1. HABERLER

  2. RTÜK, televizyon yayın lisansı ihalesi 16 Nisan'da başlıyor
RTÜK, televizyon yayın lisansı ihalesi 16 Nisan'da başlıyor

RTÜK, televizyon yayın lisansı ihalesi 16 Nisan'da başlıyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Ulusal (T1) Karasal Sayısal Televizyon Yayın Lisansı Sıralama İhalesi ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İhale açık teklif usulüne göre, 16, 17, 18 Nisan 2013 tarihlerinde

A+A-

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Ulusal (T1) Karasal Sayısal Televizyon Yayın Lisansı Sıralama İhalesi ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İhale açık teklif usulüne göre, 16, 17, 18 Nisan 2013 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Asgari yayın lisans ücreti, yüksek çözünürlüklü yayınlar için 3 milyon TL, standart çözünürlüklü yayınlar için 1 milyon TL olarak belirlendi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından, 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ve ilgili yönetmelik hükümleri uyarınca yapılacak 'Ulusal (T1) Karasal Sayısal Televizyon Yayın Lisansı Sıralama İhalesi İlanı' Resmi Gazete'de yayımlandı. İhale açık teklif usulüne göre, 16, 17, 18 Nisan 2013 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. İhalede genel yayın türünde; yüksek çözünürlüklü (HD) yayın yapacak 8, standart çözünürlüklü (SD) yayın yapacak 11, tematik yayın türünde ise; HD yayın yapacak 3, SD yayın yapacak 11 ulusal karasal sayısal TV yayın lisansı verilecek. Asgari yayın lisans ücreti, yüksek çözünürlüklü yayınlar için 3 milyon TL, standart çözünürlüklü yayınlar için 1 milyon TL olarak belirlendi. Şartname alacaklar şu belgeleri ibraz etmez zorunda;"Şartname bedelinin yatırıldığını gösteren dekont veya alındı belgesini, Sıralama İhalesi Şartnamesi’ni teslim alanın kimlik fotokopisini, şartname bir vekil aracılığıyla teslim alınacaksa, vekaletnameyi, yeterlilik belgesi fotokopisi."

Ulusal (T1) Karasal Sayısal Televizyon Yayın Lisansı Sıralama İhalesi İlanı ile yeterlilik belgesi verilen yayın kuruluşlarının listesine, www.rtuk.org.tr adresindeki RTÜK internet sitesinin “Karasal Sayısal Yayın Lisansı Başvurusu Sıralama İhalesi İşlemleri” bölümünden erişim sağlanabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.