1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rektör Hülagü: “Türkiye’de ilk 10'a yerleşeceğiz”
Rektör Hülagü: “Türkiye’de ilk 10'a yerleşeceğiz”

Rektör Hülagü: “Türkiye’de ilk 10'a yerleşeceğiz”

2023 vizyon hedeflerini anlatan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “KOÜ artık yürümeyi bırakmış, koşmaya başlamış bir üniversite. Türkiye’nin ilk 10 sonrasında da dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer almak hedefindeyiz” dedi.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir kere daha ataması yapılan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, 2013 vizyon projelerini anlattı. Baki Komsuoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya katılım yoğun oldu. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra programa; Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Osman Aslan, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Haldız Grup Yönetim Kurulu Başkanı Macit Haldız, siyasi parti il başkanları, akademisyenler ve gazeteciler katıldı. 

KOÜ KENTİN GÖZBEBEĞİDİR
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Devlet Konservatuvar’ı bölümünden akademisyenlerin ve öğrencilerin müzik dinletisiyle devam etti. Halkoyunları gösterisinden sonra ise kürsüye çıkan Rektör Hülagü şu açıklamalarda bulundu: “Bu kentin en gözde ve en güzide kurumlarından biri olan Kocaeli Üniversitesi’ne Rektör olarak atandığım 2014 yılından bugüne bu görevi gururla taşıdığımı ifade etmek isterim. Böylesi bir üniversiteye Rektör olmak onurlu bir görevdir. 14 farklı yerleşkede, 500 bin metrekare kapalı alanda; eğitim, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerini sürdüren, 80 bini aşkın öğrencisi ve 5 binin üzerinde personeli ile adeta orta ölçekte bir şehir büyüklüğüne ulaşan üniversitemiz, kentimizin gözbebeğidir. 

haldiz-da-katildi--.jpg

Kent protokolünün ve akademik kadronun katılım gösterdiği programa Haldız Grup Yönetim Kurulu Başkanı Macit Haldız da katıldı.

İLAHİYAT FAKÜLTESİ İLK 5’TE
Göreve geldiğimiz günden bu yana tüm çalışma arkadaşlarım ve yönetimimizle beraber, öğrenci merkezli bir üniversite ve rektör profili yaratmaya özen gösterdik. 1 yıllık inşaat sürecini takiben hızlı bir şekilde eğitime başlanan İlahiyat Fakültesi Türkiye Üniversiteleri arasında tercih bakımından ilk 5 sıraya yerleşerek çok iyi bir konuma gelmiştir. Eğitim alanının maliyet ve sorumluluklarının farkında olarak, başarılı öğrencilerimize destek olmak amacıyla her yıl 2 bin 500 öğrencimize yemek bursu verilmesi sağlandı. 

1protokol-(3).jpg

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün 2023 Vizyon Hedef Toplantısı’na kent protokolünün ilgisi yoğun oldu.

ÖDENEKLER YÜZDE 400 ARTTI
500 öğrencimizin kısmi zamanlı olarak üniversitemiz çalışanı olmasına imkan tanınmıştır. Geçtiğimiz dönem içerisinde yurt içi ve yurtdışı bilimsel etkinlik ödeneklerini %400 arttırarak 1,6 milyon TL’lik destek verdiğimiz bir süreci geride bıraktık. Teknoloji Transfer Ofisi’nde yaşanan dönüşümle üretilen projelerin hayata geçmesi oranında büyük bir artış yaşanmış, toplam 1,5 milyon TL’yi bulan anlaşmalar hayata geçirilmiştir.

1folklor.jpg

PALYATİF MERKEZİ HİZMETTE
Aracı Vakfı tarafından; anneleri Semahat Aracı adına Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi tamamlanarak hizmete hazır hale gelmiştir. Türkiye’nin örnek projelerinden olan merkez, 25 Milyon TL bedelle tamamlanarak, 6 katta 12 bin metrekare alanda hizmet verecek şekilde hizmete sunulmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın destek ve himayeleriyle personel istihdam ihtiyacı karşılanan merkez, 180 yataklı geniş kapasitesiyle Onkoloji hastalarının ihtiyaç duyduğu tedavi koşullarını sağlamak konusunda en üst seviyede tasarlanmıştır. 

salon-tika-basa-doldu---(1).jpg

Vali Hüseyin Aksoy’un da katılım gösterdiği programa, binlerce davetli katıldı.

KÖRFEZ KAMPÜSÜMÜZDE EĞİTİM BAŞLADI
Üniversitemizin eğitim alanında ihtiyaç duyduğu alanların tamamlanması hususunda, Körfez Belediyemiz ile ortak bir çalışma yürütülerek Körfez Yerleşkesi Yeni Eğitim Binası tamamlanmış, eğitim hayatına başlamıştır. Yabancı Diller Yüksekokulu’na tahsis edilen bina 21 bin metrekare kapalı alanda 4.500 öğrenciye hizmet verecektir.

LİNAC CİHAZINI ALDIK
Hastanemizin yıllık 750 bini geçen hasta sayısıyla içerisinde bulunduğu büyük sirkülasyona bağlı ihtiyacın karşılanması noktasında zaruri önlemler alınıp çalışmalar yapılmış, hastanemiz çok daha iyi noktalara getirilmiştir. Kanser hastalarının tedavisinde kullanılan Radyasyon Onkolojisi Ünitesine, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve himayeleriyle 20 Milyon TL maliyetli LİNAC cihazının alımı sağlanmıştır. Yeni alımlar ve ünitenin oluşturulması ile birlikte hasta kapasitemiz %25 dolayında arttırılarak günlük 150 hasta kapasitesine erişilmiştir.

1protokol-(1).jpg

EK POLİKLİNİK BİNAMIZ TAMAMLANIYOR
Devam etmekte olan projelerimizden en büyüğü Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve uygulama Hastanesi Ek Poliklinik binasıdır. Yaklaşık 65 Milyon TL’ye tamamlanacak olan ek poliklinik binası, 29 bin metrekare kapalı alanla toplam 5 katta hizmet verecektir. Gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin ve yeni nesil üniversite olma yolunda atılan adımların hedefi Kocaeli Üniversitesi için bellidir. Türkiye’nin ilk on sonrasında da dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer almak hedefindeyiz.

1katilim-(2).jpg

KOÜ ARTIK KOŞMAYA BAŞLADI
Bizlere yetiştirilmek üzere emanet edilen öğrencilerimiz ise en kıymetli varlıklarımız evlatlarımızdır. Biz bir maratona çıktık, bayrak yarışında bayrak devredildi, bu süreç içerisinde biz yürümeyi bırakıp koşmaya başlamışken, dikkatinizi bize yöneltmenizi, Türkiye’nin gururu olan Kocaeli Üniversitesi’ne koşarak yaklaşmanızı temenni ediyorum. Aziz milletimizin kaynakları, Kocaelimizin desteği ile üniversitemiz 2023 yılında parlayacak en yüksek hedeflere tüm paydaşlarımızın desteği ile ulaşacaktır.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
3 Yorum