1. YAZARLAR

  2. Süleyman PEKİN

  3. PKK silah bırakacakmış, şaşarım
Süleyman PEKİN

Süleyman PEKİN

Yazarın Tüm Yazıları >

PKK silah bırakacakmış, şaşarım

A+A-
Hükümet, MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural’ın dediği gibi 7 Haziran Seçimleri için ilk projesini koalisyon ortağıyla birlikte açıkladı. AKP ile HDP ortaklığının (Şirket-i Şerriye) bu büyük projesi (!) neymiş: PKK’YA SİLAH BIRKATIRMAK.
Attila İlhan’ın “Ne kadınlar sevdim, zaten yoktular” deyişine benzer; “13 yıldır PKK’ya ne silahlar bıraktırdık, zaten tepemize çıktılar”.
Ellerindeki Kalaşnikof, Kanas, RPG-7 gibi demode silahları bıraktırıp M-16, Stinger, Tank Combat, Patriotlar aldırmaksa niyetiniz milletçe yaşadık (!) demektir.
Yok bu, Noel Baba’nın çocukların astığı çoraplara Yılbaşı Gecesi bacadan girip hediye bırakmasıysa bizim Seçim Sandığını böyle popüler paganist hareketlerle kandıramazsınız.
Terör örgütüne silah bıraktırma, yağlı güreşleri yağsız yaptırmaya benziyor. PKK’yı kamuya yararlı dernek statüsünde çevreye duyarlı bir STK da yapacak mısınız? Apo’ya devlet nişanı olarak Üstün Hizmet Madalyası da takacak mısınız?
PKK silah bırakacaksa arkası da gelecektir. Mesela; Rıdvan Dilmen futbol konuşmayı, Bülent Ersoy şarkı söylemeyi, Rıza Zarrap bazı siyasilerimize destek vermeyi bırakabilir.
Bir terör örgütünün kafasını kırıp silahlarıyla birlikte bir kenara atabilirsiniz. Teröriste beyefendi muamelesi yaparak ancak bitlerini azıtabilirsiniz.
Celalî İsyanlarını bilmiyorsunuz; tarih okumadınız. 3’lü ateş sacayağı olan Balkanlar-Kafkasya-Ortadoğu üçgeninin ortasındaki dikdörtgenle oluşturduğunuz 7 coğrafi bölgeli Tek Mukavim Merkez’den de haberiniz yok. 
Stratejisini Mehmet oğlu Ahmet Davutoğlu’na yazdırdığınız ama derinlemesine tüm yapım işlerini ABD ve Saz Arkadaşları ile taşeron olarak ortak ittihaz ettiği Peşmerge-PKK-PYD triosunun üstlendiği hengamede siz insanlara sigarayı dahi bıraktıramazsınız.
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin deyimiyle, “AKP & PKK ver-kaç’ı, Türkiye kalesine gol olup yağmıştır”. Kaleci Volkan ne yapsın?
10 maddelik sözde anlaşmayla Osmanlı yadigârı Dolmabahçe’de Sevr hazırlığı yapanlar ateş her yeri yaktığında bu ülkede mi olacaklar; İsviçre’de mi, Dubai de mi?
Ve iş Toprak ülüşmesine, Özerklik / Özyönetim bölüşmesine gidiyorsa 7 Haziran da, 8 Haziran da kurtaramaz sizi. 
Yüzde 40 bandının altında olma psikolojisinden kaynaklı Meclis’te ve Üniversitelerde provokasyonlara başlayan İktidar, sandıkta kazanmak için tüm ülkeyi rulet masasında ortaya sürmekten çekinmemiştir.
‘Ya biz varız ya da yansın ortalık!’ rolüne saplı zihinler, Kuran’ı da referans göstersen şımarıklıkta sersemleşmekten ötürü “Biz babadan böyle gördük” der, başka lisan bilmezler. 
HDP barajı aşarsa açıktan Hükümet ortağı olarak, aşamazsa aleni dolaylı desteğini Sandık ambalajında sunarak ‘Elele, “Etnik Cehennem”e doğru kör bir koşudur bu’. 
“İnnel insane le zalûmun keffâr / Şüphesiz ki insan çok zalim ve pek nankör.”
Bu yazı toplam 421 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum