1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. REZİLLİĞİN DANİSKASI!
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

REZİLLİĞİN DANİSKASI!

A+A-

Şu sosyal medya o kadar çok önemli bir vasıtadır ki, kullanıcısının kullanma biçimine göre etki yapıyor. Tıpkı bıçak ve ateş gibi, Nasıl ki, bıçak eşkıyanın elinde olursa karın deşer insan öldürür; hekimin elinde olunca da hayat kurtarır. Keza, ateş, bir eşkıyanın elinde olması halinde etrafı yakar-yıkar, ama faydalı insanın elinde olması halinde de yemek ve ekmek pişirir, soğuk olan mekânları ısıtır hülasa faydalı birer ürün olarak varlıklarını sürdürürler. İşte sosyal medya da tıpkı bıçak ve ateş gibidir. Yapıcı insanların elinde olunca ihya eder; yıkıcı insanların elinde olunca da imha eder.

31 Mart 2019 tarihinde mahalli idareler seçimi yapıldı. Kimileri kazandı kimileri kaybetti. Kimilerinin durumu da henüz netlik kazanmadı. Bu süreçte, tarafgirlik hastalığına yakalanan bazı tipler bahsettiğim bu sosyal medyada kendi karakterleriyle örtüşen paylaşımlarda bulundular. Kimisinin ağzından bal aktı; kimisinin ağzından da çok özür dilerim adeta irin aktı. Eleştirileri istisna kabul ediyorum. Eleştiriler çok sert bir biçimde dahi olsa yapılabilir elbet ama kişilik haklarına tecavüz etmek, insanları toplumun gözünde küçük düşürmek hele ki yaşını-başını almış bir hanımefendiyi fiziki yapısı itibariyle kızları yaşındaki bir takım fiziği düzgün genç hanımefendilerle mukayese etmek, en hafif tabirle ahlaksızlıktır. Bir çoklarınızın da sosyal medyada takip ettiği kadarıyla, bazı kendini bilmez mahluklar, İstanbul Belediye Başkan adayı Sayın Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım Hanımefendinin fotoğrafı ile Sayın Ekrem İmamoğlu’nun eşinin fotoğrafını yan yana getirerek utanmadan, sıkılmadan ve hayâ etmeden dalga geçerek Sayın Semiha Hanımefendiye adeta hakaret ettiler. Yaşı 70’lere dayanmış bu hanımefendinin manevi hükm-ü şahsiyetine hakaret etmeleri, tıpkı irin gibi aktı orta yere. Bu edep dışı paylaşıma karşın, sosyal medyadaki hesabımdan aşağıdaki şu açıklamayı yapmıştım ve şimdi bu köşeden aynen sizinle de paylaşıyorum.

Özellikle içinde bulunduğumuz mahalli idareler seçim sürecinde, Sayın Binali Yıldırım'ın eşi Bayan Semiha Yıldırım'ın resimlerini diğer aday eşlerinin yanına koyarak, aşağılayıcı paylaşımları yapacak kadar alçalan insanları kınıyorum. Herkesin anası, eşi ve bacısı var. Allah'ın yarattığı münevver bir insanın üstün meziyetlerini görmezden gelerek, kişiliğini görselliğe indirgeyenler kalitelerini ve bir bayana bakış açılarını ortaya koyuyorlar. Boya küpüne bulanmış Mine Kırıkkanat isimli şahsın bunu sosyal medyadaki hesabında paylaşıp, aldatıcı simasını görmezden gelerek doğal bir simaya sahip Semiha Hanımı o kirli diline dolaması kabul edilemez.

Esasen Sayın İmamoğlu'nun eşinin bu paylaşımlara verdiği cevap, bir Osmanlı tokadı niteliğinde olup takdire şayandır. “Onu gördüğümde, anamı görüyorum” demesi, o edepsizlere vurulabilecek en okkalı tokattır. Dolayısıyla, kendisini kutluyorum.

Evet değerli dostlar, memnuniyet verici olan şey, kentimizde sosyal demokrat zihniyete sahip olmalarıyla bilinen Sayın Hüseyin Erol, Sayın Mustafa Küpçü, Sayın Hasan Hüseyin Çakar ve gazeteci Yaşar Akkamış gibi insanların bu rezil paylaşımlara karşı benim yorumumu destekler mahiyetindeki paylaşımları takdire şayandır. Buradan her birine ve diğer sağ görüşlü yorumcu arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Aziz dostlar, şayet mide bulandırıcı bir paylaşım olduğunda, siyasi görüşüne bakmaksızın hepimiz birlikte tepki göstermemiz halinde, kolay kolay taraftar bulamayacakları için onlar da bu rezilliklerinden vaz geçeceklerdir. İyi ki, vicdan sahibi insanlarımız varlar ve vicdanlarını politik kimliklerine ve hırslarına kurban etmemişler…

M. Zeki CANŞİ

Bu yazı toplam 948 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.