlarından çıkanı kulakları duymalıdır. Tersi olursa tepki çekerler, giderek de inandırıcılıklarını yitirirler.

Sıra dışı günlerden geçiyoruz. AKP Türkiye’yi giderek borç batağına iyice sürüklüyor bir yandan, dış politikada tutarsız bir tavır sergiliyor bir yandan, asker ya da polis, ya da sivil vatandaş olarak, kendi insanının can güvenliğini sağlayamıyor bir başka yandan.

Gazeteler yazıyor; Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın “çıraklık” döneminde, asker, polis ve korucu olmak üzere 332 güvenlik görevlisi şehit olmuş…

Erdoğan’ın “kalfalık” döneminde şehit edilenlerin sayısı ise; 503…

Son seçimlerden sonra, yani “ustalık” döneminde şehit güvenlik personeli sayısı ise 64…

Topluyorsunuz alt alta, ortaya 899 gibi bir rakam çıkıyor…

Bu insanlar bu ülkenin insanları ve görevliler. Devlet kendilerine bu ülkenin sınırlarını korumaları için görev vermiş, onlar da bunu yerine getirebilmek için çaba harcıyorlar.

Kim, sözü geçen 899 insanımızı kim şehit etmiş?..

Bu sorunun yanıtı tektir ve o da “PKK”dir. Tersini söyleyecek kimse var mı? Bu insanlar birbirlerini öldürmedi değil mi?

Öyleyse, bir siyasi partinin sorumlusu, hem de il başkanı çıkıp da;

“PKK da eylem yapmamalı” gibi bir şeyler söylerse, bu il başkanı ne demek istemiştir?..

BDP Kocaeli İl Başkanı sayın Mehmet Alçınkaya’ya soralım şimdi; sayın Alçınkaya, siz bunları söylerken, böyle bir açıklama yaparken ve açıklamanızın sonuna mı, başına mı her neyse “barış hemen şimdi” gibi bir tümce de eklerken, PKK’nin eylem yaptığını kabul ettiğinizi mi söylüyorsunuz?..

Sözlerinizden; “Ama, devlet de eylem yapıyor” anlamını mı çıkarmalıyız?..

“Çukurca’da öldürülen askerler, o tabutların içinde yatanlar sadece onların çocukları değil” derken söylediğiniz “onlar” kimdir?..

“Peki, PKK iyi mi yapıyor” gibi bir soru sormuş ve yine kendiniz yanıtlamışsınız bu soruyu. Demişsiniz ki;

“Bana göre iyi yapmıyor. PKK da eylem yapmamalı, devlet de yapmamalı”.

Bu yorum, sizin PKK ile Türkiye Cumhuriyeti’ni aynı konumda görmeniz gibi mi yorumlanmalı bizce?..

“AKP sivil ve askeri operasyonlara derhal son vermelidir. Kara ve hava hareketine derhal son vermelidir” derken, bu operasyonların durup dururken, gerekçesiz olarak yapıldığını mı söylüyorsunuz?..

Ve son söylediğinize bakıyorum. Yani;

“Emek yoğunluklu Kocaeli kentinde, ırkçı ve milliyetçi söylemlerden uzak bir şekilde, sesini barışın sesine katarak, barış için mücadeleyi yükseltmelidir.” söyleminize!..

Sözlerinizi tartarak, ölçerek, biçerek söylerseniz barışa daha çok katkı yapmış olursunuz sayın Alçınkaya. Bir de, kimin ırkçı, kimin işbirlikçi olduğunu yeniden gözden geçirmenizi öneriyorum!..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.