1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ramazan Baştürk öncülüğündeki oluşum için kamuoyu oluşturmalıyız
Ramazan Baştürk öncülüğündeki oluşum için kamuoyu oluşturmalıyız

Ramazan Baştürk öncülüğündeki oluşum için kamuoyu oluşturmalıyız

Bir gerçek var ki, Sırpların parasını bulmamız, acil ihtiyaçları karşılamak için kaynak oluşturmamız sadece günü kurtarma adına atılacak adımlar. Bu adımlar atılmalı elbette ancak bir taraft

A+A-

Bir gerçek var ki, Sırpların parasını bulmamız, acil ihtiyaçları karşılamak için kaynak oluşturmamız sadece günü kurtarma adına atılacak adımlar. Bu adımlar atılmalı elbette ancak bir taraftan da kalıcı, köklü bir çözüm için girişimlerde bulunmalı, bir şeyler yapmalıyız. Kocaelispor’u borç yükünden kurtarıp yeniden ayağa kaldırmamın olmazsa olmaz şartı Büyükşehir’in desteğidir. Bu desteğin gelmesini sağlamanın yolu da işi bilen, güvenilir bir yönetim oluşumu sağlamaktır.

Vali’den gelen işaret

Cuma günü yaptığımız ziyarette Sayın Valimiz Ercan Topaca, bir oluşumun varlığından söz etti. Bu oluşumdan söz ederken gözlerinin içi parlıyordu. Adeta Kocaelispor’u kurtaracak yönetim geliyor mesajı veriyordu. Hemen o anda aklıma MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı sevgili Ramazan Baştürk geldi. Son günlerde Kocaelispor ile Ramazan Baştürk isimleri birlikte konuşuluyordu. Valimizin işaret ettiği oluşumun bu olabileceğini düşündüm. Ve ertesi gün köşeme de bu tahminimi yazdım. Güçlü bir olasılık bu. Ancak olmayabilir de. Bence Valinin işaret ettiği isim Baştürk olmasa bile bu ismin gündeme gelmiş olması çok önemlidir.

Baştürk, aradığımız kurtarıcı

Bence Kocaelispor’un aradığı kurtarıcı kesinlikle Ramazan Baştürk’tür. Baştürk, Kocaealispor yönetiminde birçok kez görev almış bir isimdir. Yönetimlerde özellikle alt yapı sorumlulukları görevini almıştır. Spor kulüpleri nasıl yönetilmeli, başarı için hangi yollardan gidilmeliyi en iyi bilenlerdendir.  MOBESKO mucizesinin mimarıdır. Tanıyan herkesin sevdiği, takdir ettiği bir isimdir. Son derece güvenilirdir, dürüsttür. Bu ilde kimse onun hakkında en küçük olumsuz bir şey söyleyemez. Özetle Ramazan Baştürk, Kocaelispor’un aradığı kandır, aradığı ilaçtır. Kocaelispor’u bu uçurumdan, bu bataktan kurtarabilecek birkaç isimden biridir. Ramazan Baştürk, Kocaelispor için bir şanstır, fırsattır.

Tüm kent desteğini göstermeli

Yapılması gereken tek bir şey var. Ramazan Baştürk öncülüğünde bir oluşum için kamuoyu oluşturmak. Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik, isim ortaya çıkar çıkmaz desteğini verdi. Kocaelispor eski başkanları, yöneticileri, eski futbolcular, sivil toplum örgütleri, taraftarlar, spor basını herkes bu oluşumu desteklemeli, bu yönde mesajlar vermeli. Kamuoyu oluşturmalı, baskı yaratmalıyız. Kent bu isim üzerinde anlaşmalı, kenetlenmeli. Ramazan Baştürk çok iyi bir Kocaelisporludur. Kulübün bugünkü haline en çok üzülenlerden biridir. Kocaelispor’u yeniden ayağa kaldırma adına verilecek her görevi yapmaya da hazırdır. İşim yoğun, ailevi sorunlarım var gibi bahanelere sığınıp görevden kaçacak yapıda biri asla değildir.

Başkan ve vali de destekleyecektir

Ramazan Baştürk öncülüğündeki oluşuma Valimizin de, Büyükşehir Belediye Başkanımızın da büyük destek vereceğini düşünüyorum. Hatta onların da bu ismin Kocaelispor’un başına geçmesinden büyük mutluluk duyacaklarına inanıyorum.  Zaten Kocaelispor’u içinde bulunduğu borç yükünden kurtarmak için bu iki makamın desteği olmazsa olmaz koşuldur. Vali-Başkan destekli işi bilen, güvenilir bir yönetim Kocaelispor’u yeniden ayağa kaldırır. Ne bu kent, ne bu kentin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaelispor’u emanet etmek için Ramazan Baştürk’ten daha iyisini bulamaz.

Kongreyle ilgili bilgilendirme

Kocaelispor’un kasım ayındaki olağanüstü kongresiyle ilgili kafalarda soru işaretleri olduğunu düşündüğüm için okurlarımı aydınlatmak istiyorum. Malum yönetim ilk kongre tarihini 8 Kasım Pazartesi olarak açıklamıştı. Bir hata yapılığı sonradan anlaşıldı. Tüzükte yapılan son değişikliğe göre Kocaelispor kulübü kongrelerini sadece hafta sonları yapabiliyordu. Uyarı sonrasında hatadan dönüldü, yönetim toplanıp kongre gününü hafta sonuna aldı.

Cumartesi ibra, pazar seçim

Tüzükte başka önemli bir değişiklik daha yapılmıştı. Bu değişikliğe göre kongrelerin bir yerine iki günde yapılması öngörülüyordu. İlk gün raporların okunması ve ibra edilmesi, ikinci gün ise seçimin yapılması gerektiği belirtiliyordu. Büyük kulüpler yıllardır kongrelerini bu şekilde yapıyor. Cumartesi raporların ibrası, Pazar seçim. Kocaelispor kulübü de artık kongrelerini bu şekilde yapacak. İlk toplantı tarihi 6-7 Kasım olarak belirlendi. Bu tarihlerde çoğunluğun sağlanma ihtimali yok. İkinci toplantı tarihi ise 27-28 kasım olarak açıklandı. Burada hemen bir soru akıllara geliyor. Neden iki toplantı arasındaki zaman bu kadar fazla. İlk toplantıdan bir hafta sonra kongre yapılamaz mıydı diye bir soru sorulabilir.

Bayram tatili dikkate alındı

Benim aklıma da geldi, Başkan Çelik’e sordum bunu. Çelik, “Bir hafta sonra yani 13-14 Kasım’da elbette kongreyi yapabilirdik. Buna bir engel yoktu. Ancak ben kongreye fazla katılım olsun istiyorum. Herkesin beklentisi de budur zaten. Kurban bayramı 16 Kasım Salı günü başlıyor. 15 Kasım Pazartesi arife. Kurban Bayramı tatil süreci 13 Kasım’da başlayıp 21 Kasım’da sone eriyor. 9 günlük bu süreçte insanlar tatile gidecekler. Üyelerimizin önemli bir bölümü burada olamayacak. Bu durumu dikkate alarak, kongreyi tatil sonrasındaki hafta sonuna bıraktık. Bu tarih de 27-28 Kasım. Kongre tarihleri konusunda bir hata yaptığımı düşünmüyorum” dedi.

Bu konuda Çelik’e hak veriyorum. Düşüncesi doğru. Kongrelerimize zaten doğru dürüst bir katılım olmuyor. Kurban bayramı tatiline rast gelse, kimseyi bulamazdık. Başkan Çelik kongreyi bayram tatili sonrasına bırakmakla iyi yapmış.

Halefler : “Herkes katkı vermeli”

Kocaelispor Kulübü’nde uzun yıllar yöneticilik yapan, mali konulardan sorumlu olan, bir dönem futbol şubesine de bakan Bekir Halefler’den telefon aldım. Kurtuluş Zirvesi’ne katılması için Halefler’e cepten mesaj çekmiştim. Dönmemişti. Sevgili Halefler, “İl dışındaydım, zirveye gelmem mümkün değildi. İzmit’e dönüşte sana uğramayı düşündüğüm için telefonla aramadım” dedi. Halefler zirvenin fiyasko ile sonuçlanmasına çok üzüldüğünü belirterek, “Böyle bir tablonun ortaya çıkacağı kimsenin aklına gelmezdi. Şaşkınım, şoktayım” dedi. Bekir Halefler, eski yönetici olarak Kocaelispor’a gücü yettiğince her zaman katkı verebileceğini söyledi, “Üzerime düşen sorumluluktan asla kaçmam. Gerekeni yaparım. Ancak önemli olan çoğunluğun taşın altına elini koyması. Bu yük birkaç kişinin vereceği katkıyla taşınmaz. Tüm eski yöneticilerin kampanyaya katılması gerekir. Böyle bir oluşum sağlanmalı” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.