1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ramazan Baştürk’e destek yağıyor
Ramazan Baştürk’e destek yağıyor

Ramazan Baştürk’e destek yağıyor

“Kocaelispor’u kurtaracak isim Ramazan Baştürk’tür” dedik, kenti ayağa kaldırdık. Bu isim kenti heyecanlandırdı. Sadece Baştürk değil, bizler de yoğun destek mesajları alıyoruz. Önceki gün

A+A-

“Kocaelispor’u kurtaracak isim Ramazan Baştürk’tür” dedik, kenti ayağa kaldırdık. Bu isim kenti heyecanlandırdı. Sadece Baştürk değil, bizler de yoğun destek mesajları alıyoruz. Önceki gün öğleden sonra Bekirpaşaspor eski yöneticisi sevgili Osman Yılmaz aradı. Osman Yılmaz benim spor camiasında sevdiğim, değer verdiğim bir isimdir. Görüşlerine, önerilerine önem veririm. Sevgili Yılmaz, önce köşemin fanatiklerinden olduğunu, her yazımı büyük dikkatle takip ettiğini söyledi, methiyeler düzdü. Sağ olsun, var olsun.

“Kocaelispor’u kurtarır”

Osman ağabeyin arama amacı Ramazan Baştürk’tü. “Ramazan Baştürk öncülüğündeki oluşum için kamuoyu oluşturmalıyız” başlıklı yazımı okuduğunu ve desteklediğini belirterek, “Öncelikle bu ismi gündeme getirdiğin için seni kutluyorum. Baştan belirteyim son derece doğru bir isim, sağlıklı bir proje. İnsanları daha iyi tanımak için birlikte çalışmak gerekir.  Ramazan Baştürk ile Bekirpaşaspor’da üç yıl birlikte yöneticilik yaptım. Ramazan Baştürk’ü iyi tanıdığımı düşünüyorum.  En zor, çileli günlerimizdi. Birlikte çok iyi işler çıkardık. İşini bilen ve iyi yapan, idealist biri. Kocaelispor’u içinde bulunduğu bu çıkmazdan çıkartabilecek donanıma sahip. Ramazan Baştürk ismini ve öncülüğünde oluşacak oluşumu destekliyorum. Üzerime ne düşüyorsa yapmaya hazırım. Ayrıca Bekirpaşaspor kulübünün yetiştirdiği böylesine değerli bir ismin Kocaelispor’un kurtarıcısı olarak gösterilmesi bizi onurlandırdı” dedi. Yılmaz, Bekirpaşaspor yönetiminde birlikte görev yaptığı Yaşar Can isminden de övgü ile söz etti, “Yeni oluşumda onun da olmasını isterim” dedi.

“Yaşar can da oluşumda olmalı”

Sevgili Osman Yılmaz, 2000 yılına gitti, İzmitspor’u Kocaelispor’un pilot takımı yapma günlerinden söz etti, “ Çok tartışma çıktı. Pilot takım olayını destekleyenler de vardı, istemeyenler de. Kocaelispor’un gidişatı kötüydü, batağa sürüklendiği belliydi. Ben çıktım Kocaelispor’un arkasına takılıp birlikte batmayalım, İzmitspor ismi bir gün Kocaelispor’a lazım olur, bunu düşünerek hareket edelim dedim. Sonrasında yaşananlar ortada” dedi.

Kurt ve kaya’dan tam destek

Yine önceki gün eski yöneticilerimizden, SS 5 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı sevgili Mustafa Kurt gazeteye uğradı. Sevgili Kurt, Ramazan Baştürk ismini duyduğunda büyük mutluluk yaşadığını söyledi, “ Bence en doğru isim, isabetli bir seçim. Kooperatifim ve şahsım adına bu oluşuma her türlü desteği veririm” dedi. Dün öğleden sonra Ramazan Baştürk ile Bekirpaşaspor’da birlikte yöneticilik yapan bir başka isim Celal Kaya aradı. Celal ağabey de Baştürk’e tam destek verdi, “Kocaelisporlular olarak kan ağlıyoruz. Bu kulübü bu noktaya getirenlere lanet okuyoruz. Böylesi karamsar, umutsuz bir durumda Ramazan Baştürk ismini yakalamanız gerçekten mutluluk ve heyecan verici. Eski borç yükünün omuzlanmasında gereken destek sağlanırsa Baştürk kuracağı güçlü ekiple bu kulübü uçurur” dedi.

