1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Potansiyel aday: Güngör Arslan
Potansiyel aday: Güngör Arslan

Potansiyel aday: Güngör Arslan

Kocaelispor’un 27-28 Kasım’da yapılacak olan olağanüstü genel kurulu için artık geriye sayıyoruz. Üç hafta sonra yine önemli bir kongre yapacağız. Mevcut başkan Muammer Çelik, son kararını verdi

A+A-

Kocaelispor’un 27-28 Kasım’da yapılacak olan olağanüstü genel kurulu için artık geriye sayıyoruz. Üç hafta sonra yine önemli bir kongre yapacağız. Mevcut başkan Muammer Çelik, son kararını verdi, “Kesinlikle yokum” dedi. Çelik’in mevcut şartlar dikkate alındığında devam etmemesi doğru bir karardı. Şimdi gündemde tek bir soru var: Kocaelispor’u yönetmeye kimler talip olacak?

GÖZLER ARSLAN’A ÇEVRİLDİ

Bu noktada gözler Bizim Kocaeli Gazetesi sahibi Güngör Arslan’a çevrilmiş durumda. Güngör Arslan, son Pendik maçında kelimenin tam anlamıyla bir gövde gösterisi yapmıştır. Vali Ercan Topaca’nın kendisinin daveti üzerine maça geldiğini söylemesi, maç bitiminde soyunma odasına inip prim sözü vermesi Güngör Arslan’ın potansiyel aday olduğunun açık göstergeleri. Pendik maçındaki tabloya baktığımızda Valimizin Arslan’a son derece sıcak baktığı rahatlıkla söylenebilir. Arslan’ın Valinin desteği gibi önemli bir güvencesi, garantisi vardır. Dışarıdan bakınca Güngör Arslan potansiyel aday durumundadır.

SIRP SORUNUNDAN ÖNCE ANAHTARI İSTEMİŞTİ

Güngör Arslan’ın adaylığını konuşurken biraz geriye gitmemiz de gerekiyor. Bilindiği gibi Arslan, Sırp sorunu aşılmadan önce ortaya çıkmış, “Oluşturacağım yönetimde hem Sırp sorununu aşarım, hem de mevcut takımı maddi anlamda mutlu ederim. Bu takımı ligde bırakırım” demişti. Arslan’ın en önemli şartı da karşısına rakip çıkmamasıydı. Arslan kongre öncesinde anahtarın kendisine verilmesi çağrıları da yapmış ancak Muammer Çelik, “Güvenmiyorum” dediği Arslan’a kulübü bırakmamıştı. Arslan da son tarih vermiş, anahtar o son tarihe kadar kendisine gelmeyince, “Artık yokum” demişti.

ADAY MI, DEĞİL Mİ AÇIKLAMALI

Bugünkü koşullar çok farklı. Tablo olumlu yönde değişti. Sırp sorunu aşıldı. Böylece yeni yönetimi bekleyen önemli bir yük ortadan kalktı. Göreve gelecek yönetimin sorumluluğu futbol takımını ve personeli maddi anlamda mutlu etmek, zorunlu ihtiyaçları karşılamak. Bunun için de öyle abartılı bir paraya ihtiyaç yok. Tablo olumlu yönde değişti değişmesine ancak Güngör Arslan’ın bugünkü düşüncesi nedir?  Dün daha zor koşullarda varım diyen Arslan, bugün koşulların yarı yarıya iyileşmesiyle birlikte nasıl bir düşünce içerisindedir. Adaylığı yeniden söz konusu mudur, bu yönde bir çalışması var mıdır?

Güngör Arslan kamuoyunda potansiyel aday olarak gözükmektedir ama asıl önemli olan kendisinin kararı, niyeti nedir? Kongreye artık sayılı günler kalmıştır ve Arslan’ın en kısa sürede aday olup olmayacağıyla ilgili net tavrını ortaya koyması gerekir. Kocaelispor kamuoyu Arslan’ı bekliyor. Bu arada farklı bir oluşumun yönetime talip olacağı yönünde de emin kaynaklardan bilgi aldım. Gelen bilgiler, oluşumla ilgili cuma gününe kadar bir açıklama yapacağı yönünde. Merakla bekliyoruz.