Kentin önemli spor adamları verdikleri mesajlarda Ramazan Baştürk’ün kesinlikle doğru isim olduğunu vurguluyorlar, “Kocaelispor’u bir tek o kurtarır” diyorlar. Ramazan Baştürk öncülüğündeki oluşum için istediğimiz, beklediğimiz kamuoyu oluşuyor.

Malzeme dağıtımıyla ilgili yerinde bir öneri

Geçenlerde Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl amatör kulüplere ücretsiz dağıttığı spor malzemesi konusunu köşemde işlemiş ve dağıtımın sezon başlarında yapılması gerektiğini, bunu sağlamanın zor olmadığını belirtmiştim. Geçen gün yolda karşılaştığım bir yönetici, “Haberiniz var mı, Büyükşehir bu sezon malzeme dağıtmayacakmış. ASKF Başkanı Murat Aydın kulüplerin ihtiyacı yok demiş, Büyükşehir dağıtıma bir yıl ara vermiş” Şaşırdım önce. Murat Aydın böyle bir şey söylemez diye düşündüm. Gazeteye gelince konunun birinci derecede muhatabı Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü sevgili Recep Kemal Akyürek’i aradım. Akyürek’e bana gelen bilgiyi ilettim, “Böyle bir şey var mı ?”diye sordum.

Normal dağıtım ocak ayında

Akyürek, “Bilindiği gibi geçen yıl malzemeler şubat ayında dağıtılmıştı. Bir sohbet ortamında bir kulüp yetkilisi kulüplerin geçen sezonun sonuna doğru dağıtılan malzemeleri bu sezon kullandığını, bu sezonla ilgili sıkıntı olmadığını söyledi. O sohbet ortamında bu sezonki malzeme dağıtımın sezon sonuna doğru yapılabileceği, bundan sonraki sezonlarla da dağıtımın sezon sonlarında yapılabileceği yönünde görüşler ortaya atıldı. Ben de böyle bir şey olursa bu sezonki malzeme parasının tesisler için kullanılabileceğini söyledim.  Böyle bir konuşma geçti. Bu konuşma bu yıl malzeme yardımı olmayacak gibi algılanmış.  Kesinlikle böyle bir kararımız yok. Bu sezonki malzeme dağıtımıyla ilgili şu anda ihale sürecindeyiz. Teklifleri aldık, ihale tarihini bekliyoruz. 2. 5, 3 ay içerisinde yani ocak ayı gibi malzemeleri dağıtmayı planlıyoruz” dedi. Şunu altını çizelim. Bu sezon malzeme dağıtımı olmayacak diye bir karar yok. Kulüpler isterse ocak ayında malzemelerini alabilecek. Bunu bir tarafa koyalım ve diğer konuya bakalım.

Öneriyi tartışmaya açalım

Recep Kemal Akyürek’in gündeme getirdiği, “Bu sezonki dağıtımı sezon sonuna erteleyelim, bundan sonraki dağıtımları da her sezon sonu yapalım önerisini tartışmaya açmak gerekiyor. Bana bu öneri mantıklı geldi. Kulüplerin beklentisi dağıtımın her sezon başında yapılması yönünde. Bu öneriyle bu talep yerine gelmiş oluyor. Ayrıca şu an için kulüplerin öyle abartı bir malzeme sıkıntısı çekmediği de bir gerçek. Zaten geçen yılki malzemeler kullanılıyor. Üstelik ilçe belediyeleri de malzeme dağıtımını yeni yaptı. Öyle sanıyorum ki, bu öneriye tüm kulüpler sıcak bakar. Hem sonra, bu sezonki malzeme bedelinin tesisler için ayrılması çok önemli. Birçok sahada önemli sıkıntılar, eksiklikler var. Büyükşehir bu sezonki malzeme parasını tesislerin onarımı için kullanır, önemli bir sorun da giderilmiş olur.

Kulüpler olumlu bakacaktır

Burada yapılacak şey. Önce ASKF kulüpleri toplayıp öneriyi tartışacak Kulüplerden olumlu bir yanıt geldiğinde Büyükşehir Belediyesi ocak ayındaki dağıtımı mayısa veya hazirana bırakacak. Bundan sonraki malzeme dağıtımları da aynı tarihlerde, yani son sonlarında yapılacak. Böylece malzeme dağıtım işi bir düzene girecek, kulüpler malzemelerini ihtiyaç duydukları sezon başlarında alacak. Ben kulüpçü değilim, bir basın mensubu olarak öneriye sıcak bakıyorum, iyi olur diyorum. Kararı kulüplerimiz verecek. Ancak ben inanıyorum ki, kulüplerin düşüncesi de benden farklı olmayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.