Hakemlerle ilgili iki çarpıcı iddia

Hakem kurumuyla ilgili iki çarpıcı iddia var. Her ikisi de çok önemli. Kayıtsız kalamazdım. Olayları, daha doğrusu iddiaları köşeme taşımaya karar verdim.

RAPORU DEĞİŞTİRDİLER Mİ?

İlki, bizim yeğen Hakan Yılmaz’ın noksandakika.com sitesinde Gölge Hakem tarafından gündeme getirilmiş. Gölge Hakem tarafından ortaya atılan iddia şu: “Geçtiğimiz günlerde ilimizde oynanan bir müsabakada hakem maçın son dakikalarında bir oyuncunun fiili saldırısına maruz kalmış. Darbe alan hakem Serkan Çiftçi müsabakayı tatil etmeyip, kurallara aykırı hareket ederek 90 dakikayı tamamlıyor. Daha sonra hakem, sahada yaşadığı saldırıyı raporunda ayrıntıları ile belirtiyor. Hakemin raporunu okuyan yöneticiler, belirttiği ortamda müsabakanın devamının doğru olmayacağını ve kendi kendini ele vermiş olacağını dolayısı ile raporu değiştirmesi gerektiğini söylüyorlar. Hakem de raporunu değiştiriyor, kendisine yapılan saldırıdan raporda bahsetmiyor”

DEĞİŞİKLİK KAĞIDINI İMHA ETTİLER Mİ?

İkinci iddiaya gelince. Hangi maç, hangi hakem triosu olduğunu öğrenemedik. Sadece U-17 Ligi’ne dahil olduğunu biliyoruz. Maçın oynandığı tarih ve saha var. Karşılaşma 23 Ekim tarihinde Saraybahçe Avni Kalkavan Stadı’nda oynanıyor. Söz konusu maçta takımlardan biri yanlışlıkla dört oyuncu değişikliği yapıyor. Hakemler de maç sırasında bunun farkına varamıyor. Maç bitiyor hakemler soyunma odasında esame listeleri ve değişikliklere göz atarken, takımlardan birinin dört oyuncu değişikliği yaptığı fark ediliyor. Kural hatasını gerektiren bir durum bu. Aynı zamanda önemli bir hakem hatası. Hakem triosu bir çare arıyor ve buluyor. Dört oyuncu değişikliği kağıdından biri imha ediliyor. Böylece hakemler kendilerini kurtarıyor.

BÜYÜK SKANDAL, REZİLLİK

Dediğim gibi bunlar sadece iddia. Ancak çok sağlam kaynaklara dayanılarak ortaya atılan iddialar. İlkinde İl Hakem Kurulu, ikincisinde bir maçın hakem triosu suçlanıyor. Üstelik suçlar da çok ağır. Birinci olayda yanlış üstüne yanlış var. Önce maçın tatil edilmesini gerektirecek bir olay yaşanıyor. Hakem yaptığı hatayla bir tarafı mağdur ediyor, diğer tarafı ödüllendiriyor. Hadi o hata. Sonrasında raporun değiştirilmesi tam bir skandal. İkinci olayda kural hatası işleniyor. Maçın tekrarını gerektirecek bir durum bu. Hakemler kendilerini kurtarmak adına, bir takımın mağduriyetine neden oluyor. Nereden bakarsanız bakın, her iki olay tam bir skandal, tam rezillik.

Buradan Merkez Hakem Kurulu’na ve özellikle Bedri Dölkeleş’e sesleniyorum. Bu iddiaları soruşturun, gerçekleri ortaya çıkartın ve sorumlulara gereken yaptırımı uygulayın.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